Przygotowanie pedagogiczne a nauczyciel lub wychowawca

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Wychowawca34
Posty: 1
Rejestracja: 2019-09-18, 13:06
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Przygotowanie pedagogiczne a nauczyciel lub wychowawca

Postautor: Wychowawca34 » 2019-09-18, 14:47

Witam wszystkich,
Mam ukończone studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego rocznik 2011-12,nie podejmowałem pracy w zawodzie. Trafiła mi się teraz propozycja pracy w domu dziecka na stanowisku wychowawcy, ale nie mam podobno odpowiedniej liczby pedagogiki, psychologii i dydaktyki, których ma być bodajże 270h? praktyki mam więcej wypracowane niż jest wymagane.I teraz tak w takim razie okazuje się, że nie spełniam też warunków bycia nauczycielem według ustawy prawda? I czy mogę uzyskać prace wychowawcy jak zgodzę się na studia lub jak jest to jakiś kurs doszkalający?i czy istnieje taki kurs? I czy musi mieć 270h tych przedmiotów czy mogą one się sumować z moim dotychczasowym dyplomem? Urząd pracy może byłby mi w stanie to sfinansować albo dofinansować, ale powiem szczerze, że zupełnie nie wiem co i jak mam teraz zrobić i szukać. Dostałem tylko podpowiedz, że muszę szukać czegoś związanego z pracą w ośrodku wychowawczym. Tylko że jak już mam coś robić to chciał, bym mieć też uprawnienia nauczycielskie. W ogóle nie mogę uwierzyć, że straciłem 3 semestry na marne a mój dyplom teraz nie znaczy nic...mam nadzieje, że jesteście w stanie mi coś doradzić

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przygotowanie pedagogiczne a nauczyciel lub wychowawca

Postautor: Michalll_95 » 2019-09-18, 15:39

Aktualnie do pracy w domu dziecka wymagana jest ukończona pedagogika, bądź studia pokrewne, a przygotowanie pedagogiczne nie jest wymagane, ponieważ od jakiegoś czasu wychowawcy w domach dziecka nie są objęci Kartą Nauczyciela.


Wróć do „Prawo oświatowe”