zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Postautor: Afroditte » 2010-08-26, 22:01

dziękuję miwues, po raz kolejny jesteś nieoceniony :) dam znać o i jak poszło
"My wish is world's command"

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Postautor: Afroditte » 2010-08-27, 14:07

po rozmowie z dyrekcją wygląda to następująco:
dyrekcja zasłania się wójtem od którego to niby zależą wszystkie decyzje personalne, sama twierdzi że innej umowy jak na kolejny rok otrzymać nie mogę bo od tego roku szkolnego (2010/2011) powstał zespół szkól (choć przez 3 lata pracowałam i w podstawówce i w gimnazjum na pełnym etacie); ponadto na poruszenie przeze mnie tematu sprawy sądowej wygranej przez koleżankę z pracy, dyrekcja odpowiedziała że przez to o mało nie została zwolniona z pracy i na tym rozmowa się zakończyła
dla mnie to ewidentny brak znajomości przepisów prawa, o małomiasteczkowości i dyletanctwie nie wspomnę; zatem nie pozostaje mi chyba nic innego jak po otrzymaniu umowy złożyć podanie o dostosowanie jej do warunków prawa
"My wish is world's command"

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Postautor: Afroditte » 2010-08-27, 16:16

ok, napiszę, może to też będzie pomoc dla innych; pozdrawiam :)
"My wish is world's command"

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Postautor: vuem » 2010-08-27, 16:21

Tworzenie zespołu nie ma znaczenia dla warunków dotychczas zawartych umów. Nowe angaże różnią się jedynie nazwą pracodawcy.

dim2dm
Posty: 41
Rejestracja: 2010-07-07, 19:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Postautor: dim2dm » 2010-08-28, 11:35

Witam!

Opiszę w skrócie moją sytuację i zadam pytania.
Jestem nauczycielem z dwuletnim stażem pracy. Zatrudniony jestem w trzech gminach. W pierwszej gminie od roku mam umowę na czas nieokreślony (na 9/18 etatu). W drugiej też mam pół etatu łączone w dwóch szkołach. W trzeciej mam tylko trzy godziny. W gminach II i III umowy mam co rok i na rok.
Czy mam szanse mieć umowy na czas nieokreślony w II i III gminie?
Czy tylko w tzw. pierwszym miejscu pracy?

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Postautor: Afroditte » 2010-09-19, 19:17

"rozporządzenie dotyczące przeciwdziałaniu skutkom kryzysu, które mówi o nie zatrudnianiu pracowników na czas nieokreślony"

czy istnieje coś takiego? jeśli tak to gdzie mogę znaleźć konkretne przepisy i - czy ma takie rozporządzenie zastosowanie w oświacie? (prawo pracy a prawo oświatowe)
"My wish is world's command"

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Postautor: edzia » 2010-09-20, 07:52

Afroditte, to rozporządzenie nie ma zastosowania do zatrudniania nauczycieli.

niutek
Posty: 71
Rejestracja: 2010-09-30, 14:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane, Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Postautor: niutek » 2010-10-01, 13:24

no cóż. dyrektor ma władzę! on decyduje, dobiera sobie kadrę specjalistów.

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Postautor: Afroditte » 2010-10-02, 11:13

niutek, do czego była Twoja wypowiedź? na dobór specjalistów dyrektor ma czas przez rok, gdy stażysta odbywa staż na kontraktowego, przez ten czas jest w stanie stwierdzić czy dana osoba Jego zdaniem nadaje się na dane stanowisko czy nie, potem łamie prawo
"My wish is world's command"

niutek
Posty: 71
Rejestracja: 2010-09-30, 14:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane, Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Postautor: niutek » 2010-10-02, 11:59

chodziło mi o dawanie umowy na czas nieokreślony. u mnie o tym można tylko marzyć. wykręt ten sam - oszczeędności kryzysowe i warunki organizacyjne szkoły. w tej chwili mam piątą umowę na rok, a dodatkowe kwalifikacje nie robią wrażenia

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2010-10-03, 01:18

niutek pisze:chodziło mi o dawanie umowy na czas nieokreślony. u mnie o tym można tylko marzyć. wykręt ten sam - oszczeędności kryzysowe i warunki organizacyjne szkoły. w tej chwili mam piątą umowę na rok, a dodatkowe kwalifikacje nie robią wrażenia

Czy ty pracujesz w szkole niepublicznej i jesteś z KP?
Bo jeżeli jest to zatrudnienie z KN to rozdział 4 precyzuje sposób nawiązania stosunku pracy. Powoływanie się na art. 10, ust. 7 może mieć zastosowanie jedynie wtedy, gdy np. potrzeba nauczyciela na dwa ostatnie lata wygaszanego kierunku, na zastępstwo za nauczyciela długotrwale nieobecnego. A gdy szkoła działa regularnie, ty jesteś n-lką zintegrowanego, to w momencie uzyskania stopnia kontraktowego twoja umowa ma moc umowy na czas nieokreślony nawet, gdy ktoś twierdzi inaczej. Chyba, że ciągle łatasz dziury po koleżankach, które kolejno rodzą dzieci i są w "zagrożonej ciąży", rodzą szczęśliwie, mają macierzyński i urlop wypoczynkowy. Ale wtedy powinnaś mieć umowę na zastępstwo bez określonej daty jej wygaśnięcia.
Edycja:
Teraz popatrzyłem w inne twoje wypowiedzi i wszystko jasne. Jesteś zatrudniania co roku do jakiegoś zadania, o którym dyr nie ma pewności kontynuacji. Co to jest w zakresie tych twoich 6/18? Wspomagasz n-la w klasie integracyjnej? Masz rewalidację indywidualną?

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Postautor: Yoka » 2010-10-03, 11:01

temat umów, które powinny być zawarte na czas nieokreślony, a są stale przez dyrektorów był już niejednokrotnie wałkowany, ale niestety to nie zmieni faktu, że obecnie jest notowryczny proceder. Dyrektorzy czują się, jak właściciele własnej firmy i dają umowy na rok i tak w kółko.
Ja pracowałam w kilku szkołach i w każdej tak to wyglądało.

niutek
Posty: 71
Rejestracja: 2010-09-30, 14:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane, Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Postautor: niutek » 2010-10-03, 20:37

ja obecnie prowadzę nauczanie indywidualne w szkole specjalnej.
zgadzam się co do tego że dyrektorzy czują się jak we własnej firmie. dobrze zdają sobie sprawę ze swojej władzy.
ja swoja sprawę starałam się załatwić odpowiednio i wylądowałam z 6 godzinami. konsultowałam swoją sytuację z ludźmi wysoko postawionymi ("zarządzającymi") i usłyszałam, że to mój dyrektor decyduje, a jak powie to tak ma być.
więc nikt nie może na to wpłynąć. jak bym się kłaniała i żebrała to może bym coś wyżebrała. ale nie żałuję. myślę że stać mnie na więcej niż tylko komuś lizać d...
fakt faktem - jak bym była dyrektorem to pewnie też bym wszystkie rozumy zjadła :D
na razie pracuję od marca będę się martwić.
możecie mi dodawać otuchy. przyda się :D

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Postautor: vuem » 2010-10-03, 22:02

Abstrahując od kwestii ewentualnego łamania prawa, czy norm obyczajowych...to chyba dyrektor powinien się czuć jak we własnej firmie, bo przecież jest za nią odpowiedzialny i z mocy zobowiązany do podejmowania wielu decyzji.

niutek
Posty: 71
Rejestracja: 2010-09-30, 14:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane, Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: zapis KN - kontraktowi na czas nieokreslony

Postautor: niutek » 2010-10-04, 08:36

tak, ale nie kosztem innych ludzi.
każdy człowiek powinien być traktowany godnie, a pozycja czasami przesłania to.


Wróć do „Prawo oświatowe”