urlop macierzyński a świadczenie urlopowe

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

slonko24
Posty: 9
Rejestracja: 2013-04-22, 22:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

urlop macierzyński a świadczenie urlopowe

Postautor: slonko24 » 2016-04-12, 12:46

Dzień dobry

Bardzo proszę osoby obeznane z tematem o odpowiedź, czy jeśli nauczycielka przebywała na zwolnieniu lekarskim ciążowym od września 2015 roku, a w marcu rozpoczęła urlop macierzyński, po nim zadeklarowała wykorzystanie urlopu rodzicielskiego to czy przysługuje jej świadczenie urlopowe i tzw. grusza? Jeśli tak to będzie jej to wypłacone z terminie wypłat pozostałym nauczycielom, czy po wykorzystaniu urlopu wypoczynkowego (po urlopie rodzicielskim)?

Z góry dziękuję za pomoc

Awatar użytkownika
kamakrol
Posty: 16
Rejestracja: 2015-08-19, 17:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

Re: urlop macierzyński a świadczenie urlopowe

Postautor: kamakrol » 2016-04-26, 19:17

A ja mam inne pytanie- czy jeżeli pójdę na L4 ciążowe w czasie wakacji (termin porodu listopad i w tym dniu zakończenie umowy o pracę), to czy po/w trakcie macierzyńkiego wypłacanego przez ZUS będe mogła otrzymać swiadczenie urlopowe albo czy zostanie mi to "doliczone" jako nazwijmy to dodatkowe 2 mc do macierzyńskiego? Chodzi mi o to, czy dostanę kasę, czy wrócę do pracy w lutym zamiast w listopadnie po zakończeniu macierzyńskiego czy może przepadnie? Mam nadzieję, że nie zagmatwałam;)

t_gwiazda
Posty: 3
Rejestracja: 2016-04-09, 13:16
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: urlop macierzyński a świadczenie urlopowe

Postautor: t_gwiazda » 2016-05-23, 22:13

świadczenie urlopowe powinno być wypłacone. Pisząc grusza masz na myśli wczasy pod gruszą czyli świadczenie z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych? Szczegółów odnośnie pierwszego pytania dowiesz się na portalu http://poradnikpracownika.pl. Znajdziesz tam wiele artykułów z poradami dla pracowników, również dla nauczycieli.


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron