Studia na innych kierunkach a przygotowanie pedagogiczne

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Morri
Posty: 1
Rejestracja: 2007-03-31, 10:41

Czy mogę uczyć...?

Postautor: Morri » 2007-03-31, 11:01

Mam takie jedno marzenie: chciałbym pracować z dziećmi, przekazywać im wiedzę i wszystko to co najlepsze.... Niestety pod większym lub mniejszym wpływem rodziny i otoczenia wybrałam inną drogę. Pracuję w zupełnie innym zawodzie, jednak cały czas mam przeczucie, ze tylko w pracy nauczyciela mogłabym się spełnić. Jednak z tego co się zorientowałam nie jest to dla mnie takie proste. Nie mam przygotowania pedagogicznego. Słyszałam, ze są dwa sposoby: albo dwuletnie studia podyplomowe, albo roczny kurs kwalifikacyjny. Nie jestem jedynie pewna do nauczania jakich przedmiotów nabyłabym uprawnienia. Mam ukończone studia wyższe na akademii ekonomicznej. Czy po takim kierunku pozostaje mi tylko uczyć przedmiotów ekonomicznych ( w liceach zawodowych) ? Czy mogłabym może uczyć matematyki w szkole podstawowej?

Bardzo dziękuję za każdą wskazówkę.

Awatar użytkownika
arte
Posty: 129
Rejestracja: 2007-04-04, 13:10
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Studia na innych kierunkach a przygotowanie pedagogiczne

Postautor: arte » 2007-04-05, 03:50

coś mi się wydaje by uczyć matematyki w szkole musisz mieć skończone studia matematyczne, lub podyplomowe matematyczne,

okoniusz
Posty: 1
Rejestracja: 2007-06-25, 19:38

Re: Studia na innych kierunkach a przygotowanie pedagogiczne

Postautor: okoniusz » 2007-06-25, 19:43

mam pytanie skonczylem wlasnie kurs ogolny teorii sportu,a obecnie studiuje na polibudzie i zamierzam jeszcze zrobic kurs pedagogiczny,czy to wystarczy,zeby uczyc w-fu w szkole??? :?:

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Czy mogę uczyć...?

Postautor: renati23 » 2007-07-20, 19:14

Morri pisze: Nie mam przygotowania pedagogicznego. Słyszałam, ze są dwa sposoby: albo dwuletnie studia podyplomowe, albo roczny kurs kwalifikacyjny. Nie jestem jedynie pewna do nauczania jakich przedmiotów nabyłabym uprawnienia. Mam ukończone studia wyższe na akademii ekonomicznej. Czy po takim kierunku pozostaje mi tylko uczyć przedmiotów ekonomicznych ( w liceach zawodowych) ? Czy mogłabym może uczyć matematyki w szkole podstawowej?

Poprawka: studia podyplomowe pedagogiczne trwają 1,5 roku a kursu nie polecam (to tylko kurs :wink: )

Ja również skończyłam ekonomię, potem studia podyplomowe dające uprawnienia pedagogiczne i uczę przedmiotów ekonomicznych oraz w ogólniaku podstaw przedsiębiorczości :wink:

Jednak będąc nauczycielem możesz bezpłatnie zacząć robić kolejne studia podyplomowe uprawniające do nauczania drugiego przedmiotu :lol: - i tu jest lista i jest w czym wybierać na pocieszenie powiem że są to studia podyplomowe dla nauczycieli które trwają teoretycznie 3 semestry ale w rzeczywistości tylko rok (zaczynają się w czerwcu jest kilka zjazdóów w wakacje na początku lipca, potem zajmują jeszcze ferie, ale kończą się w marcu) :shock: i są BEZPŁATNE czyli finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego i z budżetu państwa.

wiola_79
Posty: 1
Rejestracja: 2007-07-23, 18:44

nauczyciel????

Postautor: wiola_79 » 2007-07-23, 18:47

Mam zamiar zrobić podyplomówkę pedagogika nauczycielska, czy po ukończonych studiach administracja samorządowa będę mogła uczyć jakiegoś przedmiotu zawodowego??? jeżeli nie to podpowiedzcie co mogę zrobić żeby uczyć przedmiotu zawodowego serdeczne dzięki

Marianna
Posty: 3
Rejestracja: 2007-08-08, 21:49

Re: Studia na innych kierunkach a przygotowanie pedagogiczne

Postautor: Marianna » 2007-08-08, 21:56

Mam pytanie czy jako inżynier moge zacząć uczyć, a potem zrobić zaocznie studia magisterskie, czy może żeby zacząć pracę w szkole trzeba być mgr ?

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Studia na innych kierunkach a przygotowanie pedagogiczne

Postautor: chiczi » 2007-08-08, 21:58

Hmmm..wydaje mi się, że tytuł inżyniera nie będzie przeszkodą, ale koniecznie musisz mieć przygotowanie pedagogiczne :smile:

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Studia na innych kierunkach a przygotowanie pedagogiczne

Postautor: renati23 » 2007-08-08, 22:30

Marianna pisze:Mam pytanie czy jako inżynier moge zacząć uczyć, a potem zrobić zaocznie studia magisterskie, czy może żeby zacząć pracę w szkole trzeba być mgr ?

Na pewno tak ja chiczi napisała musisz mieć przygotowanie pedagogiczne.
Natomiast tytuł inżynier nie jest przeszkodą a wręcz chyba ułatwieniem, :lol:
Możesz uczyć przedmiotów zawodowych :lol: A obecnie nauczyciele niektórych przedmiotów zawodowych są wręcz poszukiwani :!:

Marianna
Posty: 3
Rejestracja: 2007-08-08, 21:49

Re: Studia na innych kierunkach a przygotowanie pedagogiczne

Postautor: Marianna » 2007-08-09, 23:09

Hmm no tak, ale żeby mieć przygotowanie pedagogiczne to pewnie musze skończyć podyplomowe studia pedagogiczne, a żeby zacząć studia podyplomowe muszę mieć tytuł mgr :(

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Studia na innych kierunkach a przygotowanie pedagogiczne

Postautor: Jethro Tull » 2007-08-09, 23:11

Marianna pisze:Hmm no tak, ale żeby mieć przygotowanie pedagogiczne to pewnie musze skończyć podyplomowe studia pedagogiczne, a żeby zacząć studia podyplomowe muszę mieć tytuł mgr :(

nie... przygotowanie pedagogiczne można ukończyc w formie kursu a jest ich wiele organizowanych przez osrodki doskonalenia nauczycieli

Marianna
Posty: 3
Rejestracja: 2007-08-08, 21:49

Re: Studia na innych kierunkach a przygotowanie pedagogiczne

Postautor: Marianna » 2007-08-10, 00:17

No ok, ale szukam takiego kursu juz od 2 dni i znalazlam tylko takie dla czynnych zawodowo nauczycieli - http://www.idkp.edu.pl/kursy_pedagogiczne.php
Czy możecie mi polecić jakiś sprawdzony kurs w Warszawie :?:

[ Dodano: 6 Wrzesień 2007, 15:57 ]
Nikt nic nie wie :( :?: :?: :?:

leonxel
Posty: 7
Rejestracja: 2007-10-31, 16:01

Czym jest przygotowanie pedagogiczne?

Postautor: leonxel » 2007-10-31, 17:58

Jestem studentem III roku filozofii Akademi Pedag. Mam praktyki, po 5 latach będę miał uprawnienia do wykonywania zawodu nauczyciela. Czy będę miał także przygotowanie pedagogiczne? Mam praktyki przez szereg lat podczas których uczę. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Studia na innych kierunkach a przygotowanie pedagogiczne

Postautor: nadia » 2007-10-31, 18:12

Twoja uczelnia powinna wydać Ci zaświadczenie o przygotowaniu pedagogicznym. Zapytaj może w dziekanacie czy otrzymasz takie zaświadczenie.

[ Dodano: 31 Październik 2007, 18:16 ]
§ 1. Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
3) przygotowaniu pedagogicznym - należy przez to rozumieć nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu psychologii, pedagogiki i dydaktyki szczegółowej, nauczanych w powiązaniu z kierunkiem (specjalnością) kształcenia i praktyką pedagogiczną - w wymiarze nie mniejszym niż 270 godzin oraz odbycie pozytywnie ocenionych praktyk pedagogicznych w wymiarze nie mniejszym niż 150 godzin; w przypadku nauczycieli praktycznej nauki zawodu niezbędny wymiar zajęć z zakresu przygotowania pedagogicznego wynosi nie mniej niż 150 godzin; o posiadaniu przygotowania pedagogicznego świadczy dyplom lub inny dokument wydany przez szkołę wyższą, dyplom ukończenia zakładu kształcenia nauczycieli i świadectwo ukończenia pedagogicznego kursu kwalifikacyjnego;

leonxel
Posty: 7
Rejestracja: 2007-10-31, 16:01

Re: Studia na innych kierunkach a przygotowanie pedagogiczne

Postautor: leonxel » 2007-10-31, 18:16

Aha, myślałem że to "praktyki". Ok, wiem że takie dokumenty dostanę. Czyli po uzyskaniu mgra mogę byc stażysta z przygotowaniem pedagogicznym? Tzn ze mogę być w 1 grupie stażystów? Dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Studia na innych kierunkach a przygotowanie pedagogiczne

Postautor: nadia » 2007-10-31, 18:20

Nie ma za co.Polecam się na przyszłość.


Wróć do „Prawo oświatowe”