Rozwiązanie umowy o prace

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
grey_wolf2
Posty: 63
Rejestracja: 2007-09-21, 20:34

Jaka jest różnica?

Postautor: grey_wolf2 » 2008-08-10, 20:55

Prawdopodobnie niedługo dowiem się że dostanę pracę w nowej szkole i wtedy będę mogła odejść z dotychczasowego miejsca pracy. Mam jednak sporo wątpliwości i obaw. Boję się że dyrektor stwierdzi że jest już poźno na znalezienie nowego nauczyciela i nie zgodzi się na moje odejście. Mam umowę na czas nieokreślony i jestem kontraktowa w trakcie stażu na mianowanie. O nowej pracy dowiem się około 20 sierpnia. Będę wtedy musiała napisać podanie . Jak lepiej jest odejść, na wniosek nauczyciela czy za porozumieniem stron? I jaka jest różnica? Pomóżcie ! Głowa mi już pęka od tego myślenia.
"Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych."

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: edzia » 2008-08-10, 20:58

Umowę na czas nieokreslony można rozwiązać za trzymiesięcznym wypowiedzeniem, czyli należało złożyć wypowiedzenie do 31 maja. Teraz pozostaje tylko porozumienie stron.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: malgala » 2008-08-10, 21:13

o ile dyrektor się na to zgodzi

Awatar użytkownika
grey_wolf2
Posty: 63
Rejestracja: 2007-09-21, 20:34

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: grey_wolf2 » 2008-08-11, 08:03

Wiem o tym ale nie mogłam wcześniej złożyć wypowiedzenia ponieważ nie wiem napewno czy tę pracę dostanę. Natomiast nadal nie wiem czym się różni odejście na wniosek nauczyciela i za porozumieniem stron.Czy dyrektor może nie zgodzić się na wniosek nauczyciela? I wiecie może jak sformułować takie podanie? I jakie są potem konsekwencje?
"Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych."

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: edzia » 2008-08-11, 08:24

grey_wolf2 pisze:czym się różni odejście na wniosek nauczyciela i za porozumieniem stron
O jakie różnice pytasz? Praktycznie nie ma żadnych różnic. Na świadectwie pracy jest tylko informacja o trybie rozwiązania stosunku pracy (więc tu będzie napisane, w jaki sposób rozwiązano umowę) i do zasiłku dla bezrobotnych ma to chyba znaczenie, ale nie znam szczegółów. No i w Twojej sytuacji to chyba nie ma znaczenia, skoro miałabyś nową pracę.

Dyrektor nie może rozwiązać już umowy na wniosek pracownika, bo wypowiedzenie należało złożyć do 31 maja. Może natomiast (ale nie musi) zgodzić się rozwiązać tę umowę na mocy porozumienia stron. Zatem jak już będziesz pewna co do nowej pracy, to idź do niego i po ludzku pogadaj. Napisz podanie - coś w rodzaju Proszę o rozwiązanie umowy o pracy zawartej w dniu... na czas nieokreślony za porozumieniem stron z dniem 31 sierpnia 2008 r. Jakoś to umotywuj.

Jak dyrektor się nie zgodzi, a bardzo zależy ci na tej nowej pracy, to pozostaje jeszcze porzucenie pracy. :?

Awatar użytkownika
grey_wolf2
Posty: 63
Rejestracja: 2007-09-21, 20:34

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: grey_wolf2 » 2008-08-11, 08:38

Dzięki za odpowiedź.
Właśnie o to mi mniej więcej chodziło. Co będzie napisane na świadectwie pracy. Przeglądałam KN i tam znalazłam taki zapis .
Trochę się matrwię, że dyrektor nie wyrazi zgody na moje odejście. Może być trudno znaleźć anglistę.Z drugiej strony w moich okolicach nie słyszałam żeby ktos miał taką sytuację. Wiem że czasami ludzie nie wracają z zagranicy, biorą bezpłatne urlopy i informują o tym dyrektora pod koniec sierpnia.
Mam nadzieję, że wszystko się ułoży.
"Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych."

buzok
Posty: 60
Rejestracja: 2008-09-02, 20:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: wielkopolskie

w sprawie zwolnieni z prcy

Postautor: buzok » 2008-09-02, 20:56

Wypowiedzenie umowy a ponowne zatrudnienie????prosze o pomoc... [0]
Witam serdecznie chciałabym zasięgnąć od Was porady...
Chodzi o to...(praca nauczyciela)
Zostałam zwolniona z pracy (umowa na czas nieokreslony 12/18) ze wzgledu na brak godzin-
wypowiedzenie(o zbiorowym wypowiedzeniu pracy z winy pracodawcy z dnia 13 marca 2003roku )
podpisalam... lecz jak wiemy na wakacjach wszystko się zmienia i okazało się ze jednak są
godziny a pani dyrektor zatrudniła calkowicie inna osobę...zaznaczam ze pani dyrektor
ostatnie ruchy kadrowe wykonała w piątek(29 sierpnia)....Aha składałam ponowne podanie o
prace...
Dlatego też mam pytanie jak to wyglada od strony prawnej??? czy sa jakies paragrafy,ze musi
zapewnic w pierwszej kolejnosci takiej osobie jak ja...
BArdzo dziekuje za jakiekolwiek porady.
I czy w takiej sytuacja moge walczyc o przyslowiowe swoje.

