wykształcenie a kwalifikacje

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: wykształcenie a kwalifikacje

Postautor: haLayla » 2011-02-22, 22:38

Słyszałem legendę, że istnieją lekarze szkolni. Ale to tylko legenda. Z pielęgniarkami szkolnymi miałem okazję się zetknąć. W każdym razie, wyłączając te dwie kategorie zdecydowanie biolog powinien nauczać tego przedmiotu.
<3

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: wykształcenie a kwalifikacje

Postautor: Cytryn » 2011-02-23, 09:08

kto byłby najlepszym nauczycielem od "edukacji seksualnej"? Katecheta, nauczyciel przyrody, polonista...?


Katecheta prezentuje określony światopogląd i nie wiem, czy jego religia pozwoliłaby mu np. mówić o "bezpiecznym seksie...przedmałżeńskim"...
Co do przyrodnika i polonisty- rozumiem, że musieliby przejść jakieś przeszkolenie, więc co za różnica.
Ale tak w ogóle za edukację seksualną swoich dzieci powinni odpowiadać RODZICE, bo to delikatna materia i zależna od posiadanego światopoglądu.

mjdlugi
Posty: 2
Rejestracja: 2011-02-13, 15:43
Kto: student
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: dolnośląskie

pytanko

Postautor: mjdlugi » 2011-02-25, 16:19

Mam pytanie, czy moge uczyc w szkole sredniej jezeli skonczylem licencjat z wychowania fizycznego , nastepnie kontynuowałem nauke na magisterce z pedagogiki? mam jeszcze zamiar zrobic podyplomowke z matematyki - moze wtedy bede umogl uczyc w szkole sredniej? Prosze o pomoc;)

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: wykształcenie a kwalifikacje

Postautor: Roxi » 2011-03-16, 22:14

Jak to w końcu jest z tymi kwalifikacjami? czytam w rozporządzeniu z 2002 roku,że kwalifikacje do nauczania języka obcegow przedszkolu oraz klasach 1-3 ma osoba,która posiada m.in.tytuł mgr lub lic danej filologii obcej.Więc jak to ma się do tego,że moja koleżanka pracując w przedszkolu na stanowisku nauczyciela angielskiego w pełnym wymiarze,nie może odbyć stazu.Dyr.tłumaczy to tym,że owszem języka uczyć może,ale nie może zrobić stażu,bo musi miec zrobiona podyplomówkę z wych.przedszkolnego..Gdzie tu logika?po co w takim razie w rozporządzeniu jest mowa,że można uczyć,skoro nie można zrobić stażu :?: Ja na szczęście pracuję z młodzieża,ale gdybym chciała powiedzmy uczyć niemieckiego w klasach 1-3,to nie mogłabym robić awansu,bo nie mam podyplomówki z kształcenia zintegrowanego?

jolapuma
Posty: 18
Rejestracja: 2011-01-06, 15:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wykształcenie a kwalifikacje

Postautor: jolapuma » 2011-03-16, 22:58

ja od 5 lat uczę w 1-3, już mam stopień kontraktowego, teraz odbywam staż na mianowanego. nigdy nie pracowałam w przedszkolu i nie wiem jak tam wygląda awans ale wydaje mi się, że powinno być tak jak w podstawówce, gimnazjum itd.


Wróć do „Prawo oświatowe”