Awans zawodowy - przedłużenie

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

wiczers
Posty: 23
Rejestracja: 2017-09-22, 18:32
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Awans zawodowy - przedłużenie

Postautor: wiczers » 2018-10-04, 07:30

Witam,

Od tego roku zacząłem awans zawodowy na nauczyciela dyplomowanego. Z tym małym wyjątkiem, że przebywałem na urlopie uzupełniającym i "fizycznie" zacząłem pracę od 1 października stąd też mój awans ma zostać przedłużony o ten miesiąc. Moje pytanie brzmi czy takie postępowanie ze strony Pani Dyrektor jest uzasadnione prawnie, ponieważ przebywając na urlopie uzupełniającym jestem dalej pracownikiem a wniosek złożyłem do 14 września ( czyli zaczynam od 1 września). To chyba tak jakby przedłużać staż wszystkim nauczycielom bo mają wakacje. Czy urlop uzupełniający jest jakim "specjalnym" typem urlopu ?

Pozdrawiam

koma
Posty: 2509
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Awans zawodowy - przedłużenie

Postautor: koma » 2018-10-04, 22:03

Trzeba było złożyc wniosek 1 września - staż już by biegł. Ty zlożyłeś 14 września, więc rozpoczynasz z dniem zlożenia wniosku, tym samym staż zakończy się 2 tygodnie później.
Po drugie: każda nieobecność powyżej 30 dni przedłuża staż o okres nieobecności, lecz nie urlop wypoczynkowy!
Zatem nie miesiąc, a 14 dni !

wiczers
Posty: 23
Rejestracja: 2017-09-22, 18:32
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Awans zawodowy - przedłużenie

Postautor: wiczers » 2018-10-06, 10:37

Super dzięki za wytłumaczenie. Jednak dlaczego nie zaczynam od 1 września? W karcie nie znalazłem żadnej informacji na ten temat, chyba że źle interpretuje ten przepis.

Art. 9d. 1. Nauczyciel rozpoczyna staż z początkiem roku szkolnego, nie później jednak niż w ciągu 14 dni od dnia rozpoczęcia zajęć, na swój wniosek skierowany do dyrektora szkoły, z tym że nauczyciel stażysta rozpoczyna staż bez złożenia wniosku.

Rozumiem, że dyrektor w tej sytuacji nie ma racji pytanie jak mu to wytłumaczyć i czy trzeba skierować oficjalne pismo ? Nie znalazłem takiej informacji w karcie, że podczas urlopu uzupełniającego staż ulega przedłużeniu.

Napisałem też, że złożyłem do 14 września czyli zgodnie z art. 9d był to podajże 9 czyli staż ulega przedłużeniu o 9 dni ewentualnie ?

Pozdrawiam


Wróć do „Prawo oświatowe”