Zwolnienie się z pracy przez nauczyciela

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

tristris
Posty: 1
Rejestracja: 2018-01-05, 17:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: lubuskie

Zwolnienie się z pracy przez nauczyciela

Postautor: tristris » 2018-01-05, 17:46

Może ktoś zna analogiczną sytuację...
Jestem mianowanym, a więc 3 miesiące wypowiedzenia, ale w praktyce do końca roku szkolnego. Dostałam bardzo dobrą ofertę pracy, jednak nie sądzę, żeby na mnie zaczekali do września lub lipca (wiadomo - wakacje). Wiem, że najlepszym wyjściem w tej sytuacji jest próba rozwiązania umowy za porozumieniem stron - chciałabym popracować nie dłużej niż do końca lutego lub przerwy zimowej (po co mają mi płacić za ferie).
Co w przypadku, gdy dyrekcja nie wyrazi zgody? Rozmowa na pewno przyjemna nie będzie i chciałabym wiedzieć, jaką mam alternatywę. Czytałam, że w grę wchodzi porzucenie pracy, czego oczywiście chciałabym uniknąć. Nie wiem też, jak w praktyce komisje dyscyplinarne traktują takie sytuacje. Czy naprawdę mogłabym zostać wydalona z zawodu lub dostać zakaz pracy na 3 lata?

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zwolnienie się z pracy przez nauczyciela

Postautor: Ritter von Rodewald » 2018-01-05, 18:21

W rachubę wchodzi moim zdaniem jedynie szczera rozmowa i prośba o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Powodzenia.
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

kasia5891
Posty: 5
Rejestracja: 2017-08-08, 10:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Zwolnienie się z pracy przez nauczyciela

Postautor: kasia5891 » 2018-01-06, 13:28

Witam. Mam podobne pytanie. Od 1 grudnia jestem zatrudniona na umowę o pracę w szkole państwowej na czas określony do 22 czerwca. Jestem nauczycielem stażysta zatrudnionym na stanowisku nauczyciela wspomagającego. Z wielu powodów chce zrezygnować z pracy. Na umowie nie mam określonych warunków wcześniejszej rezygnacji z pracy . Jakie są moje opcje jeśli jestem pewna ze dyrektor nie będzie chciał podpisac porozumienia stron?


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron