nauczyciele w szkołach prywatnych

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Alicja
Posty: 17
Rejestracja: 2007-09-01, 19:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

nauczyciele w szkołach prywatnych

Postautor: Alicja » 2018-08-12, 10:27

Witam serdecznie,
Od wrzesnia zaczynam pracę w liceum prywatnym. Będę miala umowę o pracę ale to będzie 15 godzin. Wynagrodzenie liczone jest od sredniej krajowej ( 4973 zł brutto).
Z tego co wyczytałam teraz nie mozna dac nauczycielowi w szkole prywatnej umowy zlecenia, co oczywiscie jest bardzo korzystym rozwiazaniem.
Chcialabym spytac was o to jak wyliczana jest wasza wyplata - dla tych ktorzy pracuja w prywatnych placowkach - jak to jest ze swietami, ewentualnym L4 w przypadku choroby? czy po 3 misiecach okresu probnego dostaliscie umowe na koljene 9 miesiecy czy od razu na czas nieokresliny?
dare to dream....

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: nauczyciele w szkołach prywatnych

Postautor: Michalll_95 » 2018-08-12, 14:41

U mnie w szkole sa stale stawki pensji zasadniczej i dodatek motywacyjny dawany na caly rok (tez w wakacje), ktorego wysokosc zalezy od dyrektora (u mnie wynosi nieco ponad polowe pensji zasadniczej), ale nauczyciele, ktorzy prowadza autorskie projekty itd. maja nawet wieksze dodatki. Wszelkie zastepstwa wyliczane sa z pensji zasadniczej tylko.

Na ferie, swieta, wakacje, czyli wszystkie wolne, ale nie ustawowo nalezy wykorzystywac dni urlopowe. Oprocz 26 dni przy pelnym etacie zbiera sie je na wyjazdach szkolnych itp. Kiedy w wakacje dni jest za malo to sklada sie podanie o prace w domu, ktore zazwyczaj sie dostaje, bo co bez dzieci w szkole robic.

Z umowami jest roznie. U mnie byla na rok, a teraz dostalem na dwa lata. Mamy tez wczasy pod grusza i inne atrakcje, wiec pod tymi wzgledami w prywatnych placowkach nie jest zle ;)


Wróć do „Prawo oświatowe”