Dodatkowe godziny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Monix94
Posty: 6
Rejestracja: 2019-01-30, 21:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: podkarpackie

Dodatkowe godziny

Postautor: Monix94 » 2019-03-21, 18:30

Pracuje w szkole podstawowej niepublicznej - społecznej.

Bardzo często, a w ostatnim czasie wręcz nagminnie zdarza się, że muszę przyjeżdzać do pracy wcześniej ( nawet o 2 godziny), bo dyrektor każe mi się zająć jakimiś dodatkowymi rzeczami, lub gdy kogoś nie ma na świetlicy, ciągle tylko ja dostaje zastępstwo.

Czy za takie dodatkowe godziny powinnam dostać pieniądze? Mogę się o nie upomnieć? 3 miesiace temu dyrektor ściągał mnie z domu, bo nie miał kto zostać na świetlicy, obiecał za to, że zapłaci mi to jako nadgodziny. Pięniędzy do tej pory nie ma.
Ostatnio trzeba było porządkować salę po malowaniu i remoncie, kazał mi przyjechać 3 godziny przed lekcjami :/

Teraz zbliża się wyjazd na konkurs, na który znowu ja mam jechać. Zaczynam w ten dzien pracę o 11, a muszę przyjechać już przed 8.
Czy mogę wobec tego zażądać albo dodatkowych pieniędzy - albo (żeby już nie pwoodować kłótni) - skrócenie czasu pracy na świetlicy w jeden dzień, za te dodakowe 3 godziny w dniu konkursu?

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dodatkowe godziny

Postautor: Michalll_95 » 2019-03-21, 19:30

Monix94 pisze:Pracuje w szkole podstawowej niepublicznej - społecznej.

Bardzo często, a w ostatnim czasie wręcz nagminnie zdarza się, że muszę przyjeżdzać do pracy wcześniej ( nawet o 2 godziny), bo dyrektor każe mi się zająć jakimiś dodatkowymi rzeczami, lub gdy kogoś nie ma na świetlicy, ciągle tylko ja dostaje zastępstwo.


Ja też pracuję w szkole niepublicznej. Zastępstwa, konkursy i inna forma opieki i zadań to norma. Zdarza się, że też muszę przyjechać w dzień wolny do pracy. W mojej szkole sporo nauczycieli dostaje zastępstwa często niechciane i trudno się od tego wymigać. Zdarzają się przed i po pracy, jednak jeżeli nie można zostać, czy przyjechać wcześniej to zawsze można się jakoś z dyrekcją dogadać i kogoś w zastępstwie innego znajdą.

Monix94 pisze:Czy za takie dodatkowe godziny powinnam dostać pieniądze?


Oczywiście, że tak! Za każda godzinę ponadwymiarową musi być wynagrodzenie.


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron