urlop na poratowanie zdrowia

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Wadon
Posty: 1
Rejestracja: 2019-02-18, 13:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: małopolskie

urlop na poratowanie zdrowia

Postautor: Wadon » 2019-02-18, 13:53

Witam, pracuję w szkole od 2005 roku, obecnie jestem na urlopie macierzyńskim, do stycznia 2020 roku, po powrocie z urlopu macierzyńskiego chciałabym starać się o urlop na poratowanie zdrowia, mam chorą tarczycę, chorobę Hashimoto, leczę się u endokrynologa prywatnie od 2008 roku, w ciąży musiałam pilnować tarczycy, teraz po urodzeniu dziecka wyszły poważne problemy z tarczycą, mój stan zdrowia się pogorszył, także psychiczny, depresja poporodowa, myślę, że mogę mieć szansę na urlop na poratowane zdrowia z powodu złego stanu zdowia.
Mam pytanie czy jak przedstawię lekarzowi medycyny pracy dokumentację medyczną z leczenia u endokrynologa od 2008 roku to weźmie to pod uwagę czy skieruje mnie do jakiegoś innego specjalisty endokrynologa?
Czy ta dodatkowa dokumentacja medyczna to wystarczy ksero z przebiegu leczenia u endokrynologa czy jeszcze musi być jakieś zaświadczenie od niego, że się leczę u niego i na co.
Chodzę do psychiatry na NFZ bo mam depresję poporodową, czy też potrzebuję ksera tej dokumentacji? Czy wystarczy ksero czy może lepiej zaświadczenie o leczeniu od psychiatry?
Dziękuję za rady

Wróć do „Prawo oświatowe”