czy można nie zdać awans na mianowanie

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

sowanna
Posty: 63
Rejestracja: 2009-09-08, 13:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

czy można nie zdać awans na mianowanie

Postautor: sowanna » 2018-06-22, 10:32

JW. Niedłgo mnie to czeka, oczywiście się stresuję, ponieważ panie z Wydziału Oświaty potrafią nieźle poniewierać. Ktoś coś słyszał o takich przypadkach, co dyskwalifikuję. Tu pytam z ciekawości ;)

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: czy można nie zdać awans na mianowanie

Postautor: oramge » 2018-06-22, 18:24

Można nie zdać. Dyskwalifikuje niespełnienie wymagań.

dejwid
Posty: 16
Rejestracja: 2009-12-20, 13:08
Przedmiot: Język polski, Plastyka
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: czy można nie zdać awans na mianowanie

Postautor: dejwid » 2018-06-29, 21:09

No i totalny brak wiedzy;)

TLBCK85
Posty: 47
Rejestracja: 2016-08-29, 16:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia, Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: czy można nie zdać awans na mianowanie

Postautor: TLBCK85 » 2018-07-08, 14:59

Ja nie zdałem na mianowanego. Przyczepili się o to, że nie powiedziałem jakie uczelnie skończyłem, że nie powiedziałem, że na lekcjach korzystam z języka migowego i pomyliłem zarządzenie z rozporządzeniem.
Aha, przygotuj prezentację na 45 minut gadania. Ja swój pierwszy egzamin obijałem, bo miałem na 20 minut, i "chcieli" nie przepuścić. Drugie podejście, moja prezentacja na 45-50 minut, trzy pytania od komisji, wyjątkowo formalne, tj. Która książka mi się podobała, z tych co przeczytałem, które szkolenie mi się przydało i co reguluje pracę nauczyciela. Wsjo, 9/10.
Feci quod potui faciant meliora potentes.

sowanna
Posty: 63
Rejestracja: 2009-09-08, 13:58
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: czy można nie zdać awans na mianowanie

Postautor: sowanna » 2018-07-09, 09:12

TLBCK85 - rany to miałes pecha. Ja mówiłam ok 30 min, też pomyliłam kilka kwestii prawnych, ale mam zaliczone :) (pomijam fakt, że pytali się o rzeczy, które mnie nie do końca dotyczą)

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: czy można nie zdać awans na mianowanie

Postautor: ann » 2018-07-10, 15:45

sowanna pisze:TLBCK85 - rany to miałes pecha. Ja mówiłam ok 30 min, też pomyliłam kilka kwestii prawnych, ale mam zaliczone :) (pomijam fakt, że pytali się o rzeczy, które mnie nie do końca dotyczą)

Ja mówiłam jakieś 15 minut - ba, zacinałam się, zapominałam :D (heh, stresik...). Nawet nie wszystko, co trzeba było powiedziałam - to sobie dopytali. I byli bardzo zadowoleni.
Kwestia podejścia komisji, tak mi się wydaje :)
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: czy można nie zdać awans na mianowanie

Postautor: Ritter von Rodewald » 2018-07-10, 18:37

Myślę, że im szybciej te wszystkie awanse i te niepotrzebne formalności zostaną zniesione, tym lepiej. Gdy w roku 2020 masowo przejdą na emeryturę nauczyciele, którzy zaczęli pracę w stanie wojennym, to w szkołach nastąpi prawdziwa rewolucja pokoleniowa. A za te marne grosze i kupę papierowej roboty, nikomu niepotrzebnej, nikt nie przyjdzie do pracy. Powinna być grupa zaszeregowania co dwa lata. I to wszystko. Bez żadnych stopni. Stażysta zajmuje się przecież dokładnie tym samym co dyplomowany. Dyplomowany może sobie tylko do pracy chodzić. A nowicjusz robi wszystko, jak szalony. To zły układ. Co 2 dwa lata podwyżka i byłoby w miarę sprawiedliwie. Powiedzmy stażysta na rękę na początek 2.800,- zł a obecny tzw. dyplomowany po ok. 30 latach pracy 4.500,- na rękę.
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: czy można nie zdać awans na mianowanie

Postautor: Ritter von Rodewald » 2018-07-10, 18:38

A i dodam, że mianowanie miałem z mocy prawa. A na dyplomowanego jakieś durne papiery popisałem.
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

haw33
Posty: 2
Rejestracja: 2018-07-11, 22:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: czy można nie zdać awans na mianowanie

Postautor: haw33 » 2018-07-11, 22:25

A jak mam pytanie takie może nie do końca z tematem ale może mi ktoś tu odpowie
-Jeśli jest się n. kontraktowym od września 2017 czy po nowych przepisach awans mogę robić po 3 latach przerwy czy po 2 latach ????
- czy awans na mianowanego może zrobić osoba z licencjatem pedagogicznym i nie uzupełniać do magistra( nie robić żadnych studiów w czasie awansu na mianowanego) a zdać egzamin i inne formalności spełnić?
-czy po 2 czy 3 latach przerwy jako n. kontraktowy musi się zacząć kolejny awans czy np. mozna odczekać 5 lat z rożnych swoich powodów czy dyrekcja tak praktycznie jak znacie z życia krzywo na to patrzy??

Dziekuje z góry za odpowiedzi

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: czy można nie zdać awans na mianowanie

Postautor: ann » 2018-07-12, 09:12

haw33 pisze:A jak mam pytanie takie może nie do końca z tematem ale może mi ktoś tu odpowie
-Jeśli jest się n. kontraktowym od września 2017 czy po nowych przepisach awans mogę robić po 3 latach przerwy czy po 2 latach ????

IMO po trzech. Tylko osoby, które we wrześniu 2018 mają dwa lata przerwy - mogą robić od razu.
haw33 pisze:-czy po 2 czy 3 latach przerwy jako n. kontraktowy musi się zacząć kolejny awans czy np. mozna odczekać 5 lat z rożnych swoich powodów czy dyrekcja tak praktycznie jak znacie z życia krzywo na to patrzy??

Awans nie jest obowiązkowy, ale osobiście - robiłabym, gdy tylko będzie taka możliwość.
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: czy można nie zdać awans na mianowanie

Postautor: oramge » 2018-07-12, 09:40

Ritter von Rodewald pisze:... Gdy w roku 2020 masowo przejdą na emeryturę nauczyciele, którzy zaczęli pracę w stanie wojennym, to w szkołach nastąpi prawdziwa rewolucja pokoleniowa.


Pytanie: czy w stanie wojennym masowo zatrudniali nauczycieli? Jest jakiś związek pomiędzy jednym a drugim? Nauczyciele nie byli masowo internowani, żeby nagle pojawiły się wakaty.
W tamtym czasie byłam na początku LO, nie znam peselu "pogłowia" nauczycielskiego w innych szkołach, stąd moje zastanowienie, pytanie i prośba o wyjaśnienie.

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: czy można nie zdać awans na mianowanie

Postautor: Ritter von Rodewald » 2018-07-12, 11:39

Chodzi mi o osiągnięcie przez nauczycieli, którzy zaczęli pracę w stanie wojennym, wieku emerytalnego. A termin "masowo" odnosi się do tego, że mało kto po osiągnięciu tego wieku zamierza dalej pracować w szkole. 2020 - 1983 = 37 lat pracy w szkole. 37 + 25 (26) = 62 lata życia. Plus ci wszyscy, którzy przejdą wcześniej na świadczenia kompensacyjne.
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

behawa
Posty: 4
Rejestracja: 2018-04-25, 20:17
Kto: student
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: czy można nie zdać awans na mianowanie

Postautor: behawa » 2018-07-12, 20:31

haw33 pisze:A ??
- czy awans na mianowanego może zrobić osoba z licencjatem pedagogicznym i nie uzupełniać do magistra( nie robić żadnych studiów w czasie awansu na mianowanego) a zdać egzamin i inne formalności spełnić?
-



chyba musi miec magistra jesli nie byl zatrudniony w 2016 jak zmiany wporwadzali a tak może byc caly czas z licencjatem ............


Wróć do „Prawo oświatowe”