studia podyplomowe a zdanie dyrektora na ten temat

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Pollyanna
Posty: 4
Rejestracja: 2016-08-26, 22:22
Kto: nauczyciel

studia podyplomowe a zdanie dyrektora na ten temat

Postautor: Pollyanna » 2018-08-20, 14:33

Dzień dobry,

Jestem nauczycielką przedszkola. W te wakacje, już na urlopie, zapisałam się i dostałam na studia podyplomowe z logopedii. Nie rozmawiałam o tym z dyrektorką, ponieważ uważam i jestem przekona o tym, że nauczyciel nie musi w takich kwestiach pytać pracodawcy o zdanie. Po powrocie do pracy p. dyrektor nie ukrywała jednak swojej złości na mnie za to, że wybrałam takie studia, użyła nawet sformułowania, że "nie zapytałam jej pozwolenie". Czy rzeczywiście jestem zobowiązana o takie pozwolenie zapytać? Wydaje mi się, że pracodawca nie ma prawa mówić pracownikowi, jak ma wydawać swoje pieniądze i spędzać swój wolny czas - za studia płacę przecież sama, a zajęcia odbywają się w weekendy, a nie w czasie pracy. Jak powinnam się w tej sytuacji zachować? Nie ukrywam, że atmosfera w pracy jest dla mnie teraz stresująca.

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: studia podyplomowe a zdanie dyrektora na ten temat

Postautor: Melizabeth » 2018-08-20, 15:12

Uważam, że jeśli nauczyciel sam płaci za swoje studia i nie będzie w związku z nimi unikał obowiązków (np. spotkania z rodzicami w piątek po południu, festyn w sobotę), to dyrektorowi nic do tego. Obecnie robię magisterkę z Bezpieczeństwa Wewnętrznego i nie widzę powodów, by dyrekcję o tym informować.

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: studia podyplomowe a zdanie dyrektora na ten temat

Postautor: Michalll_95 » 2018-08-20, 17:23

Współczuję takiej dyrektorki :( Powinna się cieszyć, że jej pracownicy się dokształcają, a nie jeszcze narzekać. Każdy ma prawo studiować, a zwłaszcza nauczyciel. Dodatkowo twoje studia są bezpośrednio związane z pracą w przedszkolu. Dyrektorką się nie przejmuj zupełnie :wink:

Pollyanna pisze:Jak powinnam się w tej sytuacji zachować? Nie ukrywam, że atmosfera w pracy jest dla mnie teraz stresująca.


Szczerze? To ona powinna się wstydzić. W mojej szkole jeżeli nauczyciel idzie na studia podyplomowe związane z pracą zawodową to jeszcze dostaje do tego dofinansowanie od szkoły.

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: studia podyplomowe a zdanie dyrektora na ten temat

Postautor: oramge » 2018-08-20, 18:36

Może myśli, że będziesz chciała dofinansowanie, a może coś innego.... Nie spodziewam się z jej strony ani objawów wstydu, ani gotowości do przeproszenia Cię. Pozostaje Ci udać, że nic się nie stało.


Wróć do „Prawo oświatowe”