Umowa o pracę na zastępstwo

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: malgala » 2009-07-16, 13:27

Jeżeli nie będzie to umowa na zastępstwo i w kolejnym roku nie jest przewidziane zmniejszenie liczby klas na przykład, to powinna to być umowa na czas nieokreślony.
Karta Nauczyciela rozdział 4, art. 10
4. (95) Stosunek pracy z nauczycielem kontraktowym nawiązuje się na podstawie umowy o pracę zawieranej na czas nieokreślony, z zastrzeŜeniem ust. 7.

7. (100) W przypadku zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania lub zastępstwa nieobecnego nauczyciela, w tym w trakcie roku szkolnego, z osobą rozpoczynającą pracę w szkole, z nauczycielem kontraktowym lub z nauczycielami, o których mowa w ust. 5, stosunek pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony.

marakuja
Posty: 199
Rejestracja: 2009-01-18, 02:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: marakuja » 2009-07-16, 13:27

Ataegina pisze:nie wie, czy ta kolejna będzie znowu na rok, czy też powinna już być na czas nieokreslony.

Jeżeli będzie umowa na zastępstwo, to będzie na czas określony, natomiast jeżeli mimo powrotu do pracy zastępowanego nauczyciela będzie dla niej jakiś etat i dyrektor wyrazi chęć zatrudnienia, to powinna mieć umowę na czas nieokreślony i nie ma tu znaczenia ile miała wcześniej umów na czas okreslony- nauczycieli to nie dotyczy.
// Malgala, zdublowałyśmy się ;)

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: malgala » 2009-07-16, 13:28

marakuja, chyba jednocześnie pisałyśmy :D

marakuja
Posty: 199
Rejestracja: 2009-01-18, 02:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: marakuja » 2009-07-16, 13:31

malgala pisze:marakuja, chyba jednocześnie pisałyśmy :D

Hehe, już nic więcej nie piszę, bo znowu się zdubluje ;)

Awatar użytkownika
Ataegina
Posty: 70
Rejestracja: 2008-12-20, 16:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język hiszpański
Lokalizacja: lubelskie

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: Ataegina » 2009-07-16, 15:44

malgala i marakuja, dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi :) Wszystko już wiem na tem temat, kochane jesteście :rotfl:

elhena
Posty: 28
Rejestracja: 2008-02-06, 22:27

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: elhena » 2009-07-28, 10:34

Witajcie:-) Wiem, że są wakacje, ale mam nadzieję, że ktoś tu zajrzy i że rozwiejecie moje wątpliwości. W lutym dostałam pracę, umowa na zastęstwo na czas nieświadczenia pracy przez dziewczynę w ciąży, którą zastępuję. Mówiono mi ze ona wróci dopiero pod koniec wrzesnia lub w październiku. Rozumiałam, że pracuję do tego czasu. Wczoraj zadzwoniła pani z księgowości informując mnie ze wystawiono mi świadectwo pracy i ze od 12 lipca już nie pracuję. Kiedy się zdziwiłam pani z kięgowości stwierdziła, że jeśli będę pracować to na nowej umowie od września. Z tego by wynikało, że zastępowana dziewczyna od 12 lipca "świadczy pracę", ale ma urlop, jak wszyscy, dobrze myślę? Czy po macierzyńskim ta dziewczyna może wrócic do pracy na wypoczynkowy w czasie wakacji, a od wrzesnia byc na wychowawczym? Nie wiem, co robić, jestem kompletnie zaskoczona, byłam kompletnie nieświadoma przez 2 tyg. ze nie pracuję. Powinnam się zarejestrować w up czym prędzej...

gorzyslawka
Posty: 1
Rejestracja: 2009-08-29, 17:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

umowa na zastępstwo a wakacje

Postautor: gorzyslawka » 2009-08-29, 17:30

Witam, mam pytanie. Czy możliwe jest zatrudnienie nauczyciela na zastępstwo na cały rok szkolny z wyłączeniem wakacji. Zaznaczam, że umowa podpisywana byłaby z dniem 1 września.

anmar
Posty: 178
Rejestracja: 2007-08-20, 23:54

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: anmar » 2009-08-29, 18:57

Tak, wtedy dostaje ekwiwalent za urlop (wakacje)
Leges ab omnibus intellegi debant

madgringo
Posty: 12
Rejestracja: 2009-09-16, 16:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

wakacje a nauczyciel na zastepstwie na czas nieokreslony

Postautor: madgringo » 2009-11-17, 13:30

witam
mialem ponad dwuletnia przerwe w pracy w oswiacie. obecnie jestem zatrudniony od polowy wrzesnia w szkole publicznej za nauczycielke, ktora jest w ciazy. na umowie widnieje slogan "umowa zawarta na zastępstwo - za przebywającą na zwolnieniu nauczycielkę" nie ma podanej zadnej daty ani nic.

