Skargi Rodziców a decyzje Dyrektora

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

ewan0
Posty: 2
Rejestracja: 2011-08-29, 13:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Skargi Rodziców a decyzje Dyrektora

Postautor: ewan0 » 2016-11-13, 15:43

Czy Dyrektor ma prawo, po interwencji rodziców, których dzieci nie otrzymały dobrych ocen, anulować wyniki sprawdzianu i kazać napisać go ponownie?. Test zawierał zadania przeznaczone dla każdego ucznia, zgodnie z wymaganiami na poszczególne oceny. Eksperci z wydawnictwa (generator testów) zaplanowali czas na rozwiązanie zadań na 20 minut, uczniowie pisali test 40 minut, mój czas rozwiązywania to 15 minut. Z notatki służbowej, po rozmowie z Rodzicami, wynika ponadto, że powinnam obniżyć wymagania całej klasie. Uważam, że to niedorzeczne, jak mam uczniów przygotować do egzaminów zadając im tylko schematyczne zadania a pomijać zadania problemowe, wymagające przemyslenia.

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Skargi Rodziców a decyzje Dyrektora

Postautor: fragola » 2016-11-13, 20:16

Nie wiem jak prawo, ale zatrważa mnie dobrowolne zniewolenie nauczycieli uzależnionych od materiałów wydawnictw. Ja mam często do ocenienia 500 uczniów na koniec roku z 3 różnych przedmiotów, a i tak sprawdziany przygotowuję samodzielnie, a nie z generatora.
Te książki nauczyciela to często również kurioza, bo na 1 lekcję zaplanowane są treści do zrobienia na 3-4.

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: Skargi Rodziców a decyzje Dyrektora

Postautor: oramge » 2016-11-13, 21:58


koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Skargi Rodziców a decyzje Dyrektora

Postautor: koma » 2016-11-13, 23:42

Autonomia nauczyciela w ocenianiu - to nasze prawo ustawowe!
Nikt nie ma prawa czegokolwiek tu "kazać".

Fakt, nie można bezgranicznie ufać wydawnictwom i tłumaczyć się, że to przecież mądre, co opublikowali.
Dla wydawnictw materiały sporządzają nauczyciele, nie zawsze...najmądrzejsi. Często przypadkowi...a nauczyciel musi sprawdzian dostosować do tego, co sam z uczniami zrobił, jak zrobił i jaki jest poziom klasy.

ewan0
Posty: 2
Rejestracja: 2011-08-29, 13:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Skargi Rodziców a decyzje Dyrektora

Postautor: ewan0 » 2016-11-14, 14:30

fragola pisze:Nie wiem jak prawo, ale zatrważa mnie dobrowolne zniewolenie nauczycieli uzależnionych od materiałów wydawnictw. Ja mam często do ocenienia 500 uczniów na koniec roku z 3 różnych przedmiotów, a i tak sprawdziany przygotowuję samodzielnie, a nie z generatora.
Te książki nauczyciela to często również kurioza, bo na 1 lekcję zaplanowane są treści do zrobienia na 3-4.


Chciałabym zaznaczyć, że nie jestem zniewolona "gotowcami". Zadania wybieram z banku różnych zadań i te, które odpowiadają treściom omawianym na lekcjach. Zaznaczyłam również, że sprawdzam samodzielnie czas rozwiązywania.

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Skargi Rodziców a decyzje Dyrektora

Postautor: fragola » 2016-11-15, 17:52

ewan0 pisze:
fragola pisze:Nie wiem jak prawo, ale zatrważa mnie dobrowolne zniewolenie nauczycieli uzależnionych od materiałów wydawnictw. Ja mam często do ocenienia 500 uczniów na koniec roku z 3 różnych przedmiotów, a i tak sprawdziany przygotowuję samodzielnie, a nie z generatora.
Te książki nauczyciela to często również kurioza, bo na 1 lekcję zaplanowane są treści do zrobienia na 3-4.


Chciałabym zaznaczyć, że nie jestem zniewolona "gotowcami". Zadania wybieram z banku różnych zadań i te, które odpowiadają treściom omawianym na lekcjach. Zaznaczyłam również, że sprawdzam samodzielnie czas rozwiązywania.


Z generatorów testów nie korzystam, ale śmiech mnie ogarnia jak widzę scenariusze lekcji 45 minutowych w tych materiałach od wydawnictw.
Jak możesz porównać czas rozwiązywania zadania Twój i Twoich uczniów ? Przecież to niedorzeczne nawet jak czas pomnożysz przez 3.


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron