Urlop dla poratowania zdrowia

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: koma » 2013-05-31, 18:22

Dorota64 pisze:W tym roku szkolnym ( w maju), gdy przedłożyłam wniosek o taki urlop otrzymałam informację- nie należy mi się taki urlop ponieważ nie będę od nowego roku szkolnego miała pełnego etatu.

Przedłożyłaś wniosek w maju, czyli wtedy, gdy miałaś cały etat.
Rok szkolny kończy się ostatniego sierpnia.

Kto dal Ci taka odmowę?

Awatar użytkownika
Dorota64
Posty: 12
Rejestracja: 2008-12-29, 16:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: Dorota64 » 2013-05-31, 23:04

W maju złożyłam wniosek i orzeczenie lekarskie, że chcę od września iść na roczny urlop zdrowotny. Chciałam do końca roku szkolnego dopracować... myślałam, że wtedy nie zrobię zamieszania w organizacji pracy szkoły, ale nie przewidziałam... odrzucono zaplanowany przez dyrektora mój urlop na poratowanie zdrowia.
Wcześniej nie składałam takiego wniosku bo liczyłam na urlop od września i nie chciałam przed egzaminem zmian dla trzecioklasistów (cztery trzecie klasy) :lol:
wiem... teraz płacę za swoją głupotę i naiwność :oops:
Pozdrawiam i życzę dobrych decyzji i planów na czas obecny i przyszły :roll:
Dorota

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: koma » 2013-05-31, 23:14

Dorota64 pisze:odrzucono zaplanowany przez dyrektora mój urlop na poratowanie zdrowia.

Kto odrzucił?
Kto się podpisał?

Napisz odwołanie, podaj podstawę prawną (chodzi o etat, który masz w chwili składnia wniosku) oraz poproś o uzasadnienie z na piśmie.
Odwołanie złóż za poświadczeniem na kopii.

Awatar użytkownika
Dorota64
Posty: 12
Rejestracja: 2008-12-29, 16:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: Dorota64 » 2013-06-02, 13:03

Prawdopodobnie w Gminie nie zatwierdzono projektu organizacyjnego w którym był zaplanowany urlop zdrowotny dla dwóch osób w tym dla mnie.
i otrzymałam na piśmie:
"W odpowiedzi na Pani wniosek z dnia 23.04 2013 r. o udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia Dyrektor.....informuje, że ze względu na niespełnienie warunków zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy we wskazanym we wniosku terminie tj. od 01.09.2013 do 30.06.2014 r., brak jest podstawy do udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia."
Podstawa prawna : art.73 Ustawy z dnia 1982r. - Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674 z późn. zm.)
Jednocześnie informuję, że przysługuje Pani prawo wniesienia odwołania do Sądu Rejonowego- Sądu Pracy w... w terminie 7 dni od dnia doręczenia niniejszego pisma. "

No i oczywiście nie wniosłam odwołania... bo...?

Pozdrawiam i dziękuję, że niektóre osoby widzą, słyszą i mówią... coś nie tak w naszym prawie.
Dorota

zkt
Posty: 50
Rejestracja: 2012-03-13, 12:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: zkt » 2013-06-04, 00:18

A gdzie można odwołać się?

Janek Wiśniewski
Posty: 46
Rejestracja: 2013-05-29, 19:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: Janek Wiśniewski » 2013-06-04, 09:47

zkt pisze:A gdzie można odwołać się?


do sądu pracy

Janek Wiśniewski
Posty: 46
Rejestracja: 2013-05-29, 19:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: Janek Wiśniewski » 2013-06-04, 09:47

zkt pisze:A gdzie można odwołać się?


do sądu pracy

moniaczek
Posty: 2
Rejestracja: 2011-06-20, 22:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: podlaskie

nie wiem czy przysługuje

Postautor: moniaczek » 2013-06-07, 14:53

Obserwuje ten wątek i patrzę, że od 2012 roku trudno bez problemów uzyskać urlop dla poratowania zdrowia, ponieważ organy prowadzące szukając oszczędności wywołują presję na dyrektorach, a ci podważają decyzje lekarza o konieczności udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia. Obłęd! Tym bardziej, że z doświadczenia z obcowaniem z organem prowadzącym wiem, jak niekompetentni ludzie tam pracują, czasem popełniają błędy w najprostszych i prozaicznych interpretacjach prawa.
Ale do rzeczy. Zdrowie mi się posypało, laryngolog i internista jednoznacznie twierdzą, że mogłabym spokojnie skorzystać z prawa do urlopu, ale czy spełniam wymogi formalne?
W sumie mam 10-letni staż pracy na dzień 31.08.2013. Jestem zatrudniona na czas nieokreślony w pełnym wymiarze, byłby to mój pierwszy urlop i nie mam nabytych praw emerytalnych, nie byłam na urlopie macierzyńskim, wychowawczym ani bezpłatnym, jedynie zwolnienia lekarskie, których na pewno nie uzbiera się na więcej niż 6 miesięcy. Mój problem polega na tym, że ostatnie 6 lat przepracowałam w szkole publicznej, wcześniej 2 lata w niepublicznej i znowu 2 lata w publicznej. Czyli w sumie mam 7 lat pracy, z tym że "przerwanej" pracą w placówce niepublicznej i dylemat czy spełniam wymóg 7 lat pracy w szkole czy nie?

Casandra
Posty: 1
Rejestracja: 2013-07-01, 09:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: Casandra » 2013-07-01, 09:57

Witam :)

Dyrektor odmówił mi urlopu (pod naciskiem gminy).
Napisał odwołanie do lekarza wydającego orzeczenia.
Po czasie dowiedziałam się, że on nic więcej nie zrobił,
bo nie znał procedur i nie wiedział, że ma się odwołać.

Co mogę zrobić?
Gdzie znaleźć procedurę odwołania jaką ma zastosować lekarz?

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: iluka » 2013-07-01, 12:07

Casandra pisze:on nic więcej nie zrobił,
bo nie znał procedur i nie wiedział, że ma się odwołać.

Ci się kompetentny lekarz trafił :roll:

W przypadku, gdy któraś ze stron, tj. dyrektor lub nauczyciel, nie godzi się z orzeczeniem, może na mocy § 4 rozporządzenia złożyć, w terminie 14 dni od dnia otrzymania orzeczenia, odwołanie do wojewódzkiego ośrodka medycyny pracy właściwego ze względu na miejsce wydania orzeczenia. Odwołanie wnosi się za pośrednictwem lekarza, który wydał orzeczenie, wraz z kopią dokumentacji medycznej badania stanowiącego podstawę wydania orzeczenia.

Organ odwoławczy wydaje, na podstawie wyników przeprowadzonego przez siebie badania lekarskiego oraz ewentualnych badań pomocniczych lub konsultacji specjalistycznych, których wykonanie organ odwoławczy uzna za niezbędne, orzeczenie w terminie 14 dni od dnia otrzymania odwołania. Orzeczenie wydane przez organ odwoławczy jest ostateczne i nie podlega zaskarżeniu.

W przypadku złożenia przez dyrektora odwołania od orzeczenia wydanego przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego leczącego nauczyciela należałoby przyjąć, że nauczyciel kontynuuje pracę do czasu otrzymania od dyrektora szkoły informacji, o udzieleniu urlopu dla poratowania zdrowia. Dyrektor szkoły ma obowiązek udzielić urlop najpóźniej po wydaniu orzeczenia w procedurze odwoławczej przez wojewódzki ośrodek medycyny pracy właściwy ze względu na miejsce wydania orzeczenia.

Niech lekarz czym prędzej naprawi skutki swej niewiedzy :!: Chyba, że nie wie, gdzie jest wojewódzkie ośrodek medycyny pracy właściwy ze względu na miejsce wydania orzeczenia :oops:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Samira
Posty: 15
Rejestracja: 2013-07-08, 12:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: Samira » 2013-07-08, 12:24

Podczytuję od dawna , dziś już się ujawniam .
Staram się o urlop dla poratowania zdrowia , w sumie myślałam , ze w porozumieniu z dyrektorką przedszkola , ponieważ czekam na zabieg operacyjny i tak czy inaczej zawalę organizację w roku szkolnym , więc po rozmowie p.dyrektor stwierdziła że lepiej jak się postaram o urlop , bo wtedy ona zatrudni kogoś na zastępstwo na czas określony.

Otrzymałam dzisiaj pisemko z Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy a w nim :

,, W związku z odwołaniem pracodawcy od treści orzeczenia lekarskiego uprzejmie informujemy , ze na badania w trybie odwoławczym ...itd .itd (...)''

czyli co , wynika z tego , że pani dyrektor nie przychyliła się do najpierw uzgodnionego urlopu , czy tylko ja tak to rozumie ??

Poza tym , czy ktoś potrafi mi napisać jak wygląda taka Komisja ?

Samira
Posty: 15
Rejestracja: 2013-07-08, 12:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: Samira » 2013-07-08, 12:29

dubel , przepraszam

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: iluka » 2013-07-08, 12:43

Samira pisze:wynika z tego , że pani dyrektor nie przychyliła się do najpierw uzgodnionego urlopu
Niestety, ustne zapewnienia są nic niewarte w dzisiejszych czasach...
Samira pisze:Otrzymałam dzisiaj pisemko z Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy a w nim :Zadz
,, W związku z odwołaniem pracodawcy od treści orzeczenia lekarskiego
Samira pisze:iem?...
Samira pisze:jak wygląda taka Komisja ?
uote]Lekarz wie najlepiej. Bierz całą dokumentację ze sobą jaką tylko masz. Powodzenia!
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: malgala » 2013-07-08, 13:28

Samira pisze:dubel , przepraszam

Zdublowane usunęłam, a te duble, to wina forum.
Po kilknięciu wyślij pojawia się komunikat o błędzie.
Nie należy na niego zwracać uwagi. :D

Samira
Posty: 15
Rejestracja: 2013-07-08, 12:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: Samira » 2013-07-08, 15:48

iluka pisze:
Samira pisze:wynika z tego , że pani dyrektor nie przychyliła się do najpierw uzgodnionego urlopu
Niestety, ustne zapewnienia są nic niewarte w dzisiejszych czasach...
Samira pisze:Otrzymałam dzisiaj pisemko z Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy a w nim :Zadz
,, W związku z odwołaniem pracodawcy od treści orzeczenia lekarskiego
Samira pisze:iem?...
Samira pisze:jak wygląda taka Komisja ?
uote]Lekarz wie najlepiej. Bierz całą dokumentację ze sobą jaką tylko masz. Powodzenia!


Mam ksera kartotek z poradni urazowo-ortopedyczne oraz od 5 lat bo choroba tak się ciągnie i znów mam obawy że się czepią ze stare pieczki wyciągam , do tego zdjęcia rtg , jutro jeszcze idę do lekarza 1 kontaktu , bo to on kierował mnie na urlop , czy jeszcze coś dorzucić do tych papierków .


Wróć do „Prawo oświatowe”