nieoficjalnie wiem, ze do wakacji ona nie wroci. czy dyrektor moze mnie zwolnic przed wakacjami? czy bede mial wyplacony ekwiwalent za wakacje?

gdzies czytalem, ze jesli zostalem zatrudniony po 10 wrzesnia to nie musza mnie zostawiac na wakacje ale nie wiem czy to prawda. pomoze ktos???

kolejna sprawa to nadgodziny.
w poprzedniej szkole, mo momencie kiedy jakies dzien tygodnia przepadal (święto itp.) od tygodniowej ilosci godzin 18 (etatu) odejmowało się 3,6 godziny za kazdy wolny dzień. np. powiedzmy, ze poniedzialek to bylo jakies swieto wiec od 18 - 3,6=15,4 czyli 15 i jesli mimo to w tym tygodniu przepracowalem wiecej niz 15 godzin to byly to juz nadgodziny.

natomiast w obecnej szkole, niewazne czy akurat jest jakies swieto wolne od pracy, zlicza sie faktycznie przepracowane godziny i jesli wyjdzie ponad 18 to dopiero sa nadgodziny. co wiecej w miesieciu zlicza sie godziny maksymalnie z 4 tygodni a jesli miesiac ma wiecej niz 4 to te dni przechodza na nastepny miesiac.

jak to wlasciwie jest z tymi nadgodzinami??

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: edzia » 2009-11-17, 20:15

madgringo pisze:czy dyrektor moze mnie zwolnic przed wakacjami?
Jeśli przed wakacjami wróci ta zastępowana nauczycielka, to tak.
madgringo pisze:czy bede mial wyplacony ekwiwalent za wakacje?
Tak.
madgringo pisze:gdzies czytalem, ze jesli zostalem zatrudniony po 10 wrzesnia to nie musza mnie zostawiac na wakacje ale nie wiem czy to prawda.
Przy umowach na zastępstwo zwykle nie zatrudnia się nauczyciela na okres wakacji, choćby i umowa była od 1 września. Po prostu w wakacje nie ma potrzeby zatrudniać kogoś za nauczyciela zastępowanego, bo nie ma wtedy uczniów. Oczywiście, ekwiwalent za niewykorzystany urlop przysługuje.


A z tymi ponadwymiarowymi (bo w szkołach nie ma nadgodzin, są ponadwymiarowe) to może ktoś inny udzieli odpowiedzi, bo ja nie za bardzo się orientuję.

madgringo
Posty: 12
Rejestracja: 2009-09-16, 16:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: madgringo » 2009-11-17, 20:52

dzieki edzia, uspokoilas mnie. to teraz czekam tylko na info na temat ponadwymaiarowych;)

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: malgala » 2009-11-17, 22:23

madgringo pisze:kolejna sprawa to nadgodziny.

To już musisz sprawdzić w regulaminie wynagradzania waszego OP.

madgringo
Posty: 12
Rejestracja: 2009-09-16, 16:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: madgringo » 2009-11-17, 23:01

malgala, czyli mowisz, ze to w roznych szkolach moze byc inaczej?? bo to az dziw bierze, ze taka dowolnosc by byla. wedlug moich wyliczenw listopadzie strace na tym ok. 100 zł w porownaniu z systemem wyliczania z poprzedniej szkoly

Awatar użytkownika
Witold Telus
Posty: 616
Rejestracja: 2008-03-07, 17:53

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: Witold Telus » 2009-11-17, 23:51

Zasady wynagradzania za nadliczbówki określa OP.

U nas jest np. tak
Ja mam wymiar etatu 21,37 godzin (efekt uśrednienia)
Co tydzień wyrabiam zatem 18+3,37. Te 3,37 to nadgodziny efektywnie wypracowane
Jeśli wypada 1 dzień wolny to wtedy liczymy tak:
3,37 nadgodzin / 5 dni = 0,674 nadgodzin dziennie
Dni w tygodniu przepracowano 4
Liczba godzin ponadwymiarowych = 4 * 0,674 = 2,696 (do wypłaty 2,70)

Awatar użytkownika
bzyk
Posty: 107
Rejestracja: 2009-02-01, 16:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Umowa o pracę na zastępstwo

Postautor: bzyk » 2009-11-19, 06:52

No to dobrą masz umowę MADRIGOA, bo (niech tak się nie stanie) jak poroni to wraca do pracy i Ty od razu jesteś bez pracy. Podczas wakacji nie będziesz mieć płaconego, chyba że nauczycielka od września przyszłego roku nie wróci do pracy. A na czas wakacji w takim wypadku bedziesz mieć wypłacony ekwiwalent za urlop!


Wróć do „Prawo oświatowe”