Rozwiązanie stosunku pracy

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

anaika
Posty: 4
Rejestracja: 2009-08-04, 22:01
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Rozwiązanie stosunku pracy

Postautor: anaika » 2018-05-29, 12:54

Jestem nauczycielem kontraktowym zatrudnionym w obecnym miejscu pracy od 2007 r, od 2008 umowa o pracę na czas nieokreślony. zawsze w niepełnym wymiarze, obecnie 10,56/18.
Właśnie dostałam informację o rozwiązaniu stosunku pracy dniem 31 sierpnia z informacją o powodzie - "zmiany planu nauczania w szkole, uniemożliwiąjac dalsze zatrudnienie Pani w niepełnym wymiarze zajęć."
Powodem, cytując Dyrektor jest fakt, iż w styczniu kończy się urlop wychowawczy jednej z nauczycielek (na macierzyńskim i wychowawczym razem od pocżatku 2012r) i musi dla niej stworzyć miejsce, gdyż ta nauczycielka nie chce oficjalnie zdeklarować się czy wraca czy nie.
Inni nauczyciele są pozatrudniani również na czas neiokreślony.
Rozwiązanie stosunku pracy nastąpiło ze mną gdyż mam najmniej korzystną sytuację, tzn. niepełny wymiar.
Czy Dyrektorka ma prawo rozwiązać ze mną umowę, kiedy są jeszcze dwie inne osoby w stopniu kontraktowym, pracujące znacznie krócej niż ja, w tym jedna piewotnie zatrudniona na zastępstwo?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Rozwiązanie stosunku pracy

Postautor: koma » 2018-06-04, 22:38

Hmmm...
Po pierwsze - masz niepełny, a takiego łatwiej zwolnić.
Po drugie - jak dyrektor ma ocenić nauczyciela, który przez 10 lat pracy w szkole nie zdołał zrobić mianowania?


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron