Ograniczenie etatu

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Larion79
Posty: 12
Rejestracja: 2016-05-13, 23:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ograniczenie etatu

Postautor: Larion79 » 2016-05-14, 22:01

przecież do ograniczenia etatu jak i do wypowiedzenia powinna być jakieś kryteria a nie totalne dyskryminowanie pracownika .... to jest jakaś masakra nic nie jest nigdzie określone żadnymi przepisami oprócz art 20 -22 KN, który każdy dowolnie może sobie zinterpretować :ass: :ass: :cry:

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Ograniczenie etatu

Postautor: koma » 2016-05-14, 22:38

Hmmm...I tak masz najwięcej z nich wszystkich.
Ta najstarsza powinna się obrazić i żądać większego ograniczenia właśnie Tobie. ;)

A co Ci naczelnik pomoże? Nie decyduje przecież - decyduje dyrektor szkoły.

Widzisz, ja dwukrotnie - razem z dwiema koleżankami - podpisywałam zgodę na zatrudnienie w niepełnym po to, aby żadna z nas nie straciła pracy lub nie miała większego ograniczenia niż pozostałe...

Larion79
Posty: 12
Rejestracja: 2016-05-13, 23:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ograniczenie etatu

Postautor: Larion79 » 2016-05-14, 23:04

zapytam naczelnika czy mogę uzupełniać w innej szkole bo mają godziny tzn mają 2 anglistów na 1,5 etatu... i jak finalnie się skończyły Wasze solidarne ograniczenia?
ja wiem, że mam najwięcej, ale ta 1 koleżanką sama rezygnuje bo nie chce jej się pracować w szkole woli w domu na korepetycjach dorabiać więc się nie obraża

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: Ograniczenie etatu

Postautor: oramge » 2016-05-15, 09:46

Larion79 pisze:zapytam naczelnika czy mogę uzupełniać w innej szkole bo mają godziny tzn mają 2 anglistów na 1,5 etatu... i jak finalnie się skończyły Wasze solidarne ograniczenia?
ja wiem, że mam najwięcej, ale ta 1 koleżanką sama rezygnuje bo nie chce jej się pracować w szkole woli w domu na korepetycjach dorabiać więc się nie obraża

O nic nie musisz pytać naczelnika, prawnika, ani nikogo innego, i zatrudnić się gdzie tylko chcesz, byle tylko Ciebie chcieli. Gdyby tylko rzeczywiście zależało Ci na zarobku, bo sama utrzymujesz dziecko, to też udzielałabyś korepetycji, bo są przecież lesze niż praca w szkole. Myślę, że lubisz coś jeszcze, co kolejny raz ujawniłaś w ostatnim poście.
Mój dyrektor daje nam anglistom po półtora etatu i nie zatrudnia na rok lub dwa jakiegoś nowego przypadkowego, po to tylko żeby wszyscy mieli po trochu, byle nikt dużo. Ten ewentualny trzeci po roku lub dwóch psioczyłby wkoło, dlaczego on nadal ma trochę, a starsi stażem może po godzinie więcej. I wszyscy niezadowoleni.
I tak, skutek jest taki, że dyrektor daje zarobić tym, których ma, a my jesteśmy lokomotywą szkoły, tzn. robimy dużo więcej dodatkowych rzeczy, których nie chce się robić tym na gołym etacie.

Larion79
Posty: 12
Rejestracja: 2016-05-13, 23:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ograniczenie etatu

Postautor: Larion79 » 2016-05-15, 12:41

Napisałam ze nie chodzi o pieniądze właśnie dlatego ze mam korepetycje tylko one raz są raz ich nie ma.chodzi mi o stabilizację jaką daje etat w szkole.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Ograniczenie etatu

Postautor: koma » 2016-05-15, 15:06

Larion79 pisze:zapytam naczelnika czy mogę uzupełniać w innej szkole bo mają godziny tzn mają 2 anglistów na 1,5 etatu

Dwóch anglistów na półtora etatu, a jeszcze Ty chcesz im wejść w drogę?

Nasze ograniczenie skończyło się tak, jak miało się skończyć - nikt nie został zwolniony, a w trakcie roku szkolnego doszły nauczania indywidualne i miałysmy etaty.
W tamtym roku koleżanka miała niepełny etat, więc dla mnie jest jasne, że w tym roku kolej na mnie.
Obie jesteśmy dyplomowane, ale ja mam większe, wielostronne osiągnięcia. Nie wykorzystam jednak tego faktu, choć mogłabym...

Przemyśl to jeszcze raz - może ta trzecia potrzebuje roboty tak samo, jak Ty.
Niewiele tracisz, jakieś ułamki godzin...Forma zatrudnienia też nie ulega zmianie
Może koleżeństwo i zrozumienie oraz postrzeganie Cię przez innych ma większą cenę?

bio
Posty: 4
Rejestracja: 2009-01-01, 17:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ograniczenie etatu

Postautor: bio » 2017-04-09, 00:56

Mam pytanie, obecnie pracuje w wymiarze 9/18 na stanowisku nauczyciela (nauczyciel mianowany,umowa na czas nieokreslony na 9/18) w przyszkym roku dyrektor poinformowal mnie ze bede miec 6/18.godziny swietlicowe zostaly przydzielone innym mauczycielom ktorzy maja pelny etat,wiec w formie nadliczbowych godzin.zupelnie nie wiem dlaczego nie dostalam ani jednej godziny swietlicowej.czy jest to zgodne z prawem?czy dyrektor nie powinien mi dac tyle godzin aby dopelnic te 9/18?prosze o rade bo nie kumam tego wszystkiego :-)

ju
Posty: 1
Rejestracja: 2017-04-09, 10:03
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ograniczenie etatu

Postautor: ju » 2017-04-09, 10:09

Mam pytanie
Czy dyrektorka przy rozdzielaniu może jako kryterium przyjąć tylko staż pracy w tej konkretnej szkole? Jest nas 4 osoby do podziału godzin w tym ona (kadencja kończy się 31 sierpnia) - jest nauczycielem mianowanym. Pozostałe koleżanki: jedna jest dyplomowanym druga mianowanym. Ja jestem n. dyplomowanym z najwyższymi kwalifikacjami ale niższym trochę stażem.
Bardzo proszę o odpowiedź.

bogutek
Posty: 1
Rejestracja: 2017-05-15, 10:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ograniczenie etatu

Postautor: bogutek » 2017-05-15, 10:53

Witam, mam nie mały problem, może Państwo będą mi mogli pomóc. Jestem nauczycielem wf z trzydziestoletnim stażem pracy, dyplomowany, zatrudniony na czas nieokreślony. W maju 2016 roku w czasie lekcji, miałem wypadek. Zabrała mnie karetka, po czym okazało się, że mam nietypowo uszkodzoną rękę w nadgarstku, ale na operacje trzeba czekać około 3 lat. Byłem na zwolnieniu pół roku, potem Zus przyznał mi zasiłek rehabilitacyjny na 4 miesiące i przedłużając jeszcze o 4 miesiące ( do 14 lipca 2017 ). W tym czasie odbyłem pobyt sanatoryjny mający na celu zrehabilitowanie ręki. Zapomniałem nadmienić, iż do momentu wypadku miałem pełny etat. W kwietniu pocztą pantoflową dowiedziałem się, że będę miał obniżone pensum do 15 godzin, lub jeśli nabór się nie powiedzie do 11 godzin. Chciałem się dowiedzieć, jak to jest w świetle prawa oświatowego, czy dyrektor szkoły może obniżyć mi pensum, bez powiadamiania mnie, bez podpisywania zniżki godzin ( na którą muszę wyrazić zgodę ( mamy 15 maj, więc dzisiaj mija termin). W szkole jest jeszcze dwóch nauczycieli młodszych stażem i że tak powiem "słabsi kwalifikacjami", którzy będą mieli tyle samo lub więcej ode mnie godzin. Reasumując, czy dyrektor może obniżyć, mi liczbę godzin, jeśli wrócę do pracy we wrześniu?


Wróć do „Prawo oświatowe”