Wątpliwości dotyczące kwalifikacji

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Selene11
Posty: 1
Rejestracja: 2021-08-18, 11:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: opolskie

Wątpliwości dotyczące kwalifikacji

Postautor: Selene11 » 2022-07-16, 21:20

Witam wszystkich ciepło, bardzo proszę o poradę.

Przeglądałam forum i wątki dotyczące różnych wątpliwości z kwalifikacjami, ale nie znalazłam drugiego takiego przypadku jak mój.
Może Ktoś z Państwa, dla kogo to oczywiste - pomoże mi rozwiać wątpliwości.

W 2008 roku ukończyłam studia pedagogiczne jednolite magisterskie o specjalności: pedagogika socjalna i opiekuńcza. W suplemencie widnieje informacja o zdobytych kwalifikacjach/uprawnieniach pedagogicznych. Odbyłam również 150 godzin praktyki w szkole.

W roku 2016 natomiast ukończyłam na innej uczelni studia II stopnia (SUM) z pedagogiki o specjalności: wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna. Również odbyłam praktyki a zdobyte uprawnienia są nauczycielskie.

Symultanicznie ukończyłam też studia podyplomowe - diagnoza i terapia pedagogiczna z wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka.

Z racji tego, że nie miałam licencjatu z tożsamego kierunku, na SUM uczelnia dała mi jedynie kilka przedmiotów dodatkowo jako różnice programowe,były to przedmioty dotyczące dydaktyki nauczania zintegrowanego, metodyki nauczania zintegrowanego i poszczególnych edukacji nauczania poczatkowego (edukacja matematyczna, polonistyczna, artystyczna, motoryczno-zdrowotna itp); reszta przedmiotów całkowicie pokrywała się z tymi z poprzednich studiów pedagogicznych 5 letnich.

Obecnie od roku pracuję jako nauczycielka w klasach 1-3. Jestem nauczycielem kontraktowym. Moja koleżanka twierdzi, że aby pracować jako nauczuciel 1-3 należało zrobić licencjat i SUM z edukacji wczesnoszkolnej.Ciągle mi dokucza, że będę miała kłopoty z dalszym awansem zawodowym.

Martwię się, czy przy okazji rozpoczęcia awansu na nauczyciela mianowanego, kuratorium nie będzie mieć zastrzeżeń co do mojego wykształcenia wobec zajmowanej aktualnie pozycji?

Dyrekcja zatrudniając mnie nie pytała o licencjat z wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, zaakceptowała dyplom i suplement z SUM. Jest też zadowolona z mojej pracy. Czy mam pełne kwalifikacje do zajmowanego stanowiska nauczycielki wczesnoszkolnej?

Czytam i czytam rozporządzenie z 2017 roku i raz mi się wydaje że tak, a innym razem że nie.

Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.

Wróć do „Prawo oświatowe”