pismo i list

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

pismo i list

Postautor: Ritter von Rodewald » 2018-02-08, 16:34

Nauczyciele Szkoły Podstawowej na 2 w Chełmnie dn. 02 lutego 2018 r. zainicjowali akcję-protest przeciwko degradacji zawodu nauczyciela. Jest to reakcja na wejście w życie ustawy zmieniającej zapisy w Karcie Nauczyciela. Wysłano podpisane przez 46 nauczycieli listy protestacyjne. Celem akcji- protestu jest zjednoczenie całego środowiska nauczycielskiego, w walce z systematycznym degradowaniem naszego zawodu.

Odnośnie meritum, zgadzam się w 100%.

Nie pasuje mi natomiast przywołanie byłego premiera Tadeusza Mazowieckiego.

Postać ta kojarzy się mi jednoznacznie z lewicą.

A polityki miało nie być.

W piśmie podoba mi się natomiast zdecydowanie ten zapis:

"Umożliwienie wszystkim chętnym nauczycielom z ponad 30-letnim stażem pracy, odejścia na emeryturę, na tzw. starych zasadach.

Skorzystają na tym nie tylko nauczyciele, którym ten przywilej odebrano, ale również młodzi pedagodzy, którzy po studiach nie mogą znaleźć pracy"

Ja osobiście dodałbym jeszcze ten fragment, iż jest rzeczą niespotykaną w żadnym innym zawodzie na państwowym etacie, aby pracownik wykonywał jakiekolwiek prace biurowe na swoim prywatnym sprzęcie (PC, laptop, drukarka, skaner, nagrywarka, etc.)

Ciekawe co na to żona Pana Prezydenta RP?

Też w domu drukowała coś do szkoły?

Za swoje pieniądze oczywiście ...

Tak naprawdę, to jedyną formą skutecznego nacisku może być nie zgłaszanie się osób do sprawdzania /kontroli/ prac w komisjach zewnętrznych, gdyż jest to tylko akt woli nauczycieli i nie wynika w żaden sposób ze stosunku pracy ...
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

Wróć do „Prawo oświatowe”

cron