Kwalifikacje

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

hatake00
Posty: 2
Rejestracja: 2017-12-21, 19:39
Kto: student
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: pomorskie

Kwalifikacje

Postautor: hatake00 » 2017-12-27, 01:01

Dzień dobry

Proszę o pomoc w ustaleniu faktycznej wersji informacji na temat kwalifikacji. Z różnych źródeł otrzymałem różne informacje, sprzeczne.

1. Jeśli zrobię inż. z Technologii Chemicznej, a mgr z Chemii, to po uzupełnieniu kwalifikacji o przygotowanie pedagogiczne (podyplomówka) będę mógł uczyć w szkole na każdym poziomie? Czy może brak studiów 1-go stopnia z Chemii uniemożliwi mi to?
2. Czy w trakcie studiów II-go stopnia na kierunku Chemia mogę zacząć studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego i pozwolą mi one na nauczanie Chemii po zrobieniu magistra? Czy zrobione w takiej sytuacji przygotowanie pozwoli jedynie na nauczanie przedmiotu ze studiów I-szego stopnia i będę musiał ponownie odbyć przygotowanie pedagogiczne po studiach II-go stopnia?

Próbowałem odnaleźć informacje na ten temat w uchwałach, ale wydaje mi się, że nie jest to jasno określone, a szkoły wyższe, to których wysłałem zapytania, różnie odpowiedziały mi na te pytania.

sławka
Posty: 48
Rejestracja: 2009-09-11, 11:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kwalifikacje

Postautor: sławka » 2017-12-27, 18:02

uważam, że będziesz miał kwalifikacje do chemii na każdym poziomie edukacyjnym. Mógłbyś mieć np. studia mgr z ochrony środowiska, a gdybyś zrobił studia podyplomowe z chemii i p. pedagogiczne to też mógłbyś uczyć na każdym poziomie. Nowe przepisy wymagają wykształcenia wyższego i niekoniecznie w jednym kierunku. Moja córka ukończyła licencjat nauczanie początkowe, a mgr zrobiła (w 2016) z pedagogiki specjalnej i teraz ma kwalifikacje do pracy z dziećmi na każdym poziomie edukacyjnym, co ma wpisane w suplemencie ,,a zwłaszcza na II etapie oraz w szkołach ponadgimnazjalnych'', (obecnie prowadzi zajęcia rewalidacyjne w klasach gimnazjalnych).


Wróć do „Prawo oświatowe”