L4 w ciąży, urlop macierzyński - wynagrodzenie

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

joaaasia
Posty: 1
Rejestracja: 2016-09-19, 15:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

L4 w ciąży, urlop macierzyński - wynagrodzenie

Postautor: joaaasia » 2016-09-19, 15:41

Na jakiej podstawie ustala się średnią roczną płacę w przypadku wypłacania chorobowego w ciąży? Czy jest to kwota liczona od samej podstawy, czy dodaje się do niej nadgodziny, trzynastkę, nagrody dyrektora, motywacyjny , itp? I to samo pytanie odnośnie urlopu macierzyńskiego. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.

anni
Posty: 30
Rejestracja: 2008-08-22, 15:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski, Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Re: L4 w ciąży, urlop macierzyński - wynagrodzenie

Postautor: anni » 2016-09-30, 19:56

"Wrzuca się" wszystko z ostatnich 12 miesięcy, zatem pieniążki powinny być imponujące;)
Zgodnie z art. 36 ustawy zasiłkowej, podstawę wymiaru zasiłku chorobowego przysługującego ubezpieczonemu będącemu pracownikiem stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym powstała niezdolność do pracy.

medzia88
Posty: 5
Rejestracja: 2010-03-08, 18:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: L4 w ciąży, urlop macierzyński - wynagrodzenie

Postautor: medzia88 » 2017-02-02, 14:45

Witam. Może ktoś z Państwa orientuje się w tej kwestii. Jestem nauczycielem zatrudnionym na czas nieokreślony w wymiarze pół etatu od 1 września 2014 roku. Od 1 września 2016 roku - 31.08.2017 roku - podpisałam aneks do umowy zmieniający warunki pracy i płacy. W wyniku zastępstwa za koleżankę mam zapewniony cały etat wraz z nadgodzinami. W poprzednim roku szkolnym, praktycznie od listopada 2015 - czerwca 2016 również miałam cały etat z nadgodzinami. Problem tkwi w tym, że nie dostałam do podpisu aneksu do umowy o zwiększeniu wymiaru płatnych godzin, mimo, że na paskach, które otrzymywałam wyraźnie było wpisane "nadgodziny i cały etat." i pieniędzy było więcej niż za pół etatu. Obecnie ( od 30 stycznia 2017 roku) jestem na zwolnieniu lekarskim ciążowym (100%). Termin porodu to koniec maja - początek czerwca.

Stąd moje pytanie: jak będzie naliczany mi macierzyński? Chciałabym pobierać przez cały czas 80%. Czy będzie to średnia z 12 miesięcy wynagrodzeń poprzedzających moje l4 ciążowe? Czy może będzie on wypłacany tak jak miałam na aneksie do 31 sierpnia wg ustaleń, a od 1 września wg umowy jaką mam z 2014 roku, czyli połowy etatu? Nie znam się na tych przepisach, na logikę wydaje się, że powinno to być brane z moich pasków, ale nie wiem... W druku Zus z-3 widziałam, że jest potrzeba wpisania"rodzaju umowy i w jakim wymiarze etatu" i tu się zmartwiłam.. Bardzo prosiłabym o odpowiedź, gdyż w szkole mimo usilnych starań nie mogę uzyskać odpowiedzi na to pytanie..


Wróć do „Prawo oświatowe”