Problem z ograniczeniem etatu

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

GieniaWo
Posty: 1
Rejestracja: 2018-08-28, 15:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Problem z ograniczeniem etatu

Postautor: GieniaWo » 2018-08-28, 15:53

Witam.
Nauczyciel kontraktowy 5 lat w jednej szkole. Umowa na czas nieokreślony. W maju podpisałam ograniczenie etatu do 0,5 ( w związku ze zmniejszeniem liczby uczniów w szkole).
Do 15 sierpnia dzwoniłam raz w tygodniu do szkoły i nikt nie był mi w stanie powiedzieć czy będą godziny. 17.08 znalazłam pracę (16 godzin) w innej placówce. W dniu dzisiejszym Dyrektor mnie poinformował że muszę przyjąć jednak "u siebie cały" bo odeszła Pani na emeryturę i zwolnili się miejsce.
Czy Dyrektor po podpisaniu przeze mnie ograniczenia może mnie teraz zmusić do przyjęcia całego etatu.
Przyznam że najkorzystniej byłoby dla mnie utrzymać te 16 godz plus pół etatu. I bardzo nie chce zrezygnować z nowej szkoły bo u nas znowu nie wiadomo jak będzie za rok. Proszę o pomoc ponieważ w Internecie jest wiele informacji o sytuacji otrzymania ograniczenia natomiast nic o utrzymaniu go prze rok szkolny z wniosku nauczyciela.

nauczyciel_pl
Posty: 3
Rejestracja: 2018-10-20, 15:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problem z ograniczeniem etatu

Postautor: nauczyciel_pl » 2018-10-20, 16:00

Napisz dla potomnych jak to się skończyło u ciebie. Dyrektorzy są bardzo kreatywni jeśli chodzi o nasz czas pracy i bardzo lubią nim dysponować nie dając nic w zamian.

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Problem z ograniczeniem etatu

Postautor: Melizabeth » 2018-10-20, 21:21

W sumie dość ciekawa sytuacja. Teoretycznie jest umowa na cały etat, więc aby podjąć pracę w innej placówce należało mieć zgodę dyrektora macierzystej placówki (jeśli to umowa o pracę). W takim wypadku dyrektor jest świadomy, że nie da się pogodzić godzin. Z drugiej strony, skoro podpisano zgodę na ograniczenie etatu, to czy zgoda dyrektora była potrzebna?
Na mój rozum dyrektor nie powinien mieć możliwości wymuszenia przyjęcia godzin, bo logiczne jest, że ktoś świadomy połowy etatu będzie szukał dodatkowej pracy. Ale jak mówią przepisy - tego nie wiem.


Wróć do „Prawo oświatowe”