Powrót po macierzyńskim, zmniejszenie etatu

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

ewucha1986
Posty: 1
Rejestracja: 2017-12-08, 22:36
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Informatyka
Lokalizacja: mazowieckie

Powrót po macierzyńskim, zmniejszenie etatu

Postautor: ewucha1986 » 2017-12-08, 22:37

Witam,

Chodzi o powrot do pracy po urlopie macierzyńskim - jestem nauczycielem w szkole podstawowej, stopień mianowany.

W pazdzierniku skończył mi się macierzyński, odebralam zalegly urlop i wracam od końca stycznia. Przed wakacjami dowiedzialam sie ze dyrektor musi (jest mu latwiej) zatrudnic kogoś za mnie na caly rok szkolny a nie na semestr wiec mialam wrocic do świetlicy. No spoko uznałam, niech juz bedzie. Tu popełniłam błąd bo sie z dobrego serca zgodziłam, żeby im zamieszania nie robic.

A dzisiaj PRZEZ PRZYPADEK się dowiedzialam ze nie ma dla mnie godzin na pelny etat. Jako nauczyciel pracowalabym 18godzin, wracam na swietlice wiec etat tam to 26godz. A teraz sie okazalo ze wracam.na 20. Brakuje mi az 6 do pelnego etatu.

Najlepsze jest to ze dyrekcja wiedziala od dawna o cięciu godzin a ja sie dowiedzialam od kogos innego. Gdybym.do niej nie poszla na rozmowe to pewnie bym sie dowiedziala w dniu powrotu do pracy.

Czy w ogole moze tak byc? Myslalam ze mam gwarancje powrotu na pelny etat skoro taki mialam od zawsze i w dniu pojscia na macierzyński.. :-( czy jesli nie wyrażę zgody na obniżenie wymiaru godzin to ma prawo mnie zwolnić? Na piśmie zgodzilam sie na zatrudnienie mnie w swietlicy po powrocie z macierzyńskiego do konca roku szkolnego, ale nie było mowy o obnizeniu liczby godzin. Czy to że się zgodzilam na świetlicę uprawnia dyrektora do zmniejszenia etatu? Człowiek chce dobrze dla innych zamiast patrzeć na siebie i wychodzi na tym baardzo źle...

Dziękuję za odpowiedzi.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Powrót po macierzyńskim, zmniejszenie etatu

Postautor: koma » 2017-12-08, 23:30

Powinnaś wrócić na swoje miejsce, tamta nauczycielka powinna dostać umowę "do dnia powrotu pani X"
Dyrekcja chce po prostu tamtą panią zatrzymać...
Nie podpisuj zgody na ograniczenie etatu w ciągu roku.
Myślę, że - mimo braku godzin - dyrektor musi płacić Ci całą pensję.

marchewka919
Posty: 2
Rejestracja: 2007-11-29, 15:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Powrót po macierzyńskim, zmniejszenie etatu

Postautor: marchewka919 » 2017-12-14, 18:26

Po macierzyńskim masz prawo wrócić do pracy na tych samych warunkach. Skutecznie wytłumaczy to dyrektorowi sąd pracy.Jeśli sięgniesz po ten środek, wygraną masz w kieszeni, jeśli masz umowę na stałe.

Ignatius
Posty: 135
Rejestracja: 2011-10-23, 17:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Powrót po macierzyńskim, zmniejszenie etatu

Postautor: Ignatius » 2017-12-14, 19:24

Czy w ogole moze tak byc? Myslalam ze mam gwarancje powrotu na pelny etat skoro taki mialam od zawsze i w dniu pojscia na macierzyński.. :-( czy jesli nie wyrażę zgody na obniżenie wymiaru godzin to ma prawo mnie zwolnić? Na piśmie zgodzilam sie na zatrudnienie mnie w swietlicy po powrocie z macierzyńskiego do konca roku szkolnego, ale nie było mowy o obnizeniu liczby godzin. Czy to że się zgodzilam na świetlicę uprawnia dyrektora do zmniejszenia etatu? Człowiek chce dobrze dla innych zamiast patrzeć na siebie i wychodzi na tym baardzo źle...


Niepotrzebnie zgadzałaś się na zmianę warunków pracy. Przeczytaj co dokładnie podpisałaś! Jeśli to nie jest zgoda na ograniczenie, to sprawdź po wypłacie czy masz płacone za cały etat.
Jeśli nie - zwróć się na piśmie o wypłatę wynagrodzenia zgodnie z obowiązującą umową!


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron