Badania wstępne

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Badania wstępne

Postautor: Jethro Tull » 2008-09-01, 22:35

Basiek70 pisze:no dobrze, ale zapytam tak: jak nie masz tych badań/szkolenia bhp i jest kontrola w szkole to... co dalej? Kto jest pociągany do odpowiedzialności? i jakie są konsekwencje?

dyrektor jest odpowiedzialny i karany za to grzywną

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Badania wstępne

Postautor: Jethro Tull » 2008-09-02, 22:34

jomi pisze:A ja pracuję już drugi rok i dyrektor nie skierował mnie na żadne szkolenie z BHP nawet na wstępne. Kazał mi się dowiadywać czy gdzieś w okolicznych placówkach nie organizują grupowych szkoleń -ale akurat tak się złożyło, że nie organizowali -do tej pory przeszkolenia z BHP nie mam, zresztą chyba nie tylko ja.

no i spij spokojnie, niech dyrektor myśli

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Badania wstępne

Postautor: Basiek70 » 2008-09-05, 18:56

Jethro Tull pisze:
Basiek70 pisze:no dobrze, ale zapytam tak: jak nie masz tych badań/szkolenia bhp i jest kontrola w szkole to... co dalej? Kto jest pociągany do odpowiedzialności? i jakie są konsekwencje?

dyrektor jest odpowiedzialny i karany za to grzywną


dzięki, własnie o to mi chodziło, czy to mój interes dopilnować, czy dyrektora (dodam, ze u mnie w pracy jest to bardzo pilnowane i przestrzegane, ale mam koleżanki w innych placówkach i mają ten problem)
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Pani Muzyka
Posty: 50
Rejestracja: 2009-07-12, 00:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Badania wstępne

Postautor: Pani Muzyka » 2009-08-28, 17:39

Rozumiem, że na te badania ja nie muszę się specjalnie przygotować? Nie wykładam własnych pieniędzy? Wiem tylko, że mam być 31 sierpnia o konkretnej godzinie i 1 września też. To będą moje pierwsze wpisy do książeczki.

kate505
Posty: 5
Rejestracja: 2010-06-21, 19:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

BADANIA LEKARSKIE

Postautor: kate505 » 2010-08-16, 16:47

Moi drodzy nauczyciele:) Dzisiaj odbyłam rozmowę kwalifikacyjną i udało się jestem anglistą- stażystą!!!
ale mam pytanie...nie wiem jak to wygląda z badaniami lekarskimi.
Na razie dostałam ze szkoły kwestionariusze osobowe oraz zapytanie o niekaralność.
A co z badaniami? Jakie muszę wykonać i kiedy?
lekarz medycyny pracy i laryngolog będą 26.08 po radzie.
Czy do tego czasu muszę te badania zrobić czy czekać na skierowanie od pracodawcy...
pomóżcie :(

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Badania wstępne

Postautor: motylek8 » 2010-08-16, 17:44

Pewnie skoro lekarze będą po radzie, wtedy będziesz miała badania, bo chyba szkoła ma podpisany kontrakt z tymi lekarzami. Gdybyś chciała się wcześniej udać na badania, to -przynajmniej w naszym przypadku - aby były za darmo, musimy się właśnie udać do konkretnego lekarza, z którym szkoła ma umowę. Oczywiście musisz mieć skierowanie, chyba że chcesz płacić. Swoją drogą, zazdroszczę wam, że macie sprawy w ten sposób rozwiązane (czyli po radzie czeka lekarz), bo ja dziś swoje odczekałam w kolejce tylko po to, żeby dostać skierowanie do laryngologa, a za tydzień powtórka z rozrywki, bo mam wizytę u laryngologa i w medycynie pracy:/

Awatar użytkownika
Belfrzyca
Posty: 139
Rejestracja: 2011-05-06, 15:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: mazowieckie

Badania wstępne

Postautor: Belfrzyca » 2011-05-06, 15:37

Witam Was po raz pierwszy :)

Od września zaczynam pracę w szkole. Otrzymałam od sekretarki skierowanie i książeczkę san-epido i informację, że mam z tym iść do lekarza medycyny pracy. Zaczęłam jednak przeglądać internet i wyczytałam, że w pierwszej kolejności powinnam zrobić testy na nosicielstwo. Czy to prawda? Jak krok po kroku powinny wyglądać kolejne badania, żebym nie płaciła za zbędne wizyty u lekarza medycyny pracy (bo coś jeszcze trzeba donieść)? Podobno laryngolog jeszcze...
Próbowałam się czegoś dowiedzieć w przychodniach,ale usłyszałam tylko "Ja jestem tylko sekretarką, lekarz Pani odpowie".


