Zatrudnienie przez rodzica

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

JKL
Posty: 1
Rejestracja: 2021-08-03, 12:15
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Zatrudnienie przez rodzica

Postautor: JKL » 2021-08-03, 12:18

Czy będąc zatrudniona w szkole podstawowej jako nauczyciel wspomagający do dziewczynki ze spektrum autyzmu, mogę być dodatkowo zatrudniona przez jej rodziców, do odprowadzania jej do domu czy na dodatkowe zajęcia?

Wiem, że nie powinno się udzielać np. korepetycji swoim uczniom, jednak jako nauczyciel wspomagający nie wystawiam ocen, więc nie wiem czy jest tu jakieś zagrożenie nieetyczności.

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zatrudnienie przez rodzica

Postautor: Michalll_95 » 2021-08-06, 13:32

To ciekawe pytanie, sam chyba bym się na to nie zdecydował. Na ten moment sytuacja wygląda tak, że dziewczynka posiadająca orzeczenie jest jedna i pewnie współpraca z nią i rodzicami układa się dobrze. I faktycznie pozornie nie ma tu problemu etycznego, ani działania niezgodnego z prawem. Niemniej ewentualne problemy moga się pojawić. Jeżeli dziewczynka z czasem zaczęłaby sprawiać jakieś problemy wychowawcze w szkole np. kłótnie z koleżankami to nauczyciel wspomagajacy nie zawsze moze stanąć po stronie swojego ucznia w sytuacji kiedy to on wywołuje konflikty. Rodzicom to się może nie spodobać. Inna sprawa to możliwość dojścia do klasy z czasem innego ucznia z orzeczeniem. Bycie zatrudnionym przez rodziców jednego ucznia może sprzyjać przynajmniej teoretycznie świadomości, że jeden uczeń jest bardziej lubiany, nauczyciel poświęca mu więcej czasu niż drugiemu.


Wróć do „Prawo oświatowe”