Co muszę zrobić aby móc zostać nauczycielem w technikum

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Andrzej94
Posty: 2
Rejestracja: 2017-01-15, 00:18
Kto: student
Lokalizacja: dolnośląskie

Co muszę zrobić aby móc zostać nauczycielem w technikum

Postautor: Andrzej94 » 2017-01-15, 00:26

Witam

Aktualnie jestem na jestem 5 semestrze studiów inżynierskich (elektrotechnika specjalność elektroenergetyka) i myślę żeby po zakończeniu studiów zostać nauczycielem w technikum (nauczanie przedmiotów związanych z elektryką, ewentualnie laboratoriów związanych z elektryką).
Wiem, że sam inżynier nie wystarczy i potrzeba kursu pedagogicznego ( w internecie nie znalazłem żadnych interesujących mnie informacji) Nie wiem jaki kurs muszę ukończyć żeby móc nauczać (wiem, że wymagana jest odpowiednia liczba godzin takiego kursu i nie każdy kurs jest uznawany).
Czy ewentualna dalsza edukacja tj. ukończenie mgr. zwiększa wynagrodzenie w porównaniu z posiadaniem jedynie inżyniera.

Generalnie chodzi mi o dwie rzeczy o to jaki kurs pedagogiczny muszę ukończyć żeby móc zostać nauczycielem przedmiotów zawodowych związanych z elektrotechniką i czy ewentualne ukończenie studiów magisterskich zwiększa wynagrodzenie nauczyciela.

Z innej strony dowiedziałem się, że muszę ukończyć studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego (ale znalazłem to forum i postanowiłem się tu jeszcze dopytać). Mógłbym rozpocząć takie studia równocześnie z rozpoczęciem dziennych studiów magisterskich ale tu pojawia się problem

"2. Kształcenie na studiach podyplomowych
Przygotowanie do wykonywania zawodu nauczyciela na studiach podyplomowych może być prowadzone w zakresie:
1) przygotowania do nauczania kolejnego przedmiotu (prowadzenia zajęć) – moduł 4;
2) przygotowania w zakresie psychologiczno-pedagogicznym oraz dydaktycznym dla absolwentów studiów posiadających
przygotowanie merytoryczne do nauczania przedmiotu (prowadzenia zajęć), a nieposiadających przygotowania
psychologiczno-pedagogicznego i dydaktycznego – moduły 2 i 3, z tym że w przypadku absolwentów studiów pierwszego
stopnia może ono obejmować wyłącznie przygotowanie do pracy w przedszkolach i szkołach podstawowych;
3) pedagogiki specjalnej dla osób, które posiadają przygotowanie do wykonywania zawodu nauczyciela – moduł 5."

A jak wiadomo elektryki można nauczać tylko w technikum ewentualnie w zawodówce więc rozpoczęcie studiów podyplomowych równocześnie z magisterskimi nie ma w tym przypadku sensu.



Z góry dziękuje za odpowiedzi

Andrzej94
Posty: 2
Rejestracja: 2017-01-15, 00:18
Kto: student
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Co muszę zrobić aby móc zostać nauczycielem w technikum

Postautor: Andrzej94 » 2017-01-15, 15:32

Temat do zamknięcia odnalazłem odpowiedź na moje pytanie :lol:


Wróć do „Prawo oświatowe”