kwalifikacje do nauczania matematyki

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Olaaa94
Posty: 10
Rejestracja: 2016-07-19, 08:17
Kto: student
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: wielkopolskie

kwalifikacje do nauczania matematyki

Postautor: Olaaa94 » 2016-07-19, 08:21

Witam,
Studiuję kierunek matematyka nauczycielska na trzecim roku (licencjat) , mam w tym przygotowanie pedagogiczne. Jeżeli pójdę na magisterkę z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej to czy będę miała kwalifikację do nauczania matematyki w gimnazjach i szkołach średnich ? czy będzie konieczna podyplomówka albo magisterka z matematyki?

julka8
Posty: 43
Rejestracja: 2015-08-15, 12:22
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Re: kwalifikacje do nauczania matematyki

Postautor: julka8 » 2016-07-19, 12:59

Obecnie studia licencjackie dają kwalifikacje do pracy w szkole podstawowej (dyplomy z lat wcześniejszych uprawniają do pracy w gimnazjum lub średniej - np. j. obcy). Bezpieczniej jest zrobić magisterkę z matematyki, a podyplomówkę z pedagogiki wczesnoszkolnej. Takie wykształcenie daje możliwość pracy we wszystkich typach szkół.

Olaaa94
Posty: 10
Rejestracja: 2016-07-19, 08:17
Kto: student
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: kwalifikacje do nauczania matematyki

Postautor: Olaaa94 » 2016-07-29, 08:34

moja znajoma ma magisterkę z geodezji i w tamtym roku zaczęła studiować matematykę z przygotowaniem pedagogicznym. Od tego roku uczy matematyki w technikum i zawodówce. Jak to jest możliwe? nie potrzebuje przygotowania pedagogicznego dla drugiego etapu edukacyjnego ?

MarBoc
Posty: 3
Rejestracja: 2011-08-29, 15:38
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: małopolskie

Re: kwalifikacje do nauczania matematyki

Postautor: MarBoc » 2016-09-19, 11:26

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc piszę w tym.

Czy ukończone studia magisterskie z zakresu oligofrenopedagogiki dają kwalifikacje do nauczania uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim matematyki w gimnazjum specjalnym?


Wróć do „Prawo oświatowe”