nauczyciel wspomagający

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

izulaaaa
Posty: 1
Rejestracja: 2017-07-13, 23:42
Kto: student
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

nauczyciel wspomagający

Postautor: izulaaaa » 2017-07-13, 23:45

Dzień dobry,

jestem po studiach pedagogicznych - wczesnoszkolna i korekcyjna. Czy po tym kierunku mogę być nauczycielem wspomagającym dla chłopca w klasie 4 podstawowej z lekkim zespołem Aspergera? Do moich obowiązków by należało siedzenie przy nim na lekcjach, pilnowanie czy pisze, czy się skupia, przypominanie mu o obowiązkach na zajęciach.... wymiar pracy 20-25 godzin tygodniowo. Moje studia opierały się także na pedagogice specjalnej i w opisie tego kierunku jest napisane, że mogę prowadzić terapię z dziećmi a także zajęcia pedagogiczno-kompensacyjne z dziećm,i które mają trudności w nauce.

Mikkoo
Posty: 7
Rejestracja: 2012-05-18, 23:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: nauczyciel wspomagający

Postautor: Mikkoo » 2017-07-15, 23:24

Cześć,

jeśli się nie mylę, w przypadku uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego wymagane jest aby nauczyciel wspomagający ukończył pedagogikę specjalną lub też stosowne studia podyplomowe.
Faktem jest też, że tak właściwie to dyrektor szkoły podejmuje decyzję - skoro mówisz o konkretnej sytuacji, to być może znaczy, że jesteś już po jakiejś rozmowie ?
Wspomniałaś też o opisie kierunku - to nie jest w żaden sposób wiążące- najważniejszy jest suplement do dyplomu, to nim najczęściej kierują się dyrektorzy.
I na koniec (może przydać się na rozmowach) nie ma czegoś takiego jak zajęcia "pedagogiczno - kompensacyjne". W ramach PPP organizuje się zajęcia korekcyjno - kompensacyjne.

Pozdrawiam,
Mikołaj


Wróć do „Prawo oświatowe”