Zatrudnienie kontraktowego po nowemu

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Grunt
Posty: 28
Rejestracja: 2014-02-04, 17:48
Kto: student
Przedmiot: Język polski

Zatrudnienie kontraktowego po nowemu

Postautor: Grunt » 2018-07-02, 12:17

Od września nauczyciel stażysta będzie zatrudniany na okres dwóch lat (o ile nie jest to umowa na zastępstwo). Moje pytanie dotyczy nauczyciela kontraktowego. Jak to będzie z nimi? Pytam, bo szczęśliwie udało mi się zrealizować roczny staż jeszcze na starych zasadach, teraz zmieniam szkołę i od września będę pracował w innej placówce. Zastanawiam się, czy mogę liczyć na umowę na czas nieokreślony. Pani sekretarz z tej szkoły upiera się, że muszę być objęty umową na próbę, ale nie mogę znaleźć podstawy prawnej dla takiego zatrudnienia. Nie jest to umowa na zastępstwo. Przepisy w tym zakresie chyba jednak się nie zmieniły. Dyrektor zapewniła, że to sprawdzi, ale ja chciałbym mieć pewność już dziś.

belfegorr
Posty: 199
Rejestracja: 2011-09-06, 17:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: lubuskie

Re: Zatrudnienie kontraktowego po nowemu

Postautor: belfegorr » 2018-07-02, 16:49

Tak, przepisy w tej sprawie są jasne - należy się umowa na czas nieokreślony. Ale w niemal każdej szkole spotykam się z tym, że oferują umowę tylko na rok, z ewentualną opcją przedłużenia. Jest to oczywiście niezgodne z przepisami. Może to wynikać z faktu, że za rok trzeba będzie gdzieś upchać nauczycieli z likwidowanych gimnazjów.


Wróć do „Prawo oświatowe”