Zgoda kuratorium na zatrudnienie

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Grunt
Posty: 28
Rejestracja: 2014-02-04, 17:48
Kto: student
Przedmiot: Język polski

Zgoda kuratorium na zatrudnienie

Postautor: Grunt » 2017-08-14, 21:33

Mam pytanie do znawców tematu. Chodzi o wyrażenie zgody przez kuratorium na zatrudnienie nauczyciela nieposiadającego wymaganych kwalifikacji. Sytuacja nie dotyczy mnie (szczęśliwie pracuję jako polonista w szkole podstawowej), tylko przyjaciółki.

Technikum ogłasza wolne godziny dla matematyka. Niewiele ich jest, bo zaledwie 6 godzin lekcyjnych. Moja przyjaciółka, która bardzo by chciała podjąć te godziny, nie ma jeszcze magistra, czyli tytułu zawodowego wymaganego do tego typu szkoły. Studia matematyczne (specjalność nauczycielska) ma wprawdzie ukończone (tzn. wszystkie przedmioty ma zaliczone), ale obronę będzie mieć najpóźniej pod koniec września. Mimo to skontaktowała się ona z dyrektorem, który – jak można było się spodziewać – odprawił ją z kwitkiem, argumentując, że brak dyplomu dyskwalifikuje ją na to stanowisko. Na tym można by zakończyć temat, ale okazało się – ku naszemu zdziwieniu – że nikt nie zainteresował się ofertą pracy, dlatego dyrektor zadzwonił do mojej przyjaciółki i zaproponował jej, że złoży wniosek do kuratora o zgodę na jej zatrudnienie. Przyjaciółka szczęśliwa, ale pytanie, które sobie teraz stawiamy, brzmi: jakie są szanse, że kuratorium wyrazi zgodę na zatrudnienie tej dziewczyny?

Jak Państwo myślą?

izolator
Posty: 85
Rejestracja: 2013-05-24, 18:11
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zgoda kuratorium na zatrudnienie

Postautor: izolator » 2017-08-14, 22:20

Jeśli faktycznie nie ma nikogo na to stanowisko to praktycznie 100% szczególnie że za dwa miesiące będzie miała kwalifikacje. Nawet jakby nie miała kwalifikacji to tez zazwyczaj się dostaje zgodę. Inna sprawa to warunki zatrudnienia bo osoba nie bedąca nauczycielem nie zoistaje zatrudniona za stawki z karty ale skoro piszesz ze pod koniec wrzesnia będzie miala to raczej mały problem.

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Zgoda kuratorium na zatrudnienie

Postautor: Melizabeth » 2017-08-15, 01:13

Jeśli nikt z kwalifikacjami dalej się nie pojawi, to szanse są duże. Kiedyś moja koleżanka, która nawet licencjatu nie ma (tylko certyfikat językowy), została zatrudniona za zgodą kuratorium. Co prawda za pierwszym razem się nie zgodzili, ale dyrektor złożył wniosek jeszcze raz i zgodę otrzymał.


Wróć do „Prawo oświatowe”