Nagroda jubileuszowa a przedawnienie

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Aniesy
Posty: 2
Rejestracja: 2017-12-06, 19:31
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Nagroda jubileuszowa a przedawnienie

Postautor: Aniesy » 2017-12-06, 19:52

Dobry wieczór,
może ktoś z Was miała taką sytuację.
Ze względu na błąd ludzki (we wprowadzaniu danych z świadectw pracy) nie naliczono mi nagrody jubileuszowej za 20 lat pracy. Sprawa wyszła po 3 latach przy naliczaniu nagrody a 25 lat, kiedy to okazało się,że ma 23 lata, a nie 25...
To już przeżyłam, poczekam...
Ale co z tą poprzednią? Powinnam dostać z odsetkami, ale...
teoretycznie po trzech latach roszczenia wobec pracodawcy się przedawniają (3 lata minęły 4 miesiące temu)...
I tu moje pytanie. Nie zamierzam walczyć, kłócić się, doprowadzać do ukarania winnych, ale czy w ogóle coś da się w tej sprawie zrobić? Teoretycznie w pracodawca może, ale nie musi skorzystać z przedawnienia... Czy ktoś z Was miał lub spotkał się z taką sytuacją? Czy coś się udało zrobić bezboleśnie dla wszystkich? U dyrekcji jeszcze nie byłam (piszę na gorąco), jest raczej przychylna, więc pójdę pogadać, ale może gdzieś jakiś precedens się zdarzył???

minowa
Posty: 34
Rejestracja: 2013-12-05, 16:46
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Nagroda jubileuszowa a przedawnienie

Postautor: minowa » 2017-12-08, 21:58

Aż 3 lata nie wiedziałaś, że masz już 20 lat pracy ? No trudno to nazwac....

Aniesy
Posty: 2
Rejestracja: 2017-12-06, 19:31
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Re: Nagroda jubileuszowa a przedawnienie

Postautor: Aniesy » 2017-12-09, 17:25

Wiedziałam... u jednego pracodawcy dostałam jubileusz, wg drugiego miałam ponad 20 lat, dopytywałam... błąd we wprowadzaniu danych... Mój błąd- nie sprawdziłam sama, nie chciało mi się, miałam dużo świadectw pracy i odpuściłam...
Zresztą nie o to chodzi, tylko o to czy jest coś do wywalczenia w tej chwili.

renia 1959
Posty: 2
Rejestracja: 2018-11-23, 23:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nagroda jubileuszowa a zmiana placówki

Postautor: renia 1959 » 2018-11-23, 23:37

Mam pytanie otóż w tym roku w marcu nabylam prawa do nagrody jubileuszowej , pracowalam w niepublicznej placowce - zatrudnienie z kodeksu pracy / nie z karty/. W regulaminie brak takiej nagrody. Od wrzesnia pracuje w publicznej szkole ,na karcie. Zwrócilam sie do dyrekcji o wyplatę , otrzymalam odpowiedz ze mi sie nie nalezy bo powinien mi wyplacic poprzedni pracodawca , na nic tlumaczenia ze takiej nagrody nie przwiduje karta równiez bo to placówka niepubliczna . Kto m arację, gdzie moge sie zwrócic w tej sprawie.


Wróć do „Prawo oświatowe”