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: w sprawie zwolnieni z prcy

Postautor: Jethro Tull » 2008-09-02, 21:30

nie rozumiem co oznacza "zbiorowe wypowiedzenie" skoro godziny są??? od rego jest sąd pracy by rozstrzygnąć

buzok
Posty: 60
Rejestracja: 2008-09-02, 20:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: buzok » 2008-09-02, 21:45

Godziny się znalazły dnia 29 sierpnia i dyrekcja zatrudnila innego nauczyciela a mi umowa skończyla sie 31 sierpnia...
zacytuje wypowiedzenie na jakich zasadch:

"Na podstawie art. 20 pkt. 2 ustawy z 26 stycznia 1982r. - Karta NAuczyciela rozwiazuje z pania stosunek pracy zawarty w dniu tym i tym...na czas nieokreślony z trzymiesiecznym wypowiedzenie itp.
Przyczyną wypowiedzenia stosunku pracy są zmiany planu nauczania uniemożliwiające dalsze zatrudnienie pani w pełnym wymiarze zajęć i wynikające z arkusza organizacyjnego na rok szkolny 2008/2009
Jednoczesnie zawiadamiam, iz zgodnie z art. 8 (zastosowanum w całości a szczegolnosci pkt.1 ust. 2 ) ustawy z dnia 13 marca 2003r o szczególnych zasadach rozwiazywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn nie dotyczacych pracownika przysługuje panu odprawa ta i ta....
"
TAKI KSZTAŁT MIAŁO ROZWIAZNIE UMOWY

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: Jethro Tull » 2008-09-02, 22:04

Nie bardzo to się wszystko kupy trzyma bo skoro nie było pełnego etatu to art. 20 tu nie ma nic do rzeczy i odprawa również się nie należała

buzok
Posty: 60
Rejestracja: 2008-09-02, 20:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: buzok » 2008-09-02, 22:13

Ja generalnie tego nie rozumie wogole bo przeciez ja nie bylam zatrudniona na cały etat mialam 12 godzin i tak jak mowisz to sie kupy nie trzyma :) do tego teraz wiem ze jest 15 godzin wolnych a 28 sierpnia skrobnelam podanko o prace...generalnie te wypowiedzenie chyba jest bledne??? Jak znam zycie juz za pozno by cos zrobic???? dzieki jeszcze raz za odpowiedz

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: Jethro Tull » 2008-09-02, 22:21

buzok pisze:Ja generalnie tego nie rozumie wogole bo przeciez ja nie bylam zatrudniona na cały etat mialam 12 godzin i tak jak mowisz to sie kupy nie trzyma :) do tego teraz wiem ze jest 15 godzin wolnych a 28 sierpnia skrobnelam podanko o prace...generalnie te wypowiedzenie chyba jest bledne??? Jak znam zycie juz za pozno by cos zrobic???? dzieki jeszcze raz za odpowiedz

no i dobrze.. a jak przyjmie kogoś innego to do sądu pracy.. bo skoro dał wypowiedzenie z braku godzin choc popierwiastkował przepisy KN to nie powieniem miec godzin a skoro ma to nie powinien zatrudnić kogoś nowego.. W sadzie pracy raczej trudno będzie o przywrócenie do pracy jesli zatrudni kogoś nowego bo nie wina tego zatrudnianego, że dyrektor popełnił błąd ale odszkodowanie winien sąd zasądzić

buzok
Posty: 60
Rejestracja: 2008-09-02, 20:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: buzok » 2008-09-02, 22:24

bardzo dziekuje za bardzo szybka odpowiedz....sklaniam sie na napisanie skargi do wydzialu edukacji i jak mowisz do sadu pracy...wiesz w nawiasem mowiac ja juz mam inna prace ale chodzi mi o zasady...

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: Jethro Tull » 2008-09-02, 22:25

buzok pisze:bardzo dziekuje za bardzo szybka odpowiedz....sklaniam sie na napisanie skargi do wydzialu edukacji i jak mowisz do sadu pracy...wiesz w nawiasem mowiac ja juz mam inna prace ale chodzi mi o zasady...

no fakt :-)

buzok
Posty: 60
Rejestracja: 2008-09-02, 20:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: buzok » 2008-09-02, 22:34

sorki ze cie tak atakuje, ale jak myslisz jest sens to ciagnac dalej dla tzw. zasady no i jakie konsekwecje bedzie mial pracodawca :):) zal mi go nie bedzie hehehhe


Wróć do „Prawo oświatowe”