Obniżenie pensum nauczyciela dyplomowanego

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

jusytka
Posty: 5
Rejestracja: 2017-04-25, 07:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Obniżenie pensum nauczyciela dyplomowanego

Postautor: jusytka » 2017-04-25, 07:12

Jestem nauczycielem dyplomowanym z 20-letnim stażem zatrudnionym na czas nieokreślony. W tym roku szkolnym kończę studia dyplomowe, które dadzą mi uprawnienia do nauczania przedmiotów zawodowych w mojej szkole, w czerwcu kończę zajęcia dydaktyczne i bronię pracę dyplomową, dyplom otrzymam jednak w listopadzie. Dyrektor wręczył mi obniżenie pensum na przyszły rok szkolny, mimo że poinformowałam go o podjętych studiach. W obniżonym pensum nie uwzględniono moich nowych kwalifikacji, wynikających z ukończenia studiów. Nadmienię, że dyrektor mógł dopełnić mi etat przedmiotami zawodowymi, bo nauczyciele którzy obecnie ich uczą (ukończyli podobne studia podyplomowe co ja) mają przewidziane nadgodziny w przyszłym roku. Czy dyrektor ma prawo obniżyć mi pensum w tej sytuacji?

Pearl
Posty: 68
Rejestracja: 2010-09-05, 21:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Obniżenie pensum nauczyciela dyplomowanego

Postautor: Pearl » 2017-04-25, 12:36

Porozmawiaj z dyrektorem. Może nie może Ciebie uwzględnić w siatce póki nie dostarczysz dyplomu. Bez papierka nie ma nic. U nas np. dyrektorka mówiła, że ta i ta nauczycielka wraca, a przecież wiemy że idzie na urlop zdrowotny, tyle że na chwilę obecną żaden dokument nie wpłynął. Wg prawa zatem nie może uznać, że tej nauczycielki nie będzie.

jusytka
Posty: 5
Rejestracja: 2017-04-25, 07:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Obniżenie pensum nauczyciela dyplomowanego

Postautor: jusytka » 2017-04-26, 08:09

Oczywiście, ale to nic nie da skoro tak już zdecydowała To ze może dać mi te godziny jest oczywiste. Pytanie czy musi mi dopełnić etat w sytuacji kiedy taką podyplomowe w czerwcu skończę ale dyplom otrzymam jesienią?

jusytka
Posty: 5
Rejestracja: 2017-04-25, 07:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Obniżenie pensum nauczyciela dyplomowanego

Postautor: jusytka » 2017-04-26, 08:12

jusytka pisze:Oczywiście, ale to nic nie da skoro tak już zdecydowała To ze może dać mi te godziny jest oczywiste. Pytanie czy musi mi dopełnić etat w sytuacji kiedy taką podyplomówkę nadającą mi nowe kwalifikacje w czerwcu skończę ale dyplom otrzymam jesienią?

jusytka
Posty: 5
Rejestracja: 2017-04-25, 07:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Obniżenie pensum nauczyciela dyplomowanego

Postautor: jusytka » 2017-04-26, 08:24

Czy na tym forum można edytować posty lub je usuwać? Nie wyświetlają mi się po zalogowaniu żadne narzędzia, a przez pomyłkę powtórzyłam post :-(
Jedyny dokument który mogę dostarczyć już teraz to zaświadczenie, że studiuje, a pod koniec czerwca zaświadczenie że studia skończyłam i pracę obroniłam, ale fakt, w momencie tworzenia nowej siatki, czyli teraz - kwalifikacji jeszcze nie nabyłam, tylko jestem w trakcie nabywania :-(

jusytka
Posty: 5
Rejestracja: 2017-04-25, 07:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Obniżenie pensum nauczyciela dyplomowanego

Postautor: jusytka » 2017-04-26, 09:12

Prawo mówi jednak że kwalifikacje nabywa się po ukończeniu danej formy ksztalcenia Czy ukończenie jest tożsame z otrzymaniem wszystkich zaliczeń, obroną pracy dyplomowej i zakonczeniu zajęć, czy dopiero w chwili otrzymania dyplomu?

Pearl
Posty: 68
Rejestracja: 2010-09-05, 21:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Obniżenie pensum nauczyciela dyplomowanego

Postautor: Pearl » 2017-04-26, 15:11

Można w sekretariacie uczelni poprosić o dokument potwierdzający zdanie egzaminu.


Wróć do „Prawo oświatowe”