zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Postautor: malgala » 2010-08-13, 09:53

Pani Muzyka pisze:W świetle prawa pierwsza umowa z kontraktowym jest już na czas nieokreślony?

Tak, napisałam Ci to już wyżej (post nr 3).

Pani Muzyka
Posty: 50
Rejestracja: 2009-07-12, 00:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Postautor: Pani Muzyka » 2010-08-13, 10:26

:) Dziękuję :D A jeżeli np. nauczyciel kontraktowy WOKu ma w szkole 5 godzin w tygodniu tylko (i nie jest na zastępstwo) to też powinien być na czas nieokreślony?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Postautor: malgala » 2010-08-13, 10:34

Też

upieczona.anglistk
Posty: 233
Rejestracja: 2008-10-12, 10:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Postautor: upieczona.anglistk » 2010-08-14, 15:04

Co to właściwie znaczy, że w świetle prawa pierwsza umowa z nauczycielem kontraktowym jest na czas okreslony (nawet jesli w rzeczywistosci jest podpisana tylko na jeden rok szkolny).

czy ma ktoś wzór pisma z prośbą o dostrosowanie umowy?

Iskierka
Posty: 33
Rejestracja: 2009-05-20, 22:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Postautor: Iskierka » 2010-08-19, 20:59

Witam! Ja też niestety będę miała w dwóch szkołach, w których od września podejmuję pracę, podpisywane umowy na rok czasu, a jestem n-lem kontraktowym. Dyrekcja argumentuje to tym, że jestem nowa w danej szkole i musi najpierw mnie poznać, sprawdzić, a nie "w ciemno" dać umowę na czas nieokreślony. :evil: Wiem, że to niezgodne z prawem i z KN, ale coć mogę zrobić. Tak jak poprzedniczki, nie chę tak na wstępie się wykłócać. Ciekawi mnie za to, co to znacza w praktyce dla nas, że te umowy i tak w świetle prawa traktowane są jak na czas nieokreślony? Jak to rozumieć? Bardzo proszę o odp., jeśli koś się orientuje. Pozdrawiam! :D

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Postautor: Roxi » 2010-08-20, 13:04

Iskierka pisze:Witam! Ja też niestety będę miała w dwóch szkołach, w których od września podejmuję pracę, podpisywane umowy na rok czasu, a jestem n-lem kontraktowym. Dyrekcja argumentuje to tym, że jestem nowa w danej szkole i musi najpierw mnie poznać, sprawdzić, a nie "w ciemno" dać umowę na czas nieokreślony. :evil:


Zwykłe chamstwo i oszukiwanie pracownika! Wrrrr. W zeszłym roku u mnie w szkole przyjęto anglistę kontraktowego od razu na czas nieokreślony i nikt nie argumentował to tym,że nauczyciela nie zna,więc nie przyjmie go w ciemno na więcej niż rok..

Iskierka
Posty: 33
Rejestracja: 2009-05-20, 22:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Postautor: Iskierka » 2010-08-20, 21:50

Dzięki za wasze odpowiedzi :D
Ja teraz nie będę się "wykłócać" z dyrekcją, póki co jeszcze nie podpisałam z nimi żadnej umowy, ale za rok nie pozwolę im się wymigać od "przedłużenia" umowy, podpierając się w razie czego przepisami w KN. Najprawdopodobniej i tak wybiorę jedną z tych szkół do dalszej współpracy.
A z tego, co tu czytam- co szkoła, to obyczaj! :roll:
Ale chyba sporo osób jest jednak tak właśnie nie fair traktowana jak ja. Niestety. A szkoda, bo bardzo by mi się przydała taka umowa na czas nieokreślony już w tym roku...

Goga
Posty: 48
Rejestracja: 2008-08-17, 15:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Postautor: Goga » 2010-08-22, 21:59

Witam!
Mam nieco zawiłą sytuację i proszę o wskazówki. Otóż w szkole, w której pracuję (od zeszłego roku) jako nauczyciel kontraktowy dostałam umowę na czas określony (zmiany organizacyjne) mimo, że nie zmniejszyła się liczba oddziałów, ani nie byłam na zastępstwo. W tym roku prawdopodobnie dostanę taką samą umowę chociaż nie będzie to zastępstwo. Zmniejszy się liczba oddziałów,ale godzin wystarczy dla wszystkich. Czy możliwe jest, abym pracowała w tym roku na zastępstwo za dziewczynę, która teraz skończyła staż i w wakacje zrobiła awans, a więc miała umowę na czas określony? Ona pod koniec roku poszła na zwolnienie z powodu ciąży i obiecano jej, że po roku (jak podchowa dziecko) zatrudnią ją. Dla mnie oznaczałoby to wówczas utrtę pracy.

