Badania wstępne

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Ceslaus
Posty: 27
Rejestracja: 2016-08-04, 16:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, WOS
Lokalizacja: łódzkie

Re: Badania wstępne

Postautor: Ceslaus » 2016-08-12, 17:12

oramge pisze: Jeszcze nie zacząłeś, a już masz problemy. Najpierw starasz się o pracę, wysyłasz dziesiątki albo setki CV, czekasz na telefon, a potem gdy dostajesz pierwszą pracę, to związane z tym czynności stają w poprzek Twoich planów życiowych. Gdybyś dobrze rozumował, to wyjazd byś zaplanował we wcześniejszym terminie. Zastanów się co zrobisz jak Ci dowalą jakieś dzikie, zapowiedziane lub nie, obowiązki.

Problemów już nie mam. Pytałem o badania odpowiedzi nie uzyskałem, tymczasem udało się wszystko doprowadzić do szczęśliwego końca - wiesz orange, w czasie studiów nauczyłem się jednego - nie ma sytuacji bez wyjścia, a gra va banque czasami popłaca. Co do układania planów - wiesz fajnie to się mówi z boku, jak się zna wycinek sytuacji. Uwierz mi gdybym mógł zaplanować coś wcześniej to bym to zrobił :wink:

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: Badania wstępne

Postautor: oramge » 2016-08-12, 22:26

Wierzę Ci:)

sylv
Posty: 27
Rejestracja: 2016-08-25, 13:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Badania wstępne

Postautor: sylv » 2016-08-26, 15:36

Mam pytanie, nawet dwa, odnośnie badań przed podjęciem pracy.
1. Czy mając niewielką wadę serca, która nie uniemożliwia mi pracy w szkole muszę mówić o tym lekarzowi medycyny pracy? Inaczej - czy muszę mu się ze wszystkich moich schorzeń spowiadać? Bo zakładam, że padną pytania "Czy na coś się pani leczy?" - a akurat to nie jest schorzenie, które się leczy (farmakologicznie).
2. Czy jest sens umawianie się z lekarzem medycyny pracy, gdy nie mam jeszcze wyników badań sanepidowskich? Wyniki będą dopiero 1 lub 2 września, więc troszkę za późno...

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Badania wstępne

Postautor: koma » 2016-08-26, 16:52

Tak zwaną "zdolność" powinnaś oddać w szkole jeszcze przed podjęciem pracy, przed spotkaniem z uczniami. Zrób chociaż częściowe - medycyna pracy a tu okulista, laryngolog...

sylv
Posty: 27
Rejestracja: 2016-08-25, 13:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Badania wstępne

Postautor: sylv » 2016-08-26, 17:55

No cóż, do tej pory jeszcze nie dostałam skierowania. Dziś jedynie mi powiedziano, że w poniedziałek mam dzwonić i pani z sekretariatu umówi mnie na konkretną godzinę do lekarza - będzie przyjmował w szkole.

Awatar użytkownika
kinguska01
Posty: 18
Rejestracja: 2016-07-05, 21:41
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

Re: Badania wstępne

Postautor: kinguska01 » 2016-08-28, 10:50

sylv, to dobrze, że chociaż będzie przyjmował u ciebie w szkole. U mnie jest tak, że nie ma takiego spotkania w placówce, a mam spotkanie z lekarzem dopiero 2 września. I teraz się martwię, bo nie wiem czy w ogóle nie podpiszą ze mną umowy i mam sobie szukać pracy gdzie indziej, czy podpiszą dopiero jak przyniosę im ten papier 2 września... :|
Najlepszy nauczyciel to ten, który pokaże ci, gdzie patrzeć, ale nie powie ci, co widzieć.
~Alexandra K. Trenfor

sylv
Posty: 27
Rejestracja: 2016-08-25, 13:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Badania wstępne

Postautor: sylv » 2016-08-28, 13:13

Ja dopiero 1 lub 2 września będę miała wyniki badań z sanepidu, a z tym jeszcze chyba do lekarza... Więc też będę miała trochę opóźnienia, no ale nie moja wina...

karolminek
Posty: 14
Rejestracja: 2016-06-21, 12:03
Przedmiot: Biologia, Język angielski, Język włoski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Badania wstępne

Postautor: karolminek » 2016-11-08, 11:53

Cale to bhp (reklama) powinni właśnie zweryfikować pod kątem tego, kto tak naprawdę w pracy potrzebuje szkoleń (pracuje w cięższych warunkach itp) a kto po prostu przy zachowaniu odpowiednich procedur wewnętrznych może bezpiecznie pracować.
Wiadomo wszystko można usprawiedliwić troską o bezpieczeństwo.

Rosmerta
Posty: 7
Rejestracja: 2019-12-29, 14:49
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Badania wstępne

Postautor: Rosmerta » 2020-06-23, 19:33

Niedługo mam podjąć pierwszą pracę w szkole. Niepokoi mnie temat badań lekarskich gdyż mam niedosłuch ( mam aparaty ale bez nich słyszę prawie normalnie). Jak wygląda pozwolenie na pracę w takim wypadku? Domyślam się że robi się audiogram.

Czy mogę uczyć tylko w szkołach z dziećmi niesłyszącymi czy w zwykłej szkole też jest to możliwe.
Jakie są przeciwwskazania zdrowotne do pracy nauczyciela?
Pozdrawiam.


Wróć do „Prawo oświatowe”