Zwolnienie i egzamin

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Mikaone80
Posty: 1
Rejestracja: 2016-06-29, 17:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: mazowieckie

Zwolnienie i egzamin

Postautor: Mikaone80 » 2016-06-29, 17:27

Witam
jestem nauczycielem kontraktowym od 6 lat pracuje w Liceum umowa na czas nieokreślony dnia 04.07 miałam podejść do egzaminu na mianowanego. W dniu 24.06 zostałam poproszona do Dyrekcji i tam Dyrekcja odczytała mi ze jeżeli nie rozwiąże sytuacji konfliktowej na linni ja rodzice dzieci wniesie skarge do prokuratury. Sprawe dotyczaca dzieci i rodziców rozwiazałam i przekazałam Dyrekcji ze zwolnie sie sama dobrowolnie za porozumieniem stron (nie ze czuje sie winna bardziej chodzi o atmosfere pracy).
Dwa dni potem dostałam informacje od Dyrekcji że musi o całej sytuacji powiadomić organ prowadzacy i poinformuje mnie jakie beda moje dalsze losy. Niestety takiej informacji nie dostałam a jedynie poproszono mnie do kadr tam czekało na mnie podanie o rozwiazanie umowy za porozumieniem stron ( rozwiązanie od dnia 29.06 a nie 31.08???)i kadrowa jeszcze mi powiedziała ze jak tego nie podpisze Dyrektorska wystapi do rzecznika dyscyplinarnego.
Wiec z dniem 01.07 zostaje bez pensji, dostane ekiwalent wypoczynkowy za 20 dni (chociaz nie wiem czy dostane bo pensja i dodatki tak była potracana o zajecie komornicze)nie moge dostać zasiłku musze czekac az 3 miesiace, dodatkowo jestem w 4 miesiacu ciąży.
Mam pytanie do osób znajacych sie na prawie czy działania Dyrekcji a dokładnie zerwanie umowy w tym terminie jest prawidłowe i czy moge stawic sie na egzaminie na mianowanego mam go za pare dni, szkoda mi prawie 3 lat stażu:(

Verbin
Posty: 34
Rejestracja: 2011-10-17, 19:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Zwolnienie i egzamin

Postautor: Verbin » 2016-06-29, 22:00

A dlaczego dyrektor chciał ,abyś sama rozwiązywała problem z rodzicami? To tez jego rola :roll: .Myślę,ze powinnaś udać się do jakiegoś radcy prawnego od prawa oświatowego, szkoda całego stażu na mianowanie.


Wróć do „Prawo oświatowe”