michalina10
Posty: 3
Rejestracja: 2010-08-13, 12:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: opolskie

Zwolnienie

Postautor: michalina10 » 2010-08-26, 08:33

Proszę o odpowiedź
Rok temu moja pani dyrektor podpisała ze mną umowę 4 na czas określony tlumacząc się tym , że to zaledwie 4 godziny (2muzyki i 2 plastyki), mała szkoła i nie są to stałe godziny , może dzieci zabraknąć i jest taki przepis,że ta 4 umowa nie musi być na stałe. W czasie roku szkolnego poszłam na urlop macierzyński, urlop kończy się 31sierpnia jak umowa. Pod koniec wakacji dzwoniac do szkoły telefonicznie dyrekcja powiadomila mnie ,że nie ma dla mnie godzin na przyszły rok, muzykę dostanie pani ,która podejmnie od września ksztalcenie w tym kierunku, a plastykę pani ,która przez wiele lat uczyła tego przedmiotu jak nie były wymagane uprawnienia i na tej podatawie ona ma te uprawnienia ( że dyplom to kwestia pieniędzy?) . Dyrekcja ma już zgodę (pewnie kuratorium bo wykazała że od września nie ma nauczyciela wykfalifikowanego i kuratorium zgodzilo się na te dwie panie). Powiadomienie ( o braku godzin, czy wypowiedzenie ) przyjdzie listem , 3 tygodnie już czekam a tu listu nie ma ? Ja mam uprawnienia do dwóch przedmiotów i jestem nauczycielem kontraktowym , rozpoczełam staż na mianowanego w innej szkole .

michalina10
Posty: 3
Rejestracja: 2010-08-13, 12:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: opolskie

Re: zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Postautor: michalina10 » 2010-08-26, 08:59

Czy czwrta umowa podpisana rok temu mogła być na czas okreslony ?
Czy osoba ,która podejmuje dopiero ksztalcenie w danym kierunku , może już uczyć jeżeli jest już nauczyciel z uprawnieniami ? Czy powiadomienie musi być listowne czy wystarczy ustne o nie podpisywaniu nowej umowy na przyszly rok?

michalina10
Posty: 3
Rejestracja: 2010-08-13, 12:03
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: opolskie

Re: zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Postautor: michalina10 » 2010-08-26, 11:49

Dziekuję za szybką odpowiedź.
Czyli moja umowa nie wygasła chociaż widzę tam datę do 31 sierpień :0 A jeszcze dyrekcja ma już zgodę od kuratorium na przydzielenie godzin muzyki i plastyki nauczycielom bez pełnych uprawnień. To teraz muszę pisać do kuratorium prośbę o cofnięcie tej decyzji ?
Miśka

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Postautor: Afroditte » 2010-08-26, 21:10

przeczytałam cały wątek, jutro czeka mnie rozmowa "o swoje" czyli umowę na czas nieokreślony - w tej samej szkole pracuję bez przerw 3 lata, od września będzie 4 rok

w mojej szkole jest jedna nauczycielka (mianowana) która byłą w sytuacji jak ja, kilka miesięcy temu sąd pracy przyznał jej rację i kobieta dostała umowę na czas nieokreślony, mam nadzieje że taki precedens w mojej szkole pozwoli mi uzyskać umowę na czas nieokreślony :) swoją drogą to ją podziwiam że odważyła się na taki krok

pozdrawiam
"My wish is world's command"

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Postautor: Afroditte » 2010-08-26, 21:15

tego nie wiem, ale najwyraźniej tak, bo gdy pytałam ją o to samo w czerwcu, zostałam odprawiona z kwitkiem, jutro postaram się być bardziej asertywna
"My wish is world's command"

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Postautor: Afroditte » 2010-08-26, 21:24

dlatego że umowy w ogóle jeszcze nie mam na rok szkolny 2010/11, mam umowę do 31 sierpnia 2010
"My wish is world's command"

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Postautor: Afroditte » 2010-08-26, 21:41

dzięki, miwues

rozumiem, czytałam cały wątek... czyli nawet jeśli dostanę umowę na rok (bo tak pewnie będzie) to lepiej teraz się nie "wyrywać" a potem napisać podanie o dostosowanie umowy? tak mam to rozumieć? nie chcę źle wróżyć ale w naszym sekretariacie nie jedno pisemko wylądowało w koszu...
"My wish is world's command"


Wróć do „Prawo oświatowe”