Od czego zacząć? Jakie badania Wy musieliście zrobić? Jestem jak dziecko we mgle :scratch:

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Badania wstępne

Postautor: Yoka » 2011-05-06, 17:24

każda szkoła ma umowę z medycyną pracy i tam idziesz i oni juz wiedzą, jakie badania są potrzebne nauczycielowi. Za badania nie płacisz.

benia8686
Posty: 239
Rejestracja: 2010-04-17, 16:01
Kto: student
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Badania wstępne

Postautor: benia8686 » 2011-05-06, 17:36

Ja po otrzymaniu skierowania na badania ze szkoły poszłam do sanepidu. Tam wykonują badania na nosicielstwo (przez 3 kolejne dni zanosisz próbki). Po otrzymaniu wyniku poszłam z książeczką do lekarza medycyny pracy. Za badanie w sanepidzie płaciłam, ale poprosiłam o wypisanie faktury i dostałam potem zwrot kosztów od szkoły.

Z kolei moja koleżanka, która zaczęła prace w tym samym czasie co ja, tylko, że w innej szkole, nic nie wspominała o badaniach na nosicielstwo, ale tylko o laryngologu
i prześwietleniu klatki piersiowej... Nie wiem więc jak to jest do końca z tymi badaniami.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Badania wstępne

Postautor: Yoka » 2011-05-06, 17:40

nie wiem, jak to jest, mogę tylko dodać, że ja też nic do sanepidu nie zanosiłam

Awatar użytkownika
Belfrzyca
Posty: 139
Rejestracja: 2011-05-06, 15:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Badania wstępne

Postautor: Belfrzyca » 2011-05-06, 17:42

Yoka pisze:każda szkoła ma umowę z medycyną pracy i tam idziesz i oni juz wiedzą, jakie badania są potrzebne nauczycielowi. Za badania nie płacisz.


Nie, nie każda. A zwrot? Dostałam informację, że zwrócą mi za jedną wizytę u lekarza medycyny.

Awatar użytkownika
Belfrzyca
Posty: 139
Rejestracja: 2011-05-06, 15:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Badania wstępne

Postautor: Belfrzyca » 2011-05-06, 17:44

benia8686 pisze:Ja po otrzymaniu skierowania na badania ze szkoły poszłam do sanepidu. Tam wykonują badania na nosicielstwo (przez 3 kolejne dni zanosisz próbki). Po otrzymaniu wyniku poszłam z książeczką do lekarza medycyny pracy. Za badanie w sanepidzie płaciłam, ale poprosiłam o wypisanie faktury i dostałam potem zwrot kosztów od szkoły.

Z kolei moja koleżanka, która zaczęła prace w tym samym czasie co ja, tylko, że w innej szkole, nic nie wspominała o badaniach na nosicielstwo, ale tylko o laryngologu
i prześwietleniu klatki piersiowej... Nie wiem więc jak to jest do końca z tymi badaniami.


Też zauważyłam, że różnie z tym jest. Może to zależy od wieku uczniów, albo od tego, czy stołówka jest w szkole :scratch:

Awatar użytkownika
Belfrzyca
Posty: 139
Rejestracja: 2011-05-06, 15:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Badania wstępne

Postautor: Belfrzyca » 2011-05-06, 19:09

benia8686 pisze:Ja po otrzymaniu skierowania na badania ze szkoły poszłam do sanepidu. Tam wykonują badania na nosicielstwo (przez 3 kolejne dni zanosisz próbki). Po otrzymaniu wyniku poszłam z książeczką do lekarza medycyny pracy. Za badanie w sanepidzie płaciłam, ale poprosiłam o wypisanie faktury i dostałam potem zwrot kosztów od szkoły.

Z kolei moja koleżanka, która zaczęła prace w tym samym czasie co ja, tylko, że w innej szkole, nic nie wspominała o badaniach na nosicielstwo, ale tylko o laryngologu
i prześwietleniu klatki piersiowej... Nie wiem więc jak to jest do końca z tymi badaniami.


A skąd wiedziałaś, że trzeba iść do Sanepidu? Powiedzieli Ci w szkole, czy lekarz Cię poinformował? :scratch:

benia8686
Posty: 239
Rejestracja: 2010-04-17, 16:01
Kto: student
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Badania wstępne

Postautor: benia8686 » 2011-05-07, 10:46

Belfrzyca pisze:A skąd wiedziałaś, że trzeba iść do Sanepidu? Powiedzieli Ci w szkole, czy lekarz Cię poinformował? :scratch:


Poinformowano mnie w szkole. I najlepiej będzie jeśli właśnie w szkole zapytasz, jakie badania są Ci potrzebne.

Awatar użytkownika
Belfrzyca
Posty: 139
Rejestracja: 2011-05-06, 15:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Badania wstępne

Postautor: Belfrzyca » 2011-05-20, 13:12

Ile płaciliście za badania wstępne? Mi właśnie policzyli 190 zł i aż się boję wracać z tak wysoką fakturą do szkoły :shock:


Wróć do „Prawo oświatowe”