Umowa o pracę na zastępstwo

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: malgala » 2011-12-29, 14:50

anessa85 pisze:a złośliwośc tutaj to jest norma???

Zaraz tam złośliwość. Uśmieszków nie widzisz?
anessa85 pisze: chciałam się dowiedziec czy mam pytac o jakies swiadczenia - nie sadze aby ktos biegal za mna i mi o nich przypominal a nie chce nic przegapic!

Świadczenia socjalne nie są czymś, co się odgórnie należy. Ich przyznanie zależy tylko od sytuacji materialnej i życiowej wnioskodawcy i przyznaje się je na wniosek zainteresowanego. Wcześniej jak na Wielkanoc pewnie nic nie będzie. Wtedy się w szkole dopytaj i złóż wniosek.
anessa85 pisze:i wystarczylo napisac co mnie czeka jesli chodzi o wypełnienie papierów

To samo, co pozostałych nauczycieli: zapisy w dzienniku lekcyjnym, rejestracja godzin karcianych i cała masa innych "papierków", ale te to już od szkoły i dyrektora zależą (dowiesz się więc o nich w szkole).
Na początek spróbuj się dogadać z nauczycielem, którego masz zastępować. Niech przekaże Ci swoje plany wynikowe albo rozkłady materiału (zależy co tam w szkole obowiązuje), program nauczania, podręczniki i powie na czym skończył.
Zapoznaj się przed rozpoczęciem pracy z podstawą programową.
Przeczytaj uważnie wątki na tym forum dotyczące utrzymania dyscypliny na lekcjach.
Starannie planuj swoje lekcje (radzę robić konspekty).
Nie przerażaj się i w przypadku wątpliwości pytaj.
Powodzenia.

anessa85
Posty: 10
Rejestracja: 2011-12-28, 01:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: anessa85 » 2011-12-29, 14:55

dziekuję na taka odp czekałam :) jestem w pełni usatysfakcjonowana :D

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: koma » 2011-12-29, 17:06

Anessa...Skoro zatrudniają Cię w szkole, to musisz mieć kurs pedagogiczny...Zapewne miałaś tez praktyki w szkole...
Naprawdę nic nie wiesz o pracy nauczyciela??

Pytam, bom ciekawa...:)

Wicio
Posty: 2
Rejestracja: 2012-01-01, 12:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Zastępstwo za niepracującego nauczyciela

Postautor: Wicio » 2012-01-01, 13:00

Witam!
Chciałbym uzyskać rzetelną odpowiedź na na nurtującą mnie kwestię.
Otóż pracuję od trzech lat jako n-l przedmiotów zawodowych. W tym samym roku, w którym zostałem przyjęty (już jako n-l kontraktowy) na tym samym stanowisku pracowała stażystka, która zaczęła pracę rok wcześniej w październiku (a więc staż robiła w tym roku, co ja się pojawiłem). Stażystka zaszła w ciążę i urodziła w lipcu, jej umowa była (podobnie jak moja) na czas określony i z dniem 31.08 wygasła. Nauczycielki ze szkołą nic już nie łączyło.
Następną umowę dostałem również na czas określony. Dyrekcja tłumaczyła to tym, że jestem na zastępstwo za tę nauczycielkę. Bo to ją mają w planach zatrudnić na czas nieokreślony.
Nauczycielka po roku złożyła podanie o przyjęcie do pracy, jednak nie została przyjęta.

Czy dyrekcja może tłumaczyć moją umowę chęcią zatrudnienia innego nauczyciela na tym samym stanowisku?
Podkreślam, że już w chwili przyjęcia do pracy byłem nauczycielem kontraktowym i posiadam wszystkie kwalifikacje.

Będę wdzięczny za pomoc. Z góry dziękuję.

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: Peonia » 2012-01-01, 13:19


Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: Yoka » 2012-01-02, 14:51

nie powinna, przecież zamiast dawać Ci te umowy, moze zatrudnić "tego innego" nauczyciela. Skoro nie zatrudnia, a Ty nikogo nie zastępujesz, powinno być na czas nieokreślony.

Wicio
Posty: 2
Rejestracja: 2012-01-01, 12:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: Wicio » 2012-01-02, 16:55

Dziękuję za odpowiedź. Też tak myślałem.

marttia6
Posty: 29
Rejestracja: 2010-03-14, 19:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: marttia6 » 2012-06-25, 22:06

Mam pytanie i proszę o pomoc.
Pracuje w przedszkolu publicznym na zastępstwo od 1 września do 30 czerwca.
Od lipca w mojej placówce jest dyżur więc przez 2 tygodnie będzie normalnie funkcjonować. I jestem przewidziana do pracy w tym czasie - i tu moje pytanie czy dostanę normalną umowę (tj. przez całe wakacje i potem dalej na rok), bo od od września zostaje w tej placówce (nie wiem jeszcze czy na zastępstwo czy normalnie) czy dyrektor może mi dać jakąś umowę zlecenie czy o działo na te 2 tygodnie tylko?

Peonia
Posty: 620
Rejestracja: 2011-09-23, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: łódzkie

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: Peonia » 2012-06-25, 22:42

Wydaje mi się, że powinna to być umowa do 31 sierpnia, bo urlop ci się należy za przepracowany rok szkolny. Sprawdź to. Pewnie tak masz. Zastępstwo mogło być wyliczone do 30 czerwca,bo tak trwa w przedszkolu rok szkolny, a umowa pewnie jest do sierpnia i dlatego dyrekcja liczy ci 2 tygodnie dyżuru + urlop.

marttia6
Posty: 29
Rejestracja: 2010-03-14, 19:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: marttia6 » 2012-06-26, 21:57

Nie, teraz mam umowę do 30 czerwca.
I liczę na to, że dostane umowę np. do czerwca lub sierpnia 2013. Dlatego chciałabym wiedzieć czy w ogóle jest taka możliwość, że dostanę umowę tylko na 2 tygodnie?

chemkor
Posty: 20
Rejestracja: 2011-09-11, 15:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: świętokrzyskie

Zatrudnianie w szkole na zastępstwo

Postautor: chemkor » 2012-08-17, 09:07

Witam.
Od znajomego otrzymałem informację, że w jego szkole potrzebują na zastęstwo chemika.

Byłem na rozmowie, Pani dyrektor poprosiła o złożenie wszystkich dokumentów (w tym świadectw pracy) i zapewniła, że będę miał możliwość odbycia u nich stażu, z tym że zapomniała o tym, że to zastępstwo do końca kwietnia. Stwierdziła wówczas, że może zatrudni mnie później w świetlicy, żebym mógł dokończyć staż.

Jak sądzicie, czy faktycznie będę mógł dokończyć staż w świetlicy?

Poza tym, czy zdarzyło Wam się, że dyrektor obiecał Wam, że Was zatrudni, a później Was wystawił do wiatru?

Z góry dziękuję

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: Yoka » 2012-08-17, 09:19

wystawienie do wiatru zdarza się, niestety. Dopóki nie masz podpisanej umowy, wszystko może się zdarzyć. Znam kilka takich przypadków.
Poza tym takie obietnice typu "zobaczymy może uda się dokończyć staż", też róznie się kończą, nie ma to reguły, jak to w żyiu.
A może jeszcze coś się zmieni i ta osoba będzie jednak nieobecna do końca maja lub czerwca?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: linczerka » 2012-08-17, 11:12

Dziś to nawet pewne staje się niepewnym, a co dopiero Twoja sytuacja. Daj znać, jak się okaże, czy ta niepewność jest pewna.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: koma » 2012-08-20, 00:08

chemkor pisze:Jak sądzicie, czy faktycznie będę mógł dokończyć staż w świetlicy?

Oczywiście, że będziesz mógł dokończyć staż w świetlicy. Nawet w innej szkole, jeżeli znajdziesz takie zatrudnienie w kwietniu.

Po prostu rób staż, masz do tego prawo mimo zatrudnienia do kwietnia.
Może sie okazać, że sa jakieś godziny (pół etatu wystarczy.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: Yoka » 2012-08-20, 11:09

stażu na nauczyciela kontraktowego nie można przenieść do innej szkoły.


Wróć do „Prawo oświatowe”