Rozwiązanie umowy - pilne

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

ninananu
Posty: 1
Rejestracja: 2017-09-02, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Rozwiązanie umowy - pilne

Postautor: ninananu » 2017-09-02, 13:57

mam gorąca prośbę, jakie sa konsekwencje następującej sytuacji:
- w czwartek otrzymałam wiadomość, ze mam cały etat ze szkoły (miałam mieć mniej) w której pracowalam w zesżłym roku
- w piątek jestem na radzie w nowej szkole (kilka godzin) i co się okazuje - mam mieć więcej godzin niż się umawiałam (dośc problematyczne w moijej sytuacji- nie chce wnikać dlaczego tak, a nie inaczej). Powiedziałam dyrektorce, że jestem w kilku placówkach etc (generalnie wiedziała jaka jest syutacja wcześniej). Powiedziała, że nie jestem niewolnikiem i podejmę decyzję jaką uważam, abym dała jej znać, czy chcę być w szkole
okazało się, że nie mam jak realizować swoich zadań. Na siłe podsuwano mi umowe, powiedziałam, że nie wiem, czy podpiszę i tak kilka razy. pytałam się między czasie jak mam realizować swoje zajęcia? Tutaj wyszła króciutka rozmowa a między czasie podwuano mi umowe, aj mówie, ze nie wiem. A Dyrekcja i sekretarka, ale podisac trzeba, bez podpisu nie póścimy etc. w poniedziałek musi Pani być. Podpisałam.
Po przemyśleniu i analizowaniu planu NA PRAWDĘ nie ma opcji abym realizowała te zajęcia (a to zastępstwa,a to może wejdę tu i tu - chyba bym była n-lem na telefon) nie istotne.
Zadzwoniłam jeszcze tego samego dnia, że pracy nie jestem w stanie podjąć.
W poniedziałek, chcę podjechać z wypowiedzeniem umowy.
jakie są konsekwencje, ktoś był w takiej sytuacji.
jestem zła na siebie, ze podpisałam (choć mówiłam, ze muszę otrzymać informację z innej szkoły; poza tym prosiłam o plan tydzień wcześniej).

będę wdzięczna za pomoc.

belfegorr
Posty: 199
Rejestracja: 2011-09-06, 17:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: lubuskie

Re: Rozwiązanie umowy - pilne

Postautor: belfegorr » 2017-09-02, 16:36

W przypadku pracy na pełny etat dyrektor ma prawo narzucić do 4,5 godziny tygodniowo godzin nadliczbowych. Rozwiązując umowę teraz należy się liczyć z pozwem do sądu i zasądzeniem odszkodowania. Jeżeli dyrektorka nie wyrazi zgody na rozwiązanie umowy, to niewywiązywanie się z zadań wynikających z umowy będzie skutkowało podjęciem kroków dyscyplinarnych. Niepojawienie się na zajęciach bez usprawiedliwienia to również sprawa w prokuraturze z zarzutem niezapewnienia opieki nad małoletnim poniżej 15 lat - jeśli to szkoła podstawowa lub gimnazjum.

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Rozwiązanie umowy - pilne

Postautor: Ritter von Rodewald » 2017-09-02, 23:08

Można teraz chyba tylko rozwiązać tę umowę z 3-miesięcznym terminem wypowiedzenia (zgodnie z prawem pracy) czyli najwcześniej na koniec roku kalendarzowego (31 grudnia 2017 r.).
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.


Wróć do „Prawo oświatowe”