Źle wydrukowane świadectwa

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

madram
Posty: 14
Rejestracja: 2013-09-15, 16:37
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: dolnośląskie

Źle wydrukowane świadectwa

Postautor: madram » 2015-11-12, 15:25

Witam. Mam następujące pytanie. Wydrukowałem świadectwa ukończenia szkoły podstawowej na złym druku (gilosze są z paskiem, ale nie jest napisane na świadectwie, że uczeń ukończył szkołę z wyróżnieniem). Błąd wynika z faktu, iż nie kliknąłem odpowiedniego przycisku w Librusie. Dyrekcja świadectwa podpisała, uczniowie zostali przyjęci do wybranych przez siebie szkół bez żadnych problemów. Dopiero kilka dni temu dyrekcja dopatrzyła się błędu przy okazji kasacji druków. Dzisiaj otrzymałem pismo, w którym w związku z domniemanym popełnieniem przeze mnie błędów w przygotowaniu świadectw jestem wezwany do sprawdzenia prawidłowości wystawionych dokumentów i pisemnego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji w terminie 7 dni. Jakie konsekwencje mogą być wobec mnie wyciągnięte w tej sytuacji? Co powinienem zawrzeć w piśmie wyjaśniającym?

EDIT: dodam jeszcze tylko, że podjechałem do pobliskiego gimnazjum i faktycznie druki są błędne. Świadectwa zostały mi wydane i zostaną przeze mnie przedrukowane

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: Źle wydrukowane świadectwa

Postautor: oramge » 2015-11-13, 16:42

Jedyne co przychodzi mi do głowy, bez szczególnego zagłębiania się w temat, to " oczywista omyłka pisarska". jest na ten temat orzecznictwo. Poszukaj i znajdziesz wyjaśnienie i usprawiedliwienie. Pros z uśmiechem o łagodny wymiar kary.
Bardziej zastanawia mnie, że w gimnazjum wydali ci świadectwa.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Źle wydrukowane świadectwa

Postautor: malgala » 2015-11-13, 17:45

A jak już wydrukujesz poprawnie, to te z błędem oddaj dyrektorowi.


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron