procedury przy zmianie pracy

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
grey_wolf2
Posty: 63
Rejestracja: 2007-09-21, 20:34

procedury przy zmianie pracy

Postautor: grey_wolf2 » 2008-05-13, 18:49

Może ktoś wie dokładnie jak odbywa się zmiana miejsca pracy.

Jestem nauczycielem kontraktowym w trakcie stażu na mianowanie. Umowę mam na czas nieokreślony ale nie mam pełnego etatu a od września będę miała jeszcze mniej godzin w ramach łączenia klas. Prawdopodobnie zmienię szkołe ale napewno będę wiedziała to dopiero w sierpniu. I tu mam problem ponieważ nie wiem czy nie będzie za późno żeby poinformować mojego dotychczasowego dyrektora o tym.
Ktoś mi powiedział że powinnam powiedzieć o tym 3 miesiące przed ale jak mogę o tym powiedzieć jak nie mam gwarancji że dostanę tę pracę? Wiem że niektórzy przechodzą za tak zwanym porozumieniem stron. Może ktoś wie na czym to dokładnie polega? I jeszcze przeniesienie.
Czy jest jakaś róznica między tymi dwiema sprawami?
"Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych."

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: procedury przy zmianie pracy

Postautor: Jethro Tull » 2008-05-13, 21:40

ano jest różnica i to zasadnicza. Nauczyciel zatrudniony na czas nieokreslony może wypowiedzieć umowę za 3 miesięcznym wypowiedzeniem z końcem roku szkolnego czyli najpóźniej winien zlożyć wypowiedzenie dyrektorowi do dnia 31 maja.

Tym drugim wyjściem jest właśnie porozumienie stron czyli umowa może być rozwiązana w każdym czasie o ile obie strony czyli nauczyciel i dyrektor dojdą do porozumienia i zgodzą się na rozwiązanie umowy z danym dniem.

Yarrowia
Posty: 33
Rejestracja: 2007-06-10, 01:22

Re: procedury przy zmianie pracy

Postautor: Yarrowia » 2008-05-14, 14:07

To ja też mam pytanie :? :lol: Pracuje pierwszy rok w szkole i mam podpisaną umowę na czas określony do 31 sierpnia 2008. Rozumiem więc, że jeśli zdecyduję się na zmianę pracy, to mogę poinformować o tym obecnego dyrektora dopiero pod koniec sierpnia??
Z góry dziękuję za odpowiedź

Paweł Ł.
Posty: 264
Rejestracja: 2007-11-11, 15:33

Re: procedury przy zmianie pracy

Postautor: Paweł Ł. » 2008-05-14, 14:47

Jethro Tull pisze:ano jest różnica i to zasadnicza. Nauczyciel zatrudniony na czas nieokreslony może wypowiedzieć umowę za 3 miesięcznym wypowiedzeniem z końcem roku szkolnego czyli najpóźniej winien zlożyć wypowiedzenie dyrektorowi do dnia 31 maja.

.


Chyba, że pracuje nie dłużej niz 3 lata. Wtedy sklada najpóźniej do końca lipca...

Awatar użytkownika
grey_wolf2
Posty: 63
Rejestracja: 2007-09-21, 20:34

Re: procedury przy zmianie pracy

Postautor: grey_wolf2 » 2008-05-14, 15:16

A gdyby zdarzyło się tak, że w sierpniu dowiem się, żę dostałam pracę to czy mój dyrektor może się nie zgodzić na porozumienie stron? Trochę się obawiam, bo on jest wyjątkowo złośliwy i boję się że mi w sierpniu powie że jest za późno. A teraz nie mogę jeszcze powiedzieć o tej ewentualnej nowej pracy.

Nie chodzi o to że ja jestem niezastąpiona, tylko pracuję w małej wiejskiej szkole, w której po wakacjach będa łączone klasy i obawiam się, czy ktoś wogóle się zjawi na moje miejsce.
"Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych."

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: procedury przy zmianie pracy

Postautor: Jethro Tull » 2008-05-14, 15:20

Paweł Ł. pisze:Chyba, że pracuje nie dłużej niz 3 lata. Wtedy sklada najpóźniej do końca lipca...

nie masz racji.. nie ma takiego przepisu

grey_wolf2 pisze:A gdyby zdarzyło się tak, że w sierpniu dowiem się, żę dostałam pracę to czy mój dyrektor może się nie zgodzić na porozumienie stron?

może się nie zgodzić bo to .. porozumienie stron i jest potrzebna zgodna wola obu stron..

Awatar użytkownika
grey_wolf2
Posty: 63
Rejestracja: 2007-09-21, 20:34

Re: procedury przy zmianie pracy

Postautor: grey_wolf2 » 2008-05-14, 15:45

no tak się spodziewałam ale chciałam chyba potwierdzenia.

W takim razie co powinnam zrobić? Poinformować dyrektora już w maju i zaryzykować gdybym jednak nie dostała tej pracy czy zaryzykowac i powiedzieć dopiero w sierpniu licząc na to że jednak mnie puści? co jest mniej ryzykowne?
"Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych."

fruzia
Posty: 216
Rejestracja: 2007-12-14, 22:29

Re: procedury przy zmianie pracy

Postautor: fruzia » 2008-05-14, 21:55

Ja bym postawiła sprawę jasno dyrekcji - masz argument, że szukasz pracy - redukacja etatu. I od tego zaczęłabym rozmowę, że nie satysfakcjonuje Cię zatrudnienie w takim wymiarze, że chcesz miec stabilizację i dlatego szukasz pracy w innej szkole na własną rękę.

Paweł Ł.
Posty: 264
Rejestracja: 2007-11-11, 15:33

Re: procedury przy zmianie pracy

Postautor: Paweł Ł. » 2008-05-15, 21:10

Jethro Tull pisze:
Paweł Ł. pisze:Chyba, że pracuje nie dłużej niz 3 lata. Wtedy sklada najpóźniej do końca lipca...

nie masz racji.. nie ma takiego przepisu

Czyli jeżeli pracuje w szkole ponad dwa lata (3 nie ma), mam umowę na czas nieokreślony, to muszę złożyc wypowiedzenie do końca maja? Bzdura...

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: procedury przy zmianie pracy

Postautor: edzia » 2008-05-15, 22:18

Art. 27. 1. Rozwiązanie umowy o pracę zawartej z nauczycielem na czas nieokreślony następuje z końcem roku szkolnego, za trzymiesięcznym wypowiedzeniem.
czyli do końca maja


Wróć do „Prawo oświatowe”