Długość trwania zastępstwa doraźnego - 4 miesiące?

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

johnny86
Posty: 4
Rejestracja: 2018-01-29, 17:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Długość trwania zastępstwa doraźnego - 4 miesiące?

Postautor: johnny86 » 2018-01-29, 17:53

Cześć wszystkim. Mam spory problem z zaproponowanym mi zastępstwem. Dyrektor innej szkoły w porozumieniu z 'władzą', pomimo braku zgody mojego dyrektora, chce wmusić mi zastępstwa doraźne przez 4 miesiące ( w okresie gdy nauczycielka jest na L4). Czy jest możliwe aż tak długie zastępstwo doraźne? Dlaczego nie chcą podwyższyć mi pensum? Jak bardzo niekorzystne jest dla mnie podjęcie się takiego zajęcia? Bardzo proszę o pomoc kogoś zorientowanego.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Długość trwania zastępstwa doraźnego - 4 miesiące?

Postautor: malgala » 2018-01-29, 18:41

Nie możesz mieć zastępst doraźnych w szkole, w której nie jesteś zatrudniona.
Może chodzi o dodatkowe zatrudnienie na zastępstwo na okres czterech miesięcy?
Na dodatkowe zatrudnienie dyrektor może wyrazić zgodę, ale nie musi.

johnny86
Posty: 4
Rejestracja: 2018-01-29, 17:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Długość trwania zastępstwa doraźnego - 4 miesiące?

Postautor: johnny86 » 2018-01-29, 21:18

Dziękuję za odpowiedź. Na dyr. wywierany jest nacisk by zleciła mi pracę w tamtej szkole i niestety chyba zaczyna pękać pomimo wcześniejszych sprzeciwów. Ja wiem, że jest to opcja niekorzystna dla mnie finansowo. Nie proponują mi umowy na zastępstwo, tylko właśnie zastępstwa doraźne na okres 4 miesięcy. W ogóle nie wiem jak coś takiego może się nazywać 'doraźnym'.

PS. Jestem stażystą odbywającym staż w tym roku, według KN Art. 35. [Godziny ponadwymiarowe. Godziny doraźnych zastępstw]
4. Kobiecie w ciąży, osobie wychowującej dziecko do lat 4 oraz nauczycielowi w trakcie
odbywania stażu nie przydziela się pracy w godzinach ponadwymiarowych bez ich zgody.

Więc nawet mój dyrektor nie może mi tego nakazać? Mam nadzieję, że nie ma od tego żadnych ustępstw...


Wróć do „Prawo oświatowe”