Nadgodziny dla dyrektora i wicedyrektora

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

wiczers
Posty: 23
Rejestracja: 2017-09-22, 18:32
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Nadgodziny dla dyrektora i wicedyrektora

Postautor: wiczers » 2018-06-27, 12:01

Witam,

Jak w temacie. Jestem obecnie nauczycielem kontraktowym przedmiotów zawodowych i wyrabiam 2 etaty. Od roku 2018/2019 dyrektor zaproponował mi posadę wicedyrektora. Moje pytanie brzmi czy to prawda, że od przyszłego roku dyrektor i wicedyrektor nie mogą mieć nadgodzin ( dodatkowych zajęć lekcyjnych z uczniami). Dyrektor mi coś o tym wspomniał, ale nie potrafił jeszcze do końca wytłumaczyć a wiadomo objęcie stanowiska wicedyrektora vs 2 etaty to wypada dużo słabiej finansowo stąd moje pytanie.

Pozdrawiam
Jacek

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Nadgodziny dla dyrektora i wicedyrektora

Postautor: koma » 2018-06-27, 23:31

Tak, są już nowe przepisy Karty nauczyciela.
Dyrektor i vice nie będą mogli brać godzin nadliczbowych (nie po to mają zmniejszone pensum, aby teraz pracować w nadliczbówkach - i to jest zrozumiałe.
Podobnie z zastępstwami - tylko w sytuacjach kryzysowych.
Poza tym nauczyciele na stanowiskach kierowniczych mają zmianę przepisów urlopowych - od 1 września obowiązywał ich będzie urlop 35 dni.

Zatem zastanów się, czy warto... ;)

wiczers
Posty: 23
Rejestracja: 2017-09-22, 18:32
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nadgodziny dla dyrektora i wicedyrektora

Postautor: wiczers » 2018-06-28, 00:10

Czy możesz mi podpowiedzieć, gdzie mogę to znaleźć w karcie (który paragraf ?). Znalazłem tylko w komentarzu coś takiego.

Ustawodawca przesądził w ustawie o braku możliwości pracy w godzinach ponadwymiarowych przez dyrektorów i wicedyrektorów szkół, a także pozostałych funkcjonariuszy uprawnionych do zniżki godzin. Wyjątkiem może być konieczność zapewnienia ramowego planu nauczania w jednym oddziale, a za zgodą organu prowadzącego - w kilku.

dejwid
Posty: 16
Rejestracja: 2009-12-20, 13:08
Przedmiot: Język polski, Plastyka
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nadgodziny dla dyrektora i wicedyrektora

Postautor: dejwid » 2018-06-29, 21:06

Szanowny Panie,

art. 42 ust. 6a Karty Nauczyciela

Przepisy weszły w życie 1 stycznia 2018 roku.

Czyli lepiej pozostać na "dwóch etatach" ten ostatni rok. Biorąc pod uwagę stopień awansu - nauczyciel kontraktowy - na stanowisku wicedyrektora nie zarobi Pan zbyt wiele, chyba, że dodatek funkcyjny jest wyjątkowo wysoki.


Wróć do „Prawo oświatowe”