Rozwiązanie umowy o prace

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

south38
Posty: 17
Rejestracja: 2007-08-31, 21:41

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: south38 » 2007-10-20, 22:44

dziekuje za odpowiedz mam zapisane ze dwa tyg mam okres wypowiedzenia. Myslalam aby ok 15 sierpnia zlozyc wypowiedzenie wtedy nie strace pieniedzy na wakacje.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: Basiek70 » 2007-10-21, 18:25

jeśli masz napisane 2 tygodnie to dwa tygodnie :) ale wiesz co? ja bym mu wcześniej powiedziała, żeby miał czas znaleźć zastępstwo.
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Paweł Ł.
Posty: 264
Rejestracja: 2007-11-11, 15:33

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: Paweł Ł. » 2007-11-11, 16:03

Sprawa jest następująca. Noszę się z zamiarem zmienienia miejsca pracy. Problem, a może i nie ma żadnego, w tym, że wziąłem dodatek na zagospodarowanie. W KN jest napisane, że taki zasiłek/dodatek nalezy zwrócić jeżeli nie przepracowało się w szkole* co najmniej 3 lat. Jest dużo nieścisłości w tym, bo czy to ma być szkoła z której dodatek dostałem, ta sama gmina? czy ogólnie w szkolnictwie. Teraz jeżeli ogólnie w szkolnictwie, to można oszukać przeciez w prosty sposób tych, od których dodatek został wzięty. Ja wziąłem swój dodatek w tym roku szkolnym. Jeżeli muszę przepracować w szkolnictwie, to przecież po przejsciu do innej szkoły po roku mogę zrezygnować i jak oni sprawdzą ( ta szkoła w której wziąłem dodatek) czy ja dalej pracuje w szkolnictwie? Inna sprawa. Przepisy nie regulują nigdzie w jaki sposób i kiedy miałbym ten dodatek oddać. Co zrobią jeżeli ja się nie zgodzę na oddanie? Tej kwestii też nie mogłem znaleźć w przepisach.

Podsumowując:
1. Czy muszę przepracować 3 lata w szkole z której dodatek otrzymałem, czy mogę w innej? Na forum znalazłem informacje, ze w szkolnictwie. W internecie informacje, że w danej szkole(wypowiedź prawnika). Czy jakis przepsi to reguluje?
2. Ile dni wcześniej muszę złożyć wypowiedzenie z pracy? Dwa tygodnie, czy 3 miesiące wcześniej (jestem na kontrakcie)

Bardzo zalezy mi na odpowiedzi.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2007-11-12, 14:14 przez Paweł Ł., łącznie zmieniany 1 raz.

przedsiębiorczy
Posty: 1
Rejestracja: 2007-11-13, 16:50

Problemy

Postautor: przedsiębiorczy » 2007-11-13, 18:20

Jestem nauczycielem stażystą w liceum. Mam pytanie na jakiej podstawie dyrektor szkoły może zerwać ze mną umowę o pracę i kto tak naprawdę będdzie decydował o tym czy staż zaliczę pozytywnie.

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Problemy

Postautor: Jethro Tull » 2007-11-15, 20:17

umowa rozwiąze się z upływem okresu na jaki została zawarta a o stazu decyduje dyrektor

popek303
Posty: 6
Rejestracja: 2007-11-19, 18:44

umowa na czas określony

Postautor: popek303 » 2007-11-19, 18:49

witam wszystkich jestem nauczycielem kontraktowym i mam problem z umową na czas określony w jednej szkole jednak bez klauzuli, aneksu o wcześniejszym rozwiązaniu umowy a chciałbym z niej odejść jednak nie wiem co zrobić a wiem że byłby to dość duży problem z dyrektorem tej placówki co robić.....!!!!

popek303
Posty: 6
Rejestracja: 2007-11-19, 18:44

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: popek303 » 2007-11-20, 18:50

To jest publiczna szkoła, a rozwiązanie umowy za porozumieniem stron- czy dyrektor może nie zgodzić się na to rozwiązanie sugerując mi że nie ma nauczyciela na moje zastępstwo więc takie załatwienie "polubowne" nie wchodzi w grę, wiem że takie praktyki stosowane są, a szkoła to istny poligon w zasadzie szkoła z trudną młodzieżą gdzie kradzieże, groźby i agresja czynna i bierna to normalka.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: Basiek70 » 2007-11-20, 19:19

Z tego co mi wiadomo, jeśli w umowie na czas określony nie ma klauzuli o możliwości jej rozwiązania przed czasem, a dyrektor się nie zgodzi na rozwiązanie jej za porozumieniem stron, nie możesz rozwiązać tej umowy przed czasem. Jedyne, co możesz zawsze, to porzucić pracę, ale wiąże się to z odpowiednim wpisem do świadectwa pracy.
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."

popek303
Posty: 6
Rejestracja: 2007-11-19, 18:44

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: popek303 » 2007-11-20, 20:33

no tak tyle już znalazłem w necie jestem ugotowany na rok czasu, najbardziej mnie to przeraża że na wybryki uczniów tej szkoły nie ma żadnej reakcji ze strony dyrekcji i wychowawców oni po prostu siedzą zamknięci w pokoju nauczycielskim. jestem w kropce poza tym dokonano przestępstwa na mojej lekcji i nie ma konkretnych reakcji powoli zaczynam wątpić w swój cel nauczania.

areksas
Posty: 1
Rejestracja: 2007-11-21, 18:24

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: areksas » 2007-11-21, 18:53

mam problem i proszę o pomoc

jestem nauczycielem kontraktowym zatrudnionym od 31 sierpnia 2007r na czas nieokreślony na wymiar pracy 16/18
Dostałem propozycję pracy od marca 2008r.
chcę złożyć 3 miesięczne wymówienie z pracy, czyli 1 grudnia 2007r. i pracować do końca lutego 2008r
czy jest to możliwe? Czy muszę pracować do końca roku szkolnego?
Proszę o pomoc
dziękuje z góry za odpowiedz.

[ Dodano: 21 Listopad 2007, 17:56 ]
mam problem i proszę o pomoc

jestem nauczycielem kontraktowym zatrudnionym od 31 sierpnia 2007r na czas nieokreślony na wymiar pracy 16/18
Dostałem propozycję pracy od marca 2008r.
chcę złożyć 3 miesięczne wymówienie z pracy, czyli 1 grudnia 2007r.
czy jest to możliwe? Czy muszę pracować do końca roku szkolnego?
Proszę o pomoc
dziekuję z góry za odpowiedz.

[ Dodano: 21 Listopad 2007, 17:59 ]
proszę o odpowiedz
bardzo zależy mi na niej
areksas

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: Jethro Tull » 2007-11-21, 22:21

areksas pisze:jestem nauczycielem kontraktowym zatrudnionym od 31 sierpnia 2007r na czas nieokreślony na wymiar pracy 16/18
Dostałem propozycję pracy od marca 2008r.
chcę złożyć 3 miesięczne wymówienie z pracy, czyli 1 grudnia 2007r. i pracować do końca lutego 2008r
czy jest to możliwe? Czy muszę pracować do końca roku szkolnego?
Proszę o pomoc
dziękuje z góry za odpowiedz.

nie jest mozliwe wypowiedzenie umowy w trakcie roku w trybie, o którym piszesz. W trakcie roku szkolnego możesz rozwiązać stosunek pracy WYŁĄCZNIE na mocy porozumienia stron.

popek303
Posty: 6
Rejestracja: 2007-11-19, 18:44

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: popek303 » 2007-11-21, 22:35

mam jeszcze jedno pytanie do ian curtis chyba nie pomyliłem ale bardzo lubię JT, czy konsekwencje otrzymania wpisu na świadectwie pracy - dyscyplinarne napewno tak myślę ... to czy te informacje dostają się jeszcze gdzieś??? tzn w jakieś informacje do akt osobowych???

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: Jethro Tull » 2007-11-21, 22:50

popek303 pisze:mam jeszcze jedno pytanie do ian curtis chyba nie pomyliłem ale bardzo lubię JT, czy konsekwencje otrzymania wpisu na świadectwie pracy - dyscyplinarne napewno tak myślę ... to czy te informacje dostają się jeszcze gdzieś??? tzn w jakieś informacje do akt osobowych???

nie ma takiego wpisu w swiadectwie pracy jak "dyscyplinarne" czy "porzucenie pracy" Wpisuje sie podstawę prawną i tryb
3. Stosunek pracy ustał w wyniku:
a) rozwiązania ...............................................................
(tryb i podstawa prawna rozwiązania stosunku pracy)

b) ...............................................................
(szczególne przypadki rozwiązania stosunku pracy)

c) wygaśnięcia ...............................................................
(podstawa prawna wygaśnięcia stosunku pracy)


a świadectwo pracy przedstawia sie nastepnemu pracodawcy by zaliczył staż w poprzednim miejscu pracy więc przeczyta to co wyżej no chyba, że sie nie przedstawi swiadectwa pracy

popek303
Posty: 6
Rejestracja: 2007-11-19, 18:44

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: popek303 » 2007-11-21, 23:14

a kiedy ja posiadam 16/18 w jednej szkole i drugiej 2/18 a ta "trzecia" to 6/18 to ma to jakies większe znaczenie?

kreska57
Posty: 3
Rejestracja: 2007-11-20, 20:42

rozwiązanie umowy o pracę

Postautor: kreska57 » 2007-11-22, 13:09

dobra, ja potrzebuję waszej pomocy i to szybko, bo jestem bliska sfiksowania! pracuję od września w podstawówce.to pierwszy rok pracy zawodowej dla mnie a już zrzucono mi od razu na łeb 1,5 etatu i wychowawstwo w 4klasie. nie wiem, czy ja się do tej pracy nie nadaję, czy faktycznie na gorszą placówkę trafić nie mogłam (większość grona pedagogicznego ma ochotę rezygnować z pracy tam). podpisalam umowę na rok. a teraz jestem tak zdesperowana że chcę rozwiązać umowę. nic mnie tam nie trzyma. ani względy finansowe ani żaden sentyment. tylko ta nieszczęsna umowa... jak mogę ją rozwiązać??? w karcie nauczyciela piszą tylko o nauczycielach mianowanych, a ja jestem zwykły kontraktowy, bo mimo, że studia skończyłam to obronę pracy mam w marcu, i nawet stażu nie mogłam jeszcze zacząć.
poradźcie co mam robić!!!! please :cry:
z powołania? z przypadku? przez pomyłkę? przez zrządzenie losu? na szczęście? niestety? uczę angielskiego...


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron