Oskubana...

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

agat.z
Posty: 13
Rejestracja: 2010-02-01, 16:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Oskubana...

Postautor: agat.z » 2015-12-31, 00:25

Witam serdecznie!

Mam pytanie odnośnie funduszu socjalnego. Mianowicie: pracuję w przedszkolu samorządowym (poza tym w szkole stowarzyszeniowej) jedynie 2 godziny tygodniowo jako nauczyciel logopeda (2/22) od września 2015 r. (zarobek 169 zł miesięcznie). Podczas rozdzielania pieniędzy z funduszu socjalnego przed Świętami Bożego Narodzenia zostałam pominięta:( nie otrzymałam nawet grosza, mimo, iż mam ciężką sytuację materialną, bo w szkole stowarzyszeniowej zarabiam 1160 zł netto. Nie wiem jakie wewnętrzne zasady określa regulamin komisji socjalnej w tym przedszkolu, ale uważam, że to nie jest zgodne z prawem. Poczułam się jak pracownik gorszej kategorii, bo od niedawna pracuję i zaledwie dwie godziny. Ale czy to jest podstawa żeby nie przydzielić pieniędzy z tego funduszu?. Nie bardzo wiem co mogłabym zrobić w tej sytuacji...z jednej strony zależy mi żeby zachować to miejsce pracy, z drugiej zaś mam dużo żalu o brak tych pieniędzy i mam ochotę powiedzieć dyrektorce co o tym myślę.

Doradźcie proszę...

Art.3.9.UoSO
Posty: 663
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Oskubana...

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2015-12-31, 10:46

Przeczytać regulamin ZFŚS. Wszystko się wyjaśni. Nie możliwości pominięcia pracownika, jeśli spełnia warunki regulaminu chyba, że nie złożył podania o pomoc świąteczną, bo ta nie należy się jak micha psu i nie jest dana z góry.

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: Oskubana...

Postautor: oramge » 2015-12-31, 11:34

Niezależnie od tego czy zależy ci na tej pracy, czy nie, lepiej żebyś zapytała, a nie mówiła co na ten temat myślisz.

agat.z
Posty: 13
Rejestracja: 2010-02-01, 16:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Oskubana...

Postautor: agat.z » 2016-01-01, 00:21

Dzięki,
Bardzo chętnie złożyłabym taki wniosek,ale dowiedziałam się o wszystkim "po Filipku". Było spotkanie dotyczące wyboru Komisji Socjalnej, o którym nie zostałam powiadomiona, w związku z tym "dano mi do zrozumienia", że nie zakwalifikuję się do podziału. Cóż...chyba zostaje mi poczekać do najbliższych świąt i wtedy złożyć wniosek.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3779
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Oskubana...

Postautor: haLayla » 2016-01-01, 15:26

Przecież nigdzie nowi pracownicy nie dostają karpiówki. Zazwyczaj trzeba mieć jakiś staż, by się na to załapać.
<3

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 311
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: Oskubana...

Postautor: sharkinator » 2016-01-01, 23:02

A właśnie, że dostają. Chyba po 3 albo po 4 miesiącach pracy już dają.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8182
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Oskubana...

Postautor: malgala » 2016-01-01, 23:55

Nie ma znaczenia ani wymiar zatrudnienia, ani staż pracy.
Powinna być brana pod uwagę tylko sytuacja materialna, rodzinna i życiowa pracownika.
Jeżeli wasz regulamin ZFŚS mówi co innego, to nie jest on zgodny z obowiązującym prawem.
Inna sprawa, to aby uzyskać świadczenie, należy złożyć wniosek i to nie do jakiejś tam komisji socjalnej, bo w prawie nie jest ona nigdzie umocowana, a do dyrektora, gdyż dysponentem funduszu jest pracodawca.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3779
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Oskubana...

Postautor: haLayla » 2016-01-02, 11:51

sharkinator pisze:A właśnie, że dostają. Chyba po 3 albo po 4 miesiącach pracy już dają.


Właśnie o tym mówię.

malgala pisze:Nie ma znaczenia ani wymiar zatrudnienia, ani staż pracy.
Powinna być brana pod uwagę tylko sytuacja materialna, rodzinna i życiowa pracownika.
Jeżeli wasz regulamin ZFŚS mówi co innego, to nie jest on zgodny z obowiązującym prawem.
Inna sprawa, to aby uzyskać świadczenie, należy złożyć wniosek i to nie do jakiejś tam komisji socjalnej, bo w prawie nie jest ona nigdzie umocowana, a do dyrektora, gdyż dysponentem funduszu jest pracodawca.


U nas wszyscy dostali po równo niezależnie od sytuacji materialnej, rodzinnej czy życiowej, a nawet niezależnie od zajmowanego stanowiska. Oprócz tego była jeszcze premia kwartalna, ale tą dostali tylko "medyczni".
<3


Wróć do „Prawo oświatowe”