Urlop dla poratowania zdrowia

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Pati07
Posty: 29
Rejestracja: 2014-07-22, 21:24
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: Pati07 » 2014-07-23, 19:27

Iluka,
a czy nie jest tak teraz, że lekarz pierwszego kontaktu nie kieruje na urlop tylko właśnie lekarz medycyny pracy? Gdyby przejrzał moje papiery mógłby od razu wystawić takie zaświadczenie?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: malgala » 2014-07-23, 20:00

Pati07 pisze:a czy nie jest tak teraz, że lekarz pierwszego kontaktu nie kieruje na urlop tylko właśnie lekarz medycyny pracy?

Jeszcze tak nie jest.
To dopiero projekt.
Natomiast organ prowadzący często naciska na dyrektora, aby ten odwołał się od takiego skierowania.
Jeżeli są wyraźne powody, dla których taki urlop powinien być udzielony, nie ma co takiego odwołania się obawiać.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: iluka » 2014-07-23, 20:42

O, malgala już odpowiedziała.
Może też lekarz specjalista, jeśli akurat on jest prowadzącym w danej chorobie przewlekłej, po operacji itp.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

zadzior29
Posty: 1
Rejestracja: 2014-07-20, 12:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: zadzior29 » 2014-07-24, 20:57

Witam wszystkich serdecznie.


Mam do Państwa pytanie dotyczącego urlopu dla podratowania zdrowia. Przez 5 lat pracowałam w niepełnym wymiarze godzin. Miałam troszkę więcej niż pół etatu. Od ubieglego roku miałam trzy umowy( pierwsza 9/18, druga: praca w świetlicy 10/26 i trzecia również świetlicowa ale już umowa zastępstwo tj. 6/26 do czerwca 2014). Wiem, że od września będę miała już cały etat ale tak zwany łatany czyli pół jako przedmiotowiec i pół jako pracownik świetlicy. Pracę zaczęłam w roku 2007. Czy po zmianie umowy na pracownika pełnoetatowego będę mogłam się ubiegać o roczny urlop? Czy o taki urlop ubiegać się mogą tylko nauczyciele, którzy przepracowali całe 7 lat na pełnym etacie?Nie bardzo wiem gdzie zasięgnąć porady. W karcie nie jest ta kwestia sprecyzowana konkretnie...Proszę o pomoc. Pozdawiam

Pati07
Posty: 29
Rejestracja: 2014-07-22, 21:24
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: Pati07 » 2014-07-25, 15:30

Witam :)
Malgala, Iluka, dziękuję za wyjaśnienie.
Rozumiem, że takie zaświadczenie może wydać również lekarz pierwszego kontaktu? Lawiruję między specjalistami otolaryngolog i audiolog, za jakiś czas kardiolog, ale na bieżąco prowadzi mnie lekarz z przychodni.
Mam też pytanie takie, czy jeśli byłam na długim zwolnieniu po szpitalnym a teraz mam urlop, to czy powinnam najpierw uzyskać od lekarza pracy zaświadczenie o przydatności ??? Na urlopie wciąż się leczę i do stanu sprzed choroby wciąż daleko. Czy po urlopie wypoczynkowym iść na urlop zdrowotny i po jego zakończeniu dopiero odbyć wizytę przed powrotem do pracy?

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: iluka » 2014-07-25, 15:43

Pati07 pisze:Rozumiem, że takie zaświadczenie może wydać również lekarz pierwszego kontaktu?
tak, ale dokumentację medyczna zbierz od wszystkich.
Pati07 pisze: jeśli byłam na długim zwolnieniu po szpitalnym
Jak długim?
Pati07 pisze:czy powinnam najpierw uzyskać od lekarza pracy zaświadczenie o przydatności ?
Nie Ty sama z siebie lecisz. Pracodawca Ci daje skierowanie na badanie, jeśli L4 przekracza 30 dni.
Pati07 pisze:Czy po urlopie wypoczynkowym iść na urlop zdrowotny
Chyba tak. Od 1 września. Ze szkoły potrzebne jest zaświadczenie, że spełniasz kryteria formalne do starania się o urlop zdrowotny.
Pati07 pisze:po jego zakończeniu dopiero odbyć wizytę przed powrotem do pracy?
Pod koniec urlopu dyrekcja Ci wręczy albo prześle skierowanie na odpowiednie badania do lekarza medycyny pracy.
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

zoo12
Posty: 1
Rejestracja: 2014-09-12, 20:41
Lokalizacja: lubelskie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: zoo12 » 2014-09-12, 20:55

zadzior29 pisze:Witam wszystkich serdecznie.


Mam do Państwa pytanie dotyczącego urlopu dla podratowania zdrowia. Przez 5 lat pracowałam w niepełnym wymiarze godzin. Miałam troszkę więcej niż pół etatu. Od ubieglego roku miałam trzy umowy( pierwsza 9/18, druga: praca w świetlicy 10/26 i trzecia również świetlicowa ale już umowa zastępstwo tj. 6/26 do czerwca 2014). Wiem, że od września będę miała już cały etat ale tak zwany łatany czyli pół jako przedmiotowiec i pół jako pracownik świetlicy. Pracę zaczęłam w roku 2007. Czy po zmianie umowy na pracownika pełnoetatowego będę mogłam się ubiegać o roczny urlop? Czy o taki urlop ubiegać się mogą tylko nauczyciele, którzy przepracowali całe 7 lat na pełnym etacie?Nie bardzo wiem gdzie zasięgnąć porady. W karcie nie jest ta kwestia sprecyzowana konkretnie...Proszę o pomoc. Pozdawiam


Witaj,

Mam dokładnie ten sam dylemat związany z urlopem dla poratowania zdrowia. Moja dyra twierdzi, ze nie byłam cały czas zatrudniona na pełnym etacie. Najpierw sie zgodzila a teraz twierdzi, ze mi nie przysługuje. Też nie wiem gdzie mogę uzyskac konkretne informacje. Proszę napisz czy Tobie udało się cos dowiedziec. Dzięki wielkie i pozdrawiam.

tessargh42
Posty: 1
Rejestracja: 2015-04-21, 09:47
Przedmiot: Matematyka, Historia, Język niemiecki
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: tessargh42 » 2015-04-21, 09:50

Myślę, że trzeba się stawić na takim szkoleniu. Raczej nikt nie będzie drugi raz organizował takiego szkolenia dla jednej osoby.
Nie reklamuj

fis
Posty: 10
Rejestracja: 2008-09-05, 19:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: fis » 2015-06-04, 01:11

Witajcie!
Przepracowałam 7 lat zatrudniona na pełen etat, umowa na czas nieokreślony. Byłam na zwolnieniu lekarskim od września 2013, obecnie jestem na urlopie macierzyńskim. Czy przysługuje mi urlop na poratowanie zdrowia (jeśli mam zdrowotne do niego wskazania)?

ewp
Posty: 1
Rejestracja: 2016-01-26, 16:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: ewp » 2016-01-26, 16:34

Cześć
Jeśli pracowałam w przedszkolu prywatnym 5 lat na czas nieokreślony,pozniej przeszłam do państwówki pracowałam rok (czas określony, pozniej umowa na nieokreślony), zaszlam w ciążę l4 pozniej macierzyński.. To przysługuje mi urlop zdrowotny?

Tocha
Posty: 1
Rejestracja: 2016-02-09, 21:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: Tocha » 2016-02-09, 21:17

Witam,
Złożyłam wniosek o urlop dla poratowania zdrowia i dyrektor odwołał się od orzeczenia lekarskiego. I teraz kilka pytań z tym związanych :)
1. Jak skonstruować wniosek do wojewódzkiego ośrodka medycyny pracy? - lekarz nigdy czegoś takiego nie pisał więc prosił o wsparcie
2. Czy będę badana na takiej komisji?
Dodam tylko, że jestem 5 miesięcy po zakończeniu leczenia onkologicznego (wszystkie etapy), mam zerwane więzadła w kolanie, nadciśnienie pierwotne oraz depresję.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: koma » 2016-02-19, 23:41

Jak dyrektor uzasadnił odmowę udzielenia urlopu?
Powinien odnieść się do treści orzeczenia.

Awatar użytkownika
sweet.home.alabama
Posty: 70
Rejestracja: 2010-12-13, 19:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: sweet.home.alabama » 2016-03-01, 15:46

Jak teraz jest z urlopem na poratowanie zdrowia?
czy musi być ściśle związany z zawodem nauczyciela, czy też inne choroby też mogą być przyczyną?

kto wystawia teraz takie pismo? lekarz medycyny pracy?

pracuję w szkole 8 lat. czy urlopy macierzyńskie też się wliczają w staż pracy?

ajk78
Posty: 3
Rejestracja: 2016-03-04, 22:13
Lokalizacja: małopolskie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: ajk78 » 2016-03-04, 22:14

Witam
Bardzo proszę o poradę, czy nauczyciel zatrudniony na dwóch pełnych etatach (w Szkole i w Poradni) może korzystać z urlopu poratowania zdrowia oraz świadczeń pieniężnych z dwóch miejsc pracy?
Nie znalazłem nigdzie jednoznacznej interpretacji tej kwestii.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: koma » 2016-03-04, 22:37

Tylko z jednej.
W drugiej urlop bezpłatny.

Z ciekawości pytam: jak to możliwe, że "wyrabiasz się" na 2 etatach??
40 + 40 tygodniowo (to czas ustawowy)


Wróć do „Prawo oświatowe”