Urlop dla poratowania zdrowia

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

marcik844
Posty: 1
Rejestracja: 2018-08-31, 16:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: świętokrzyskie

Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: marcik844 » 2018-08-31, 16:31

Cześć wszystkim dobrym duszom, które zechcą mi pomóc.
Po zmianie przepisów dotyczących urlopu zdrowotnego, w końcu mam nikłe szanse na skorzystanie z niego - zawsze miałam niepełny etat, teraz zaczynam rok szkolny z 18/18 :)
Pracuję na min. pół etaty od wrzesnia 2010r., czyli 8 lat ale w tym czasie była ponad 5 miesięcy na zwolnieniu lekarskim w związku z ciążą, a po tym okresie przez 11m na urlopie macierzyńskim. Czy okres urlopu macierzyńskiego mogę wliczyć do stażu pracy i skorzystać z urlopu zdrowotnego na nowych zasadach (min 7 lat nieprzerwanie w szkole)?
Jak wygląda sytuacja z kierowaniem na badania do lekarza medycyny pracy - czy jest to lekarz wskazany przez dyrektora czy jakikolwiek lekarz medycyny pracy ?
- zgodnie z ustawą "... orzeka lekarz posiadający uprawnienia do wykonywania badań, o których mowa w art. 229 § 1, 2 i 5 Kodeksu pracy, określone w przepisach wydanych na podstawie art. 229 § 8 Kodeksu pracy, wykonujący działalność w jednostce służby medycyny pracy, z którą szkoła zawarła umowę, o której mowa w art. 12 ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy (Dz. U. z 2014 r. poz. 1184 oraz z 2017 r. poz. 60), zwany dalej „uprawnionym lekarzem”.
Bardzo proszę tylko o konkretne odpowiedzi
Z góry dziękuję :)

Wróć do „Prawo oświatowe”