urlop bezpłatny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Oinone81
Posty: 119
Rejestracja: 2007-08-26, 11:18

'zerowanie' licznika zw. z urlopem bezpłatnym?

Postautor: Oinone81 » 2011-03-13, 16:43

Witam,

proszę o informację w następujacej kwestii...

3 lata temu wzięłam jeden dzień urlopu bezpłatnego. Wiem, że w zwiazku z tym mój staz pracy liczy się de facto od 2 września (otrzymałam informację takiej treści od mojego dyrektora). Ponieważ w myśl przepisów KN nauczyciele mają urlop w okresie ferii letnich i zimowych, czy nie ma możliwości dobrowolnego skrócenia tego urlopu o ten jeden dzień, i tym samym 'wyzerowania' licznika przesuniętego dniem urlopu bezpłatnego?
Zajmuję się w tym roku m.in. rekrutacją i wiem, że najprawdopodobniej do 7 lipca będę zajęta pracą w komisji rekrutacyjnej - czy mój dyrektor nie ma możliwości wciągnięcia jednego dnia z tego okresu do okresu pracy..? Wiem, że za wakacje mamy płacone, tak więc mam poważne wątpliwości czy taki majstersztyk wchodziłby w ogóle w rachubę... ale warto spytać... Jakieś przemyślenia? :-)

pozdrawiam

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: urlop bezpłatny

Postautor: edzia » 2011-03-13, 19:24

Nie ma takiej możliwości.

Awatar użytkownika
Oinone81
Posty: 119
Rejestracja: 2007-08-26, 11:18

Re: urlop bezpłatny

Postautor: Oinone81 » 2011-03-14, 10:46

Odpowiedź niepozostawiająca złudzeń ;-)

kkejti
Posty: 1
Rejestracja: 2011-03-27, 21:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

wolne w trakcie roku szkolnego

Postautor: kkejti » 2011-03-27, 22:21

Witajcie!

Potrzebuję Waszej pomocy. Otóż mam taki problem: moje córki strasznie chorują i lekarz zalecił wyjazd nad morze. Biorąc pod uwagę koszt opiekuna w sanatorium (2000-2500zł) i ryzyko zarażenia przez inne dzieci stwierdziliśmy, że lepiej ( i taniej) będzie pojechać prywatnie. Ze względu na dużą zawartość jodu w powietrzu na wiosnę chciałabym pojechać w kwietniu na 2-3 tygodnie. Wiem, że raczej nie mam możliwości wzięcia wolnego w trakcie roku szkolnego, więc pozostaje mi opieka ( młodsza córka jest chora praktycznie na okrągło). W związku z tym, że chcielibyśmy pojechać razem z mężem i dziećmi mam pytanie: czy ja mogę wziąć opiekę, a mąż urlop? Bo z tego co pamiętam, biorąc opieke podpisuje sie taki świstek, że nikt inny nie może sie zająć dzieckiem... Czy jest jakaś inna możliwość wzięcia wolnego w trakcie roku szkolnego?

proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję
kkejti

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: urlop bezpłatny

Postautor: malgala » 2011-03-27, 22:43

kkejti pisze:Czy jest jakaś inna możliwość wzięcia wolnego w trakcie roku szkolnego?

Urlop bezpłatny, o ile dyrektor wyrazi zgodę.

magdak3
Posty: 74
Rejestracja: 2010-03-06, 09:36
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: urlop bezpłatny

Postautor: magdak3 » 2011-03-28, 06:54

Skoro corki chore to może uda Ci się np. wziąć tydzien zwolnienia na jedną z nich, jechać na 7-9 dni (z weekendami), potem np. mąż tydzień urlopu.

antoska
Posty: 12
Rejestracja: 2008-11-20, 12:41
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: mazowieckie

Co na to prawo

Postautor: antoska » 2011-03-28, 22:03

Pracownik składa do dyrektora podanie o urlop bezpłatny od 1 marca 2011r do końca zajęć dydaktycznych. Pracodawca wyraża zgodę ale zmienia terminy. Udziela urlopu od 28 lutego do 31 sierpnia br. Na pytanie co z urlopem wypoczynkowym odpowiada, że munie przysługuje. Próby porozumienia zakończyły się fiaskiem. Jak można się dopominać o urlop wypoczynkowy jak się nie przepracowało całego roku, to nie moralne (cyt. z dyrektora). W odpowiedzi na sprostowanie terminów tak aby możliwe było wykorzystanie przysługującego urlopu wypoczynkowego pracownik usłyszał, że jest zwolniony i jak mu się nie podoba niech idzie do sądu. Wypowiedzenie pracodawca wysłał kurierem, a pracownik nie odebrał. Co na to prawo?

qaz12345
Posty: 29
Rejestracja: 2010-03-18, 22:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: opolskie

Re: urlop bezpłatny

Postautor: qaz12345 » 2011-03-30, 23:02

pytania:
- jaka umowa ?
- jaki st. awansu zawod. ?
- dyr. wysłał w marcu ?

miwues
co to za podejście i reakcja dyrektora ???
za wypoczynkowy płaci ze swojej prywatnej kieszeni ?
prawnicy, lekarze, biuraliści i inne grupy zawodowe jakoś dogadują się z szefami, a nauczyciel nie może ?

rzucają nas (naszą grupę zawodową) na rozszarpanie lwom,
nie widzisz jaka na nas nagonka ?

przykład:
w mojej szkole była dyrcia SUPER, starej daty, ale poszła na emeryturę
to roszczeniowi i niektórzy z brakami w wykształceniu rodzice oraz ich dzieci chcieli samych 5 na świadectwach, awantury o wszystko, pisma, do kuratorium, donosy ...
ok, dyrcia powiedziała, no to macie, cieszcie się i karmcie fikcją, spełnimy wasze życzenia, chcecie, macie i ...
... zapanował spokój !

POZDRAWIAM WSZYSTKICH

qaz12345
Posty: 29
Rejestracja: 2010-03-18, 22:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: opolskie

Re: urlop bezpłatny

Postautor: qaz12345 » 2011-03-31, 11:51

antoska pisze:W odpowiedzi na sprostowanie terminów tak aby możliwe było wykorzystanie przysługującego urlopu wypoczynkowego pracownik usłyszał, że jest zwolniony i jak mu się nie podoba niech idzie do sądu.


a ja się brzydzę takimi "dyrektorami" furiatami :P , którzy mają takie podejście do spraw !

antoska
Posty: 12
Rejestracja: 2008-11-20, 12:41
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: urlop bezpłatny

Postautor: antoska » 2011-03-31, 19:41

pytania:
- jaka umowa ?
- jaki st. awansu zawod. ?
- dyr. wysłał w marcu ?

odpowiedzi:
- umowa na czas nieokreślony (6 rok w tej szkole)
- nauczyciel mianowany (ale to bez znaczenia bo to szkoła społeczna)
- odpowiedź wysłana pracownikowi w marcu, podanie złożone w 1 tygodniu lutego.

A co do Dyrektora to jest to psycholog.

Miwues skoro znasz sposób na to żeby na takie podejście się nie godzić to zdradź go chętnie skorzystam z pomocy jak wychować Dyrektora nie stając się "persona non grata".

nixia
Posty: 41
Rejestracja: 2009-09-06, 10:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: urlop bezpłatny

Postautor: nixia » 2011-05-09, 16:03

Jestem nauczycielem studiującym zaocznie (studia magisterskie, bez skierowania dyrekcji). Jestem zatrudniona w pełnym wymiarze godzin. Z racji studiów pracuje tylko 4 dni w tygodniu (piątki wolne ze względu na studia). Czy w tym przypadku mam prawo do kilku dni wolnych w celu przygotowania się do egzaminów?

Mr.Gąbka
Posty: 85
Rejestracja: 2010-02-08, 17:40
Lokalizacja: mazowieckie

Wolny bezpłatny dzień

Postautor: Mr.Gąbka » 2011-06-10, 12:57

Słyszałam, że istnieje coś takiego jak wzięcie bezpłatnego dnia wolnego w pracy.
Czy to nadal funkcjonuje ?
Jak to załatwić?
"..I przyszedł Pan , spojrzał na pracę naszą i był zadowolony...
A gdy spytał o zarobki nasze - usiadł i zapłakał.."

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: urlop bezpłatny

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2011-06-10, 16:34

Napisać prośbę o urlop bezpłatny. To zazwyczaj skutkuje.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: urlop bezpłatny

Postautor: vuem » 2011-06-10, 20:15

Nie możesz liczyć na koleżeńskie zastępstwo? Jeden dzień, to nie tydzień wakacji :wink:

aculatraxas
Posty: 45
Rejestracja: 2010-10-09, 10:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: urlop bezpłatny

Postautor: aculatraxas » 2013-05-06, 14:51

Czy pracując w niepełnym wymiarze godzin mogę wziąć jednodniowy urlop bezpłatny?


Wróć do „Prawo oświatowe”