Umowa o pracę na zastępstwo

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

majówka
Posty: 28
Rejestracja: 2007-07-23, 17:16

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: majówka » 2007-07-24, 22:27

Renati??? a ty masz uprawnienia do tego przedmiotu??? Bo ja to taki historyk bardziej jestem i przeraża mnie wizja siedzenia w tej całej biurokracji stażysty i planów wynikowych i do tego nauki żeby móc nauczać techniki biurowej. :???:

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: renati23 » 2007-07-24, 22:29

ja skończyłam ekonomię :twisted:

[ Dodano: 2007-07-24, 22:31 ]
na studiach uczyłam się również tego i owego co obejmuje :twisted: ten przedmiot

majówka
Posty: 28
Rejestracja: 2007-07-23, 17:16

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: majówka » 2007-07-24, 22:36

No nic tylko pogratulować zorganizowania. Ja to bym chciała tylko tą historią się zająć bo to uwielbiam. Po co ja się zgodziłam na te 8 gzodz techniki biurowej????? I teraz z tego też musze te .... konspekty i ten staż brrr

dorotka.ks
Posty: 1
Rejestracja: 2008-04-19, 23:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: dorotka.ks » 2008-04-20, 00:23

Proszę o pomoc.Jestem zatrudniona na zastępstwo.W trakcie roku otrzymuje kolejne umowy, bo nauczyciel przedkłada zwolnienia Ostatnią umowę mam do kwietnia, nauczyciel wraca dopiero we wrześniu.Czy umowa którą otrzymam teraz powinna być do 30.06, czy do 30.08?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: edzia » 2008-04-20, 00:36

Prościej byłoby, aby napisali Ci jedną umowę, do czasu powrotu do pracy nauczyciela, którego zastępujesz, a nie na czas kolejnych zwolnień nauczyciela. Moim zdaniem dostaniesz kolejną umowę do 30.06, bo nauczycielowi zastępowanemu bardziej opłaca się być na urlopie wypoczynkowym (wakacje) niż na zasiłku chorobowym, chyba że o co inne tu chodzi.
Ale nie martw się: za wakacje dostaniesz ekwiwalent.
Tu był podobny wątek: http://www.45minut.pl/forum/topics28/py ... vt2174.htm

wikaa
Posty: 4
Rejestracja: 2008-06-20, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: podlaskie

Umowa na zastępstwo a zasilek macierzynski

Postautor: wikaa » 2008-06-20, 14:00

Mam problem.Konczy mi sie umowa 31.08.08r.Mam umowe na zastepstwo.17-20.09mam termin porodu.Dyr. powiedzial opierajac sie na kodeksie pracy, ze na zastepstwie nie przedluza sie umowy do czasu porodu.Czyli wychodzi, ze nie mam prawa do zasilku macierzynskiego, zabraknie mi 2-3 tyg.Niektorzy podpowiadaja mi, ze jest w bledzie bo wg Karty nauczyciela nie ma umowy na zastepstwo tylko na czas okreslony na czas powrotu n-ela zastepowanego, czyli reasumujac mam umowe na czas okreslony.Kazdy mowi cos innego.Mam metlik w glowie i strasznie sie tym denerwuje.Moze powinnam wziac zwolnienie lekarskie podczas wakacji, wtedy jakos przedluzylby mi sie urlop wypoczynkowy, tylko nie wiem czy to zalicza sie i czy po uplywie umowy przedluza mi sie umowe o te zwolnienie lekarskie i czy potem normalnie bede mogla dostac zasilek .Prosze jesli ktos byl w podobnej syuacji o pomoc.W@ogle sie nie ciesze z wakacji, bo nie wiem co mnie czeka.Nikt mnie nie zatrudni w 9 miesiacu na 3 tyg:(
vittta@wp.pl- mozna pisac na poczte

wikaa
Posty: 4
Rejestracja: 2008-06-20, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: podlaskie

czy przysluguje macierzynski?

Postautor: wikaa » 2008-06-22, 15:10

Mam pytanie, jesli podczas wakacji bede na L4, umowa na zastepstwo konczy mi sie z koncem sierpnia.To po wygasnieciu umowy przesuwa mi sie urlop wypoczynkowy??W polowie wrzesnia mam termin porodu, gdyby urlop trwal do rozwiazania czy przysluguje mi macierzynski?

Mag
Posty: 69
Rejestracja: 2008-08-15, 12:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: Mag » 2009-01-21, 16:01

Czy w umowie na zastępstwo, w której podana jest konkretna data powrotu zastępowanego nauczyciela obowiązuje 3-dniowy okres wypowiedzenia?

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: renati23 » 2009-01-21, 16:09

Mag pisze:Czy w umowie na zastępstwo, w której podana jest konkretna data powrotu zastępowanego nauczyciela obowiązuje 3-dniowy okres wypowiedzenia?

w umowie na zastępstwo nie ma okresu wypowiedzenia -umowa kończy z dniem powrotu nauczyciela zastępowanego

Mag
Posty: 69
Rejestracja: 2008-08-15, 12:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: Mag » 2009-01-21, 16:25

Powolę sobie zacytować wypowiedź napisaną w tym wątku (25.09.2007):
Jethro Tull pisze:KN nie reguluje kwesti rozwiązywania stosunku pracy przy umowie na zastępstwo zatem poprzeez art 91c KN bedą tu miały zastosowanie przepisy Kodeksu pracy, który przy rozwiązywaniu takiej umowy przewiduje okres 3 dni jak zauważyłaś. I w taki sposób możesz tą umowę rozwiązać


To jak to jest z tą umowa na zastępstwo?
Osobiście nie wyobrażam sobie zatrudnić się na czas nieokreślony, bez możliwości rozwiązania umowy, bo gdybym znalazła inną prace na korzystniejszych warunkach, to byłabym uwiązana wcześniejszą umową i nawet nie wiedziałabym jak długo!

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: renati23 » 2009-01-21, 16:29

Mag pisze:To jak to jest z tą umowa na zastępstwo?
Osobiście nie wyobrażam sobie zatrudnić się na czas nieokreślony, bez możliwości rozwiązania umowy, bo gdybym znalazła inną prace na korzystniejszych warunkach, to byłabym uwiązana wcześniejszą umową i nawet nie wiedziałabym jak długo!

nie bardzo rozumiem to chodzi o umowę na zastępstwo czy o umowę na czas nieokreślony :?:

Mag
Posty: 69
Rejestracja: 2008-08-15, 12:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: Mag » 2009-01-21, 16:34

Chodzi mi o umowę na zastępstwo, ale jeśli jest to do powrotu nieobecnego nauczyciela, to nie ma się bliżej określonego terminu, wiec napisałam na czas nieokreślony (a to od razu nasuwa skojarzenie z "umowa na czas nieokreślony", ale nie o nią mi chodzi).

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: renati23 » 2009-01-21, 16:39

Rozwiązanie umowy na zastępstwo

W umowie na zastępstwo należy ustalić ściśle określony termin zakończenia stosunku pracy. Rozwiązanie pracy pracownika zastępcy jest automatyczne - jak każda umowa na czas określony – z upływem terminu, na który ją zawarto, a więc z chwilą powrotu do pracy nieobecnego stałego pracownika. Termin zakończenia umowy może być określony poprzez: podanie dokładnej daty, do której ma trwać umowa; odwołanie się do przyczyny zawarcia umowy na zastępstwo, np. na czas urlopu wychowawczego danej osoby; zastosowanie ogólnego sformułowania np. na czas zastępstwa danej osoby, co jest najdogodniejszym rozwiązaniem. Jednakże umowa taka może być rozwiązana za porozumieniem stron, jak każda umowa o pracę. Zarówno pracodawca jak i pracownik może wyjść z propozycją rozwiązania stosunku pracy. Rozwiązanie może nastąpić w każdej chwili - za trzydniowym wypowiedzeniem (art. 331)) a strony nie muszą wskazywać przyczyn zerwania umowy.

Pracodawca może rozwiązać umowę o pracę na zastępstwo bez wypowiedzenia z winy pracownika (art. 52 k.p.) lub z przyczyn niezawinionych przez pracownika (art. 53 k.p.). Rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z winy pracownika nie może nastąpić po upływie 1 miesiąca od uzyskania przez pracodawcę wiadomości o okoliczności uzasadniającej rozwiązanie umowy..

Gdy pracodawca dopuścił się ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków wobec pracownika, pracownik ma również prawo rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia. W takim przypadku pracownikowi przysługuje odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za okres 2 tygodni pracy (art. 55 § 11).

Mag
Posty: 69
Rejestracja: 2008-08-15, 12:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: Mag » 2009-01-21, 16:55

renati23 pisze:Rozwiązanie umowy na zastępstwo
Termin zakończenia umowy może być określony poprzez: podanie dokładnej daty, do której ma trwać umowa


Chodzi mi dokładnie o sytuacje, kiedy w umowie podana jest konkretna data zakończenia stosunku pracy.

Zastanawiam się czy w wypadku kiedy osoba ta wraca wcześniej (może?) osoba, która ją zastępuje otrzymuje wypowiedzenie 3 dni wcześniej (z Twojej wypowiedzi wynika, że tak). Czy więc zastępowany nauczyciel ma możliwość powrotu do pracy przed określonym terminem, np. zakończenia urlopu wychowawczego (czyli jednocześnie przed terminem zakończenia umowy z osobą, która ją zastępuje)?

renati23 pisze:Pracodawca może rozwiązać umowę o pracę na zastępstwo z przyczyn niezawinionych przez pracownika (art. 53 k.p.).


tego nie rozumię :(

Mag
Posty: 69
Rejestracja: 2008-08-15, 12:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: Mag » 2009-01-21, 16:58

Jeśli ktoś ma np urlop wychowawczy do konkretnego dnia (tym samym z innym pracownikiem podpisuje się umowę na zastępstwo do tego dnia) to czy osoba zastępowana może wrócić do pracy wcześniej, przed końcem tego terminu?


Wróć do „Prawo oświatowe”