Student w rozterce

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Justyna G.
Posty: 2
Rejestracja: 2019-07-08, 13:51
Kto: student
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: podkarpackie

Student w rozterce

Postautor: Justyna G. » 2019-07-08, 14:11

Witam serdecznie
Właśnie kończę studia licencjackie na kierunku pedagogika w specjalizacji edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Niedawno doszły nas słuchy że zostały wprowadzone zmiany w kształceniu nauczycieli. Miałam w planie, żeby powiększyć swoje możliwości pracy kontynuować naukę na studiach magisterskich ale w specjalizacji terapia pedagogiczna. Czy mając studia I stopnia z edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz studia II stopnia z innego kierunku pedagogicznego nadal miałabym szansę na pracę w szkole jako nauczyciel w klasach I - III. Doszły nas słuchy że, aby mieć takie uprawnienia musimy kontynuować studia na kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, ze względu na wprowadzenie jednolitych studiów magisterskich z tej specjalności. Nie wiemy co robić i czy kiedyś ktoś nie zarzucić nam braku kwalifikacji.
Dodam, że w kuratorium nie udzielono mi żadnej odpowiedzi.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Student w rozterce

Postautor: linczerka » 2019-07-08, 14:16

Sprawdź, czy jest kierunek: edukacja przedszkolna, szkolna z terapią pedagogiczną.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Justyna G.
Posty: 2
Rejestracja: 2019-07-08, 13:51
Kto: student
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Student w rozterce

Postautor: Justyna G. » 2019-07-08, 14:38

Nie ma takiego kierunku. Ogólnie dość ciężko znaleźć jest nawet studia II stopnia z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej bo większość uczelni oferuje już tylko studia jednolite Natomiast bardziej interesowałoby mnie czy mając licencjat z edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolne i mając studia magisterskie z innej specjalizacji ale pedagogicznej nadal mogę uczyć w szkole w nauczaniu początkowym.


Wróć do „Prawo oświatowe”