Podyplomówka z matematyki

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

wiczers
Posty: 23
Rejestracja: 2017-09-22, 18:32
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Podyplomówka z matematyki

Postautor: wiczers » 2017-09-22, 18:40

Witam

Jestem po studiach technicznnych ( mgr inż. ) i podyplomówce z przygotowania pedagogicznego. Moje pytanie brzmi czy robiąc podyplomówkę matematyka będę mógł uczyć w szkole również matematyki ?

Pytanie też z innej beczki może będziecie mogli mi pomóc. Jakie trzeba mieć wykształcenie aby móc prowadzić ćwiczenia na uczelni wyższej czy podyplomówka wystarczy ? Sytuacja z życia Pani X jest po ochronie środowiska a uczy informatyki. Czy ma ona właśnie skończoną taką podyplomówkę dla nauczycieli czy musiała robić studia ? Jak to jest z uczelniami wyższymi chodzi mi tutaj o ćwiczenia ?

Dziękuje z góry za odpowiedzi
Pozdrawiam
Jacek

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: Podyplomówka z matematyki

Postautor: sharkinator » 2017-09-22, 21:50

wiczers pisze:Witam

Jestem po studiach technicznnych ( mgr inż. ) i podyplomówce z przygotowania pedagogicznego. Moje pytanie brzmi czy robiąc podyplomówkę matematyka będę mógł uczyć w szkole również matematyki ?

Pytanie też z innej beczki może będziecie mogli mi pomóc. Jakie trzeba mieć wykształcenie aby móc prowadzić ćwiczenia na uczelni wyższej czy podyplomówka wystarczy ? Sytuacja z życia Pani X jest po ochronie środowiska a uczy informatyki. Czy ma ona właśnie skończoną taką podyplomówkę dla nauczycieli czy musiała robić studia ? Jak to jest z uczelniami wyższymi chodzi mi tutaj o ćwiczenia ?

Dziękuje z góry za odpowiedzi
Pozdrawiam
Jacek

1. Tak, będziesz mógł uczyć matematyki.
2. Aby móc prowadzić ćwiczenia na uczelni wyższej trzeba nawiązać kontakt z uczelnią i nie ma znaczenia czy jesteś mgr, dr czy prof. Albo Cię przyjmą albo nie. Ale raczej nie przyjmą, bo zajęcia zwykle prowadzą doktoranci lub pracownicy danej uczelni. Niekiedy z zewnątrz zatrudnia się lektorów, ćwiczeniowców zwykle mają, chyba że chodzi o jakiś mocno specjalistyczny przedmiot, który prowadzi np. właściciel jakiejś tam firmy. Wymagań chyba jako takich nie ma, a na pewno nie są to studia podyplomowe.
3. Pani X musi mieć zrobione studia (mgr lub podyplomowe) z informatyki oraz przygotowanie pedagogiczne lub ewentualnie też jeśli jest to za przeproszeniem głęboka wieś i nie ma komu pracować, realizuje ten przedmiot za wyjątkową zgodą z kuratorium, co jest raczej wątpliwe.

wiczers
Posty: 23
Rejestracja: 2017-09-22, 18:32
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Podyplomówka z matematyki

Postautor: wiczers » 2017-09-22, 22:26

Ok dzięki za odpowiedź na temat wymogów. Studia raczej nie wchodzą w grę bo wątpię żeby ktoś robił specjalnie licencjat z informatyki tylko po to, żeby uczyć 30 godzin w semestrze ćwiczeń z programowania ( ale to tylko taka moja mała dygresja).

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: Podyplomówka z matematyki

Postautor: sharkinator » 2017-09-22, 22:30

Czegoś nie rozumiem. Co to znaczy ćwiczenia z programowania? Jeśli są to zajęcia dodatkowe np. w ramach jakiegoś projektu unijnego albo inne nieobowiązkowe zajęcia, w sensie nie standardowe lekcje, to zdaje się nie ma tutaj określonych wymagań kto może takie zajęcia prowadzić. Zrozumiałem, że chodzi o przedmiot informatyka.

wiczers
Posty: 23
Rejestracja: 2017-09-22, 18:32
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Podyplomówka z matematyki

Postautor: wiczers » 2017-09-22, 22:42

Tak dobrze zrozumiałeś przedmiot informatyka, który składa się z 30 wykładów i 30 ćwiczeń. Ta Pani prowadzi właśnie ćwiczenia z informatyki, na których jest realizowanie programowanie. Jeszcze parę perełek się znajdzie stąd też moja ciekawość co jest podstawą zatrudnienia takich osób